BleBox - Parking sensor - recenzja

  • 26 Odpowiedzi
  • 14474 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline marecki_0luk1

  • Administratorzy
  • ***** 430
  • 26
  • Nazwa i wersja ID: HC3 5.070.42 / HC2 4.600
BleBox - Parking sensor - recenzja
« dnia: Kwiecień 29, 2015, 12:54:55 am »
Chyba jako pierwszy użytkownik forum dostałem parking sensor od firmy blebox. Do tej pory używałem innego produktu również opartego o czujnik ultradźwiękowy, ale w związku z jego mała responsywnością wymagał zmiany.

Zresztą całość wymagała switcha firmy F, stycznika (sklejał się przekaźnik) i wyglądało to tak:


Na początek kilka rzeczywistych zdjęć produktu podczas powrotu do domu:



Całość jest zalana, więc szczegółów nie da się zobaczyć, natomiast to co się rzuca w oczy to spore i porządne złącza. Dodakowo sama kostka jest ze 2 razy cięższa niż kostka RGBW firmy F.

Tak więc zaczynamy podłączanie. Otwieramy instrukcje i wszystko mamy jak na tacy. Niektórzy powiedzą, że jest jedynie w wersji ang, ale nie uważam tego za wadę. Jedynie brak możliwości zmiany progów dla odpowiednich przejść kolorów, co w specyficznych przypadkach może mieć znaczenie. Np. Jeśli chcemy przechodzić przed samochodem w garażu nie możemy ustawić migania na czerwono już przy 50 cm. Warto o tym wiedzieć. W moim przypadku jest dokładnie odwrotnie - potrzebuje "przykleić" się do ściany.

Po podłączeniu otrzymujemy taki o to widok:


Ładujemy do puszki i pierwszy mały zonk. Urządzenie nie zmieści się w puszce.


Chwila pomyślunku i jedziemy dalej ... wersja montażu nr 2.



Wszystko podłączone to możemy zacząć prezentacje:
https://youtu.be/0tpTBTbvmgw

W porównaniu do mojego poprzedniego produktu to BleBox Parking Sensor to wyższa liga :) Największe zaskoczenie, sensor uruchamia się sam po wykryciu ruchu tak więc mój on/off znajdzie nowe zastosowanie.

    Plusy
    • Bardzo szybkie działanie
    • Automatyczne uruchamianie sensora
    • Banalnie proste podłączenie
    • Solidne wykonanie
    • Dodatkowe wyjście (test jutro z pimpkiem)

      Minusy
      • Brak możliwości zmiany progów zadziałania
      • Brak możliwości montażu w puszce fi60

      Moja ocena 8/10, Polecam!

      Update: Przyklejanie do ściany działa - jedną kostkę parking sensora już "rozpłaszczyłem" :) Mam na tablicy rej. teraz 2 takie kółka od sensora. Przy 1 cm gaśnie listwa LED, ograniczenie czujnika ultradźwiękowego. Na szczęście mam drugą :)[/list][/list]
      « Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2015, 08:21:20 am wysłana przez marecki_0luk1 »
      *

      Offline Patriko

      • Moderator
      • ***** 441
      • 21
      • Nazwa i wersja ID: Darin/BleBox.eu
      Odp: BleBox - Parking sensor - recenzja
      « Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 29, 2015, 07:18:53 am »
      Lubię to! :)

      ---update---

      Dobra, robimy instrukcję w wersji polskiej ;)
      Cytuj
       Flashing red – stop the car immediately, you will hit the wall in few centimetres

      zastąpimy:

      Cytuj
      Migający czerwony - zatrzymaj samochód NATYCHMIAST gdyż za chwilę zgnieciesz czujnik. NAPRAWDĘ! NIE ŻARTUJEMY!!!

      (odezwał się gość który rozróżnia na skrzyżowaniu kolory: "prawie nie czerwony", "mało czerwony", "jeszcze nie całkiem czerwony" i "no naprawdę czerwony" ;) )
      « Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2015, 08:46:35 am wysłana przez Patriko »
      *

      Offline marecki_0luk1

      • Administratorzy
      • ***** 430
      • 26
      • Nazwa i wersja ID: HC3 5.070.42 / HC2 4.600
      Odp: BleBox - Parking sensor - recenzja
      « Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 29, 2015, 08:53:22 am »
      Patriko mówiłem Ci, że z tym czerwonym to taki wrocławski nawyk - ledwo czerwone, jeszcze przejade ;)
      *

