Cóż to jest? Zagadka :)

  • 36 Odpowiedzi
  • 23224 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Cóż to jest? Zagadka :)
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 01, 2015, 06:01:55 pm »
Tak ten:)
*

Offline Patriko

  • Moderator
  • ***** 441
  • 21
  • Nazwa i wersja ID: Darin/BleBox.eu
Odp: Cóż to jest? Zagadka :)
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 01, 2015, 06:02:32 pm »
Ile ten wytrzymał? Bez gasika, etc?
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Cóż to jest? Zagadka :)
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 01, 2015, 06:05:06 pm »
A nie sprawdzałem ile wytrzymał, ale daje rade już od kilku lat:) Np. 8 zasilaczy po 15W uruchamianych w jednym momencie itd.
Nie sprawdzałem czy dwie oprawy pociągnie czyli 8x30W z ogromnym prądem początkowym (tak to jest już z świetlówkami), ale z jedną działa już 4 lata:)
*

Offline stkop

  • * 8
  • 0
Odp: Cóż to jest? Zagadka :)
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 02, 2015, 09:33:17 am »
Taaa...  ;D Znam te przekzniki. Optymizm Patrico jest uzasadniony. Trzeba się mocno postarać, aby je zmęczyć.
*

Offline MC

  • ** 68
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Satel Integra wrl + domoticz + ...
Odp: Cóż to jest? Zagadka :)
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 02, 2015, 10:23:48 pm »
czy wBox da się spotkać jakoś z Satelem Integra  WRL? Np w momencie alarmu nadaje sygnał np. SOS :) a przy otwarciu bramy powita zaprogramowana sceną np płynne rozjaśnienie i 2 mrugnięcia?
*

Offline Patriko

  • Moderator
  • ***** 441
  • 21
  • Nazwa i wersja ID: Darin/BleBox.eu
Odp: Cóż to jest? Zagadka :)
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 03, 2015, 08:04:20 am »
MC, jeśli tylko ta centralka pozwala wysłać chociażby najprostsze zapytania HTTP (np. "http://192.168.1.101/s/ff00ff00) to tak. Obsługuje komunikację TCP/IP z centrum alarmowym więc fizycznie ma wszystko co potrzebuje, kwestia czy jest to przewidziane w oprogramowaniu. Trzeba by spytać producenta.

Pozdrawiam,
Patryk
*

Offline janosick

  • ** 51
  • 0
Odp: Cóż to jest? Zagadka :)
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 03, 2015, 08:31:34 am »
ETHM od Satela posiada otwarty protokół integracji po TCP/IP.
Na dole tej strony jest do pobrania https://www.satel.pl/pl/product/698/ETHM-1%20Plus,Ethernetowy-modul-komunikacyjny
*

Offline sztywniak

  • ***** 601
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC2 3.60/ 4.37, Vera 1.7.1018
Odp: Cóż to jest? Zagadka :)
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 03, 2015, 08:53:12 am »
Da się obsłużyć poprzez nowe ekrany Satela. Z samej Integry się nie da.
*

Offline MC

  • ** 68
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Satel Integra wrl + domoticz + ...
Odp: Cóż to jest? Zagadka :)
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 03, 2015, 10:14:40 am »
Mam Integrę z Ethm i chce kupić kilka takich modułów do sterowania oświetleniem (narazie) . Czy ktoś podpowiedział by mi czy to będzie działać . I jak podłączyć do ethm większa ilość modułów. Chce to zastosować tymczasowo. Później dokonam wyboru miedzy Grenton a Verą jeśli sprawa się rozwiąże. Czy wlightbox bedzie się komunikował z tymi systemami? No i ostatnie pytanie. Czy można sterowac wlb poza domem?

 Działam poniekąd trochę w branży (wyposażenie wnętrz) i zauważyłem ze wielu klientów ma Integrę i nie potrafi wykorzystać jej funkcjonalności do prostych scen np otworzyłeś bramę to podświetl mi posesję, wyłączyłeś alarm to odpal światło tu i tu. Ludzie o to pytają ale jak nie ma kabla to trzeba inwestowac w centralki i drogą bezprzewodówkę.

 Kolejne pytanie czy jest coś na rynku czym można sterować w obwodzie oświetlenia rgb lub led. Sytuacja mamy połaczone szeregowo kilka żarówek led na jednym zasilaczu. Jak zasterować każdym źródłem z osobna? czy są jakieś moduły programowalne (możliwość konfiguracji rożnych scen oświetlenia) aby nie trzeba było ciągnąć do każdej punktu osobnego przewodu? Jeśli nie ma to pytanie do Patriko da się coś takiego zrobić? 

Czy będzie dostępny wlb w wersji 220V?

z góry dziekuję za odpowiedzi
*

Offline Patriko

  • Moderator
  • ***** 441
  • 21
  • Nazwa i wersja ID: Darin/BleBox.eu
Odp: Cóż to jest? Zagadka :)
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 05, 2015, 07:12:30 pm »
Hej!

Z Verą na 99% tak. Do fibaro bez problemu dodałem jako urządzenie wirtualne. Czekam na Verę aby to przetestować. O Grentonie nie słyszałem ale jeśli potrafi wysyłać zapytania przez http (a praktycznie każdy współczesny system to potrafi) to będzie współpracować.

Co do bezprzewodówki będzie jeszcze mały moduł z 6 - 8 wejściami, które można ustawić tak aby po zmianie stanu wykonywały dowolną akcję, np. wysyłały rozkaz do innego wBox'a, do Darina, do F., etc...

Będzie wSwitchBox czyli moduł włacz / wyłącz na 230V, będzie wShutterBox czyli moduł do rolet. wGateBox - do bram. i wDimmerBox - ściemniacz 230V ale to ostatnie gdzieś koło grudnia dopiero.

Co do żarówek połączonych szeregowo nie do końca rozumiem. Jeśli chodzi o żarówki 12V DC z możliwością ściemniania to można je podłączyć do wLightBox'a i sterować z jednego urządzenia 4 obwodami (o różnej jasności) i dodając kolejne urządzenia  dziesiątkami albo setkami niezależnych obwodów. Ale nie ma tu nigdzie połączenia szeregowego :(

Pozdrawiam!
Patryk
*

Offline MC

  • ** 68
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Satel Integra wrl + domoticz + ...
Odp: Cóż to jest? Zagadka :)
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 05, 2015, 09:18:14 pm »
dzięki za odpowiedz.
Z żarówkami led chodziło mi o to ze mamy na przykład jeden obwód i kilka punktów świetlnych. Sterownik główny włącza całość a poszczególne moduły sterują oddzielnie punktami. Takie coś do zastosowania tam gdzie już nie ma możliwości położenia kolejnych kabli np  podświetlanie stopni schodów w kolejności czy sufitu w korytarzu.
Z niecierpliwością czekam na wSB i wDB.
*

Offline Patriko

  • Moderator
  • ***** 441
  • 21
  • Nazwa i wersja ID: Darin/BleBox.eu
Odp: Cóż to jest? Zagadka :)
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 07, 2015, 10:29:53 pm »
Hmm... co do sterowania podświetlaniem schodów to mamy pewien pomysł który nie zniechęca ilością kabli:) Ale to wkrótce.
Co do kilku punktów świetlnych np. w salonie to spokojnie można wysterować kilka(naście) wLightBox'ów (i podobnie wSwitchBox'ów) jednocześnie i każdy z osobna :)

Na razie taka funkcja jest wbudowana w apkę na Androida i iPhone (ta wciąż czeka aż apple zwaliduje nasze klocki ale powinna wyjść lada dzