Swiid Cord Switch przełącznik lampki nocnej itp.

  • 4 Odpowiedzi
  • 12167 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Swiid Cord Switch przełącznik lampki nocnej itp.
« dnia: Marzec 25, 2015, 11:09:09 pm »
Ostatnio na polskim rynku pojawił się również bardzo sprytny przełącznik urządzeń posiadających kabel z przełącznikiem, mowa o Swiid Cord Switch, świetna sprawa ale mało popularna tak mi się wydaje. Sprzedający mówił,że nie wiele się tego sprzedaję a to według mnie bardzo fajny produkt.

Pozwala włączać/wyłączać każde urządzenie "kablowe" chyba do 800W zarówno za pomocą interfejsu Fibaro jak również fizycznie z przełącznika. Minus za brak instalacji plug & play, musimy przeciąć kabel, wyrzucić stary przełącznik i zainstalować nowy. Super elektrykiem nie jestem a zajęło mi to tylko 5 minut. Teraz moja narzeczona może wyłączyć lampkę kiedy ja już śpię i nie musi do tego celu odpalać aplikacji Fibaro co było bardzo niewygodne.

Ustawiłem sobie jeszcze asocjacje na urządzeniu, dłuższe przytrzymanie włącznika pozwala na zdalne odpalenie również innych urządzeń w sieci Z-wave o ile dobrze pamiętam maksymalnie 5. Zapomniałem dodać, włącznik posiada niebieską diodę LED,na szczęście ta się świeci tylko w pozycji ON, więc jeśli wyłączymy lampkę to nic nam nie daje po oczach.
Swiid Cord Switch oczywiście nie posiada odpowiedniego template w Fibaro HC2 ale mimo wszystko jest prawidłowo wykrywany i nie ma problemów z jego dodaniem do systemu. Kosztował mnie chyba 260 zł ale było to w ostatnim czasie jedno z bardziej zaskakujących i fajnych urządzeń Z-wave jakie zakupiłem. I co ważne od 2 tygodni nie sprawuje żadnych problemów typu samoistne załączanie  ;) znane chociażby z podlewania trawnika przez Rysia  ;)
*

Offline sztywniak

  • ***** 601
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC2 3.60/ 4.37, Vera 1.7.1018
Odp: Swiid Cord Switch przełącznik lampki nocnej itp.
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 25, 2015, 11:33:53 pm »
mam to urządzenie na testach od 2 tygodni. Testuje na żonie ;-)
Z ważniejszych rzeczy :
- działa i się nie martwi
- Żona jest szczęśliwa bo sobie włącza/wyłącza
- ustawiłem scenę wyłączającą po godzinie od włączenia i dzięki temu nie świeci już całą noc
- wygląd jest estetyczny (mam wersje czarną)

Misiolandia : nie ma na to super popytu bo ile można mieć lampek nocnych przy łóżku albo lamp stojących ? ;-)
To urządzenie może się też przydać jak ktoś ma warsztat , zajęte ręce i może włączać nogą albo po wjechaniu do garażu wysiadasz z auta, naciskasz po drodze nogą i brama się zamyka.
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Swiid Cord Switch przełącznik lampki nocnej itp.
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 26, 2015, 08:28:21 am »
Testuję to z 3-4 tygodnie. Ogólnie myślałem, że przycisk będzie mniejszy. Też mam wersję czarną, bo na początku nie mieli białych. Montaż bardzo prosty i działa bezproblemowo.
Odp: Swiid Cord Switch przełącznik lampki nocnej itp.
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 26, 2015, 09:18:57 am »
Testuję to z 3-4 tygodnie. Ogólnie myślałem, że przycisk będzie mniejszy. Też mam wersję czarną, bo na początku nie mieli białych. Montaż bardzo prosty i działa bezproblemowo.

Gdzieś tam to wszystko jednak musieli upchnąć,tym bardziej,że maksymalne obciążenie to aż 800W! więc sporo więcej od Dimmera, w sumie to o dużo za dużo,bo kto ma taką lampkę...no ale jak jest to można to jakoś wykorzystać  ;)
*

Offline marecki_0luk1

  • Administratorzy
  • ***** 430
  • 26
  • Nazwa i wersja ID: HC3 5.070.42 / HC2 4.600
Odp: Swiid Cord Switch przełącznik lampki nocnej itp.
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 26, 2015, 09:29:42 am »
przy "plantacji" moze sie przydać ;)