proximitySwitch - niewidzialny przycisk, ściemniacz i włącznik demokracji;)

  • 31 Odpowiedzi
  • 11329 Wyświetleń

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline Patriko

  • **** 441
  • 21
  • Nazwa i wersja ID: Darin/BleBox.eu
Ostatnio szukałem wyzwalacza do cichego alarmun napadowego. Nie znalazłem więc popełniłem coś takiego: http://youtu.be/HX3PrwfvOzo

co sądzicie?

(Prototyp brzydki jak zawsze;) )


Patriko
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2015, 11:12:39 pm wysłana przez Patriko »
*

Offline tom3sko

  • ** 94
  • 1
  • Nazwa i wersja ID: HC 2 4.110
Odp: proximitySwitch - niewidzialny przycisk, ściemniacz i włącznik demokracji;)
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 17, 2015, 04:35:34 am »
W jaki sposób podziwiać filmik z tego linku ?
Wyskakuje napis ze filmik jest prywatny.
*

Offline sztywniak

  • ***** 601
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC2 3.60/ 4.37, Vera 1.7.1018
Odp: proximitySwitch - niewidzialny przycisk, ściemniacz i włącznik demokracji;)
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 17, 2015, 05:53:59 am »
Za je bi ste

*

Offline damian

  • Moderator Globalny
  • ***** 82
  • 1
  • Nazwa i wersja ID: HC2
Odp: proximitySwitch - niewidzialny przycisk, ściemniacz i włącznik demokracji;)
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 17, 2015, 06:00:58 am »
Wrzucaj jakieś zdjęcia tego prototypu, opis funkcjonalności, działania, wszystko wrzucaj! :)
*

Offline marecki_0luk1

  • Administratorzy
  • ***** 430
  • 26
  • Nazwa i wersja ID: HC3 5.070.42 / HC2 4.600
Odp: proximitySwitch - niewidzialny przycisk, ściemniacz i włącznik demokracji;)
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 17, 2015, 07:58:41 am »
Patryk to też kupuje :)
*

Offline andre

  • Moderator Globalny
  • ***** 258
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: HA(AIS)+HC2 4.570,GRENTON1.0+LK v2.0+BLE+RPi...
Odp: proximitySwitch - niewidzialny przycisk, ściemniacz i włącznik demokracji;)
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 17, 2015, 09:21:47 am »
Patriko mam pytanie czym się różni Twój ściemnialny włącznik od tego (chodzi o funkcjonalności}  http://www.premiumlux.pl/wlacznik-bezdotykowy-do-profilu-p-383.html , poza tym, że ten podany w moim linku raz na jakiś czas robi w nocy małą dyskotekę bez wiedzy właściciela?
*

Offline Patriko

  • **** 441
  • 21
  • Nazwa i wersja ID: Darin/BleBox.eu
Odp: proximitySwitch - niewidzialny przycisk, ściemniacz i włącznik demokracji;)
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 17, 2015, 09:51:11 am »
Hej!:)

Ten z linku jest optyczny, wymaga widoczności tych dwóch diód w czarnych koszulkach. Jest też mały. (Chociaż nasz touchSwitch - zbliżeniowy do profilu) będzie mniejszy - podobnie jak reflective i twilight switche.

proximity jest pojemnościowy - działa podobnie jak przyciski np. KNX czy DARIN - https://www.google.pl/search?q=knx+glass+touch+sensor&num=100&espv=2&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=08UwVb6QDciUsAHJhYDgAw&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1536&bih=783 - wykrywa zbliżenie i dotyk przez dowolną powierzchnię będącą izolatorem - drewno, szkło, plastyk, płyta gk, etc., więc może być schowany.

I nie robi dyskoteki. I będzie droższy. Ale też solidniejszy. I pewnie nie podbije polskiego rynku patrzac na fakt iż u nas sprzedają się rzeczy najtańsze ;)

Damian, jak tylko będzie druga, ładniejsza wersja wrzucę zdjęcia :) Ogólnie prostopadłościan 50 x 40 x 0.5 cm z gniazdem lub przewodem (jakbyście woleli?)
W dwóch wersjach - jednym bezpośrednio do LED'ów (na wyjściu jest MOSFET z PWM na 5A), druga z wyjściem OC do automatyki budynkowej (np. do podłączenia do Fibaro czy DARIN'a jako przycisk (w końcu miał to być antynapad)).

Pozdrawiam,
Patryk


*

Offline marecki_0luk1

  • Administratorzy
  • ***** 430
  • 26
  • Nazwa i wersja ID: HC3 5.070.42 / HC2 4.600
Odp: proximitySwitch - niewidzialny przycisk, ściemniacz i włącznik demokracji;)
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 17, 2015, 10:20:03 am »
Patriko lepiej z gniazdem, każdy sobie już kabelek zrobi, a tak musisz się zastanawiać jakiej długość i inne takie niepotrzebne. Kiedy pra-premiera dla forumów userów :) ?
*

Offline Patriko

  • **** 441
  • 21
  • Nazwa i wersja ID: Darin/BleBox.eu
Odp: proximitySwitch - niewidzialny przycisk, ściemniacz i włącznik demokracji;)
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 17, 2015, 10:22:57 am »
A więc damy gniazdo - takie jak w ampBox'ach, z serii niezniszczalnych. Btw., jak się podłącza 12A do minigniazda RGBW fibaro?:)

Co do przedpremiery myślę że jeszcze w kwietniu, elektronika jest praktycznie gotowa, czekamy na brakujące części i formy.

*

Offline andre

  • Moderator Globalny
  • ***** 258
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: HA(AIS)+HC2 4.570,GRENTON1.0+LK v2.0+BLE+RPi...
Odp: proximitySwitch - niewidzialny przycisk, ściemniacz i włącznik demokracji;)
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 17, 2015, 10:38:14 am »
@Patryk
Ten który mam też wykrywa zbliżenie i dotyk , zaizolowałem go termokurczem i schowałem w okapie Nie jest to "chińczyk" tylko "polak" Niestety ta dyskoteka czasami jest nieprzewidywalna stąd zainteresowanie Twoją produkcją. Optymalne byłoby zarówno wyjście przez MOSFET z pwm do sterowania jak i OC do integracji i np. przekazywania stanów ale to pewnego rodzaju trudność. Wiem,że mogę zastosować przekaźnik...
*

Offline Patriko

  • **** 441
  • 21
  • Nazwa i wersja ID: Darin/BleBox.eu
Odp: proximitySwitch - niewidzialny przycisk, ściemniacz i włącznik demokracji;)
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 17, 2015, 10:43:45 am »
Jesteś pewien, że mówimy o tym samym: http://www.premiumlux.pl/wlacznik-bezdotykowy-do-profilu-p-383.html ?
On ma diodę IR oraz fototranzystor (nawet podpisane na płytce). Załącza się przez nieprzeźroczystą koszulkę i okap?
Czy może jest podobny do tego ale ma jakiś element typu antena (np. cewkę?).
*

Offline andre

  • Moderator Globalny
  • ***** 258
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: HA(AIS)+HC2 4.570,GRENTON1.0+LK v2.0+BLE+RPi...
Odp: proximitySwitch - niewidzialny przycisk, ściemniacz i włącznik demokracji;)
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 17, 2015, 11:18:03 am »
@Patryk
Skoro ten w moim linku jest optyczny to ja mam zainstalowany inny do listew alu . ale interesuje mnie Twoja konstrukcja
bo chcę go zmienić .Wyjście OC kuszące...
*

Offline Patriko

  • **** 441
  • 21
  • Nazwa i wersja ID: Darin/BleBox.eu
A oto i proximityDimmer :)


:)
*

Offline sztywniak

  • ***** 601
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC2 3.60/ 4.37, Vera 1.7.1018
jakaś wersja z wejściami na przyciski jest przewidywana ?
*

Offline Patriko

  • **** 441
  • 21
  • Nazwa i wersja ID: Darin/BleBox.eu
Z wejściami, w sensie aby zewnętrznym przyciskiem sterować jasność czy z wyjściami, jako przycisk np. do podłączenia do "pimpusia" albo innego urządzenia np. F.?