Jaki system automatyki domowej

  • 1 Odpowiedzi
  • 3394 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Karpaty

  • * 5
  • -2
Jaki system automatyki domowej
« dnia: Sierpień 22, 2022, 08:34:41 am »
Hej,
Chciałbym zrobić jakiś smarthome w mieszkaniu. Głównie zależy mi na włącznikach światła, ledów, sterowanie roletami + obsługa wszystkiego z poziomu alexy. Obecnie mam kilka włączników na wifi i chciałbym to zmienić na jakieś przewodowe z jakąś główną centralą sterującą żeby ograniczyć zużycie energi. Znalazłem taki moduł przekaźników ale nie wiem czy zda to egzamin. Podpowiecie czy jest jakiś ekosystem, który potrafi obsłużyć coś takiego czy pozostają tylko włączniki na wifi?
*

Offline chances

  • * 4
  • -5
Odp: Jaki system automatyki domowej
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 23, 2022, 08:42:06 am »
Zaczynając od Alexy tylko sobie komplikujesz proces myślowy. Sterowanie głosowe lepiej zostaw to na koniec i na razie skup się na systemie automatyki. Nowocześnie robi się to magistralach, a nie na gwieździe. Może być KNX, ale jak chcesz samemu robić to najłatwiej na Loxone. Kupujesz Miniserver Compact, puszczasz drzewo ze skrętki po mieszkaniu i na koniec wkładasz do puszek odpowiednie moduły (Nano DI Tree, Nano 2 Relay Tree). Rozdzielnica zostaje minimalna, oszczędziłeś sporo na miedzi i masz system z prawdziwego zdarzenia. Nie zapomnij też o czujkach dymu i ciepła

Od siebie polecam przejrzeć sobie je
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2022, 01:18:10 am wysłana przez andre »