      Offline stkop

      • * 8
      • 0
      Odp: BleBox - Parking sensor - recenzja
      « Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 29, 2015, 11:39:00 am »
      Projekt ogólnie podoba mi się bardzo... ale są co najmniej trzy poważne wady, które dyskwalifikują to jako poważny produkt. W zasadzie wszystkie trzy zostały wymienione:

      - brak instrukcji PL [Patriko ogarnie]
      - brak regulacji krytycznych odległości od czujnika [czasami może być potrzeba uwzględniania np. pojazdu z wystającym elementem] 
      - okropnie rozwiązane jeśli chodzi o montaż... Czujniki na tej samej stronie co złącza [można je chyba umieścić np. na przewodach]? Brak możliwości włożenia do puszki fi60. Brak możliwości adaptacji do systemu ramkowego. [Kowalskiemu na co dzień się będzie psuł humor na widok tych złącz, że o żonie nie wspomnę]

      Życzę Patriko byś poświęcił jeszcze 1-2 tygodnie na te ważne kosmetyczne zmiany, bo ogólnie funkcjonalność niby oczywista, a robi fajne wrażenie.
      « Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2015, 11:44:13 am wysłana przez stkop »
      *

      Offline Patriko

      • Moderator
      • ***** 441
      • 21
      • Nazwa i wersja ID: Darin/BleBox.eu
      Odp: BleBox - Parking sensor - recenzja
      « Odpowiedź #4 dnia: Maj 04, 2015, 11:42:01 am »
      Dzięki za uwagi :) Zrobimy wersję z przewodami i regulację, ale chwilkę to zajmie.

      Pozdrawiam,
      Patryk
      *

      Offline stkop

      • * 8
      • 0
      Odp: BleBox - Parking sensor - recenzja
      « Odpowiedź #5 dnia: Maj 06, 2015, 02:01:31 pm »
      To od razu konsultuj tutaj dokumentację poprawek. Jak się kompromis wypracuje to najwyżej wykasujesz te "niewygodne" posty... ;) ale za to wyjdziesz z forum z dopieszczonym użytkowo modulikiem.
      *

      Offline Patriko

      • Moderator
      • ***** 441
      • 21
      • Nazwa i wersja ID: Darin/BleBox.eu
      Odp: BleBox - Parking sensor - recenzja
      « Odpowiedź #6 dnia: Maj 06, 2015, 02:06:38 pm »
      stkop - nie ma niewygodnych postów. Nie na etapie R&D. Każda uwaga jest cenna. Niewygodne by były gdyby nasze dimmery produkowane w wielkiej skali wybuchały po przepaleniu żarówki gdyż któryś z inżynierów chyba pominął rozdział o zabezpieczeniach triaka ;)

      Za kilka dni wrzuce zdjęcia nowego prototypu. Jest mniejszy, ma złącze schowane w środku (zamykana obudowa) rozłaczalne złacze od dołu, ma dodatkowo dwie łapki łapkę do przykręcania.
      « Ostatnia zmiana: Maj 06, 2015, 09:24:54 pm wysłana przez Patriko »
      *

      Offline Patriko

      • Moderator
      • ***** 441
      • 21
      • Nazwa i wersja ID: Darin/BleBox.eu
      Odp: BleBox - Parking sensor - recenzja
      « Odpowiedź #7 dnia: Maj 06, 2015, 09:19:31 pm »
      Poprawka, jedna lapke... A oto prototyp wersji 2. Tylko nie mowcie ze brzydkie otwory, recznie robione nozem do tapet ;)


      Patriko
      *

      Offline stkop

      • * 8
      • 0
      Odp: BleBox - Parking sensor - recenzja
      « Odpowiedź #8 dnia: Maj 07, 2015, 07:56:14 am »
      "...nie idźcie tą drogą, Patriko!"  8)

      W pierwszej kolejności zaakceptuj fakt, że jedynym naturalnym środowiskiem tego typu urządzeń to biały montaż, który zakryje przewody.

      Więc sensory umieściłbym na zaślepce/pustaku do jakiegoś niedrogiego osprzętu. Najlepiej by ta zaślepka pasowała do wersji natynkowej i podtynkowej tego osprzętu. No i przede wszystkim myśl o tym jak o urządzeniu "dyskretnym i eleganckim".

      Wersję natynkową można by wzbogacić o w miarę mocnego Leda RGB 5mm [opcjonalnie wyłączanego z zachowaniem funkcji sterowania paskiem LED], który świeciłby np. na ścianę na której został by zamontowany [tak wersja zamontuj i działa - nie wiem jak się bilansuje zasilanie.. ale być może i jakaś większa bateryjka pociągnęła by to przez kilkanaście miesięcy].

