piloty Fakro

  • 11 Odpowiedzi
  • 13641 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline michu

  • * 18
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: HC2 4.053
piloty Fakro
« dnia: Lipiec 29, 2015, 11:52:07 am »
Jak w temacie, ma  pytanie czy udało się komuś prawidłowo podłączyć do systemu Fibaro lub innego opartego o Z-Wave urządzenia sterujące firmy Fakro np. pilota ZWK1 ?
*

Offline Akronaut

  • ** 71
  • 1
  • Nazwa i wersja ID: HC 2 +HCL, 4.580
Odp: piloty Fakro
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 29, 2015, 02:31:19 pm »
Pilota nie próbowałem. Czekam na plugin do tych rolet. Fibaro cały czas zgłasza brak szablonu. Wydaje mi się, że w wersji 3.xx miałem możliwość sterowania częściowym otwarciem i położenie rolet było raportowane do Fibaro. Teraz mogę tylko poruszać się pomiędzy skrajnymi położeniami i nie ma raportowania. Mam 6 rolet i trochę z tym kłopotów.
Fibaro HC2 v 4.580 + HCL v 4.580   13*RS2   6*roleta dachowa Fakro  14*MS   4*DW sensor   9*Dimmer 2   14*Switch  2*1,5kW    2*Button   3*Wall Plug    1*SmokeSensor    2*UBS   1*Keyfob   2*elektrozawór  1*czujnik deszczu   1*GERDALOCK    4*IP kamera   329 scen   68 zmienne  12*VD   3*Android Phone
Odp: piloty Fakro
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 04, 2015, 10:19:45 am »
Nie da się podłączyć pilota i mieć jednocześnie dodane do HC2. Po prostu pilot jest kontrolerem, tak samo jak HC2, a da się dodać jeden kontroler. Obejściem tego jest pilot, np. minimote i funkcja sceneactivation. Tego oryginalnego od Fakro się nie da. Potwierdzam, że od pewnego czasu nie można pozycjonować rolet Fakro w HC2. Tylko otwórz i zamknij.
*

Offline michu

  • * 18
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: HC2 4.053
Odp: piloty Fakro
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 05, 2015, 09:35:42 am »
A więc tak.
Mam pilota/klawiature ZWK1 firmy Fakro który jest kontrolerem.
Dodałem go do Fibaro HC2 został wykryty jako pilot z opisem urządzenie nieskonfigurowane, brak szablonu konfiguracje niemniej jednak
został częścią sieci Z-Wave Fibaro i po ręcznej asocjacji z kontrolera ZWK1 do siłownika ZWM230 można sterować siłownikiem z poziomu pilota jak i Fibaro.
Odp: piloty Fakro
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 05, 2015, 02:33:42 pm »
czekaj, czekaj....
Mowa była o roletach, ale to znaczenia nie ma. Nie ma pewnie tez znaczenia, że mam rolety jak i siłowniki na 24, a nie na 230.
Twierdzisz, że pilot Fakro i HC2 naprzemiennie/jednocześnie sterują siłownikiem? Nie zrozumiałem tej części o dodaniu pilota do HC2 - po co?
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: piloty Fakro
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 05, 2015, 05:19:37 pm »
czekaj, czekaj....
Mowa była o roletach, ale to znaczenia nie ma. Nie ma pewnie tez znaczenia, że mam rolety jak i siłowniki na 24, a nie na 230.
Twierdzisz, że pilot Fakro i HC2 naprzemiennie/jednocześnie sterują siłownikiem? Nie zrozumiałem tej części o dodaniu pilota do HC2 - po co?
Z tego co zrozumiałem. Pilot jest dodany do Fibaro, a w Fibaro asocjacja pilota z roletami.
W ten sposób pilot wysyła sygnał do HC2 a HC2 do rolet.
*

Offline michu

  • * 18
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: HC2 4.053
Odp: piloty Fakro
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 05, 2015, 09:29:11 pm »
nie
asocjacja zrobiona bezpośrednio z pilota Fakro wg instrukcji kontrolera Fakro
Odp: piloty Fakro
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 06, 2015, 08:07:45 am »
Jak dodasz roletę do pilota, to nie da się dodać do HC2. Jednocześnie nie działa. Dalej nie rozumiem po co dodawać pilota Fakro do HC2. Dopytuję, bo walczyłem z tematem kilka dni (na początku zabawy z Fibaro ponad 2 lata temu) i w konsekwencji pozbyłem się pilota Fakro, więc teraz nie mam nawet jak sprawdzić. Nie wykluczam, że coś się w międzyczasie zmieniło i działa, ale jakoś nie widzę tego
*

Offline michu

  • * 18
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: HC2 4.053
Odp: piloty Fakro
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 06, 2015, 09:51:40 am »
Siłownik jest podłączony do HC2 Fibaro.
Następnie dodaje pilota do HC2 Fibaro.
niezależnie od zgłaszanego stanu w HC2 pilot Fakro jest zarejestrowany w sieci Fibaro
wtedy wykonuje ręczną asocjacje pilota fakro z siłownikiem fakro bez jakiegokolwiek klikania w systemie fibaro tylko przy użyciu instrukcji Fakro czyli przyciskam przycisk in/ex na pliocie fakro oraz przycisk opuszczania (pilot wchodzi w tryb asocjacji) i następnie wciskam przycisk prog. na siłowniku i po wszystkim. 
*

Offline jacoos

  • * 1
  • 0
Odp: piloty Fakro
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 22, 2016, 09:16:36 pm »
Ostatni post pół roku temu, ale spróbuję...

Też męczę się z roletami fakro z z-wave. Bez problemu je dodałem do HC2.
Ale chciałbym też jakoś wykorzystać piloty Fakro.

W jaki sposób je dodałeś do HC2? Czy żeby zrobić "ręczną" asocjację pilota z roletą, nie muszą należeć do tej samej sieci?

*

Offline confesor

  • ** 82
  • 1
  • Nazwa i wersja ID: Hc2 4.056/4.100 HCLite/ bluboc/Samsung
Odp: piloty Fakro
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 29, 2016, 12:46:13 am »
panowie jakies nowosci w temacie???
*

Offline zbylu

  • * 7
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: zbylu
Odp: piloty Fakro
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 21, 2020, 12:05:54 am »
Witam,

Mnie udało się podłączyć pilota Fakro ZRH12 do Roller Shutterów 3.

Jak to wygląda:
- Mogę sterować roletami z HC2
- Mogę sterować roletami z pilota Fakro ZRH12 (poprzez HC2)

ZRH12 ma możliwość ustawienia 12 grup i dowolnej konfiguracji przypisania rolet do niego.

Pozdrawiam