      Sensory można by spróbować zamocować ustabilizować za pomocą np. gumek... ale to luźny pomysł... Za to warto pomyśleć o tym by przykryć czujniki tak jak osłony głośników jakąś drobną ciemną tkaniną [bo teraz świecą się bezlitośnie].

      ps. Jedyną akceptowalną formą tego jako osobne urządzenie nie do białego montażu to IMHO jako miniaturowy bezprzewodowy sensor.
      « Ostatnia zmiana: Maj 07, 2015, 07:58:30 am wysłana przez stkop »
      *

      Offline Sierek

      • *** 102
      • 4
      • Nazwa i wersja ID: Vera Lite, Vera Plus, HA na HP620t
      Odp: BleBox - Parking sensor - recenzja
      « Odpowiedź #9 dnia: Maj 27, 2015, 08:42:32 pm »
      Wreszcie dotarła do mnie listwa pod taśmę RGB, więc mogłem dokończyć montaż sensora.
      Umieściłem go w puszce natynkowej z wyciętymi okrągłymi otworami na wystające elementy czujnika, blokując go wewnątrz warstwą pianki. Połączenia w puszce da się wykonać bez większych problemów.

      Co do zalet i wad podpisuję się pod spostrzeżeniami poprzedników, ale dodam dwie wady/cechy, które u mnie występują:
      • Czujnik ma zbyt niski próg wybudzania. Samochód stoi nieruchomo w garażu (ok. 20 cm od czujnika), a czujnik co chwilę się włącza
      • Czujnik jest bardzo wrażliwy na miejsce kierowania wiązki. Mam dwa samochody, w których najbardziej wysunięty element jest na różnej wysokości. Progi zmiany kolorów są zupełnie inne niż by to wynikało z różnicy długości samochodu na wysokości czujnika. Wygląda to na dużą zależność od materiału odbicia wiązki (lakier, tworzywo, tablica rejestracyjna?)

      Nie wiem czy pierwsza wada dotyczy tylko mojego egzemplarza, ale praktycznie wyklucza to jego używanie.
      Druga właściwość zdecydowanie potwierdza konieczność dołożenia regulacji odległości.

      *

      Offline Patriko

      • Moderator
      • ***** 441
      • 21
      • Nazwa i wersja ID: Darin/BleBox.eu
      Odp: BleBox - Parking sensor - recenzja
      « Odpowiedź #10 dnia: Maj 28, 2015, 07:35:22 pm »
      Hej!

      Podeślę Ci nowy egzemplarz i będę wdzięczny za odesłanie tego abyśmy mogli sprawdzić co jest przyczyną:)
      Pozdrawiam,
      Patryk
      *

      Offline Sierek

      • *** 102
      • 4
      • Nazwa i wersja ID: Vera Lite, Vera Plus, HA na HP620t
      Odp: BleBox - Parking sensor - recenzja
      « Odpowiedź #11 dnia: Maj 28, 2015, 08:54:19 pm »
      OK, super. Dziękuję za szybką reakcję :)
      Pozdrawiam
      Jacek

      Edit: Po kilku dniach czujnik się uspokoił. Na razie jest OK  :)
      « Ostatnia zmiana: Maj 31, 2015, 04:09:37 pm wysłana przez Sierek »
      *

      Offline Patriko

      • Moderator
      • ***** 441
      • 21
      • Nazwa i wersja ID: Darin/BleBox.eu
      Odp: BleBox - Parking sensor - recenzja
      « Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 01, 2015, 01:43:20 pm »
      To jeszcze dziwniejsze - chociaż prototypy były montowane ręcznie więc możliwe że dziewczynom ręka zadrżała i coś jest niedolutowane, co by wyjaśniało  przyczynę. Daj znać jakby działo się coś niepokojącego.
      *

      Offline Sierek

      • *** 102
      • 4
      • Nazwa i wersja ID: Vera Lite, Vera Plus, HA na HP620t
      Odp: BleBox - Parking sensor - recenzja
      « Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 04, 2015, 04:10:09 pm »
      Byłem za mało cierpliwy w obserwacji i nastawiony zbyt optymistycznie :(
      Czujnik dalej robi chocki klocki i dyskotekę w garażu.
      *

      Offline marecki_0luk1

      • Administratorzy
      • ***** 430
      • 26
      • Nazwa i wersja ID: HC3 5.070.42 / HC2 4.600
      Odp: BleBox - Parking sensor - recenzja
      « Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 04, 2015, 09:28:27 pm »
      Sierek ja dzisiaj wszedlem do garazu i tez tak mam. Co ciekawe tylko jak brama jest otwarta. Jak jest zamknieta nie zaobserwowalem.


      Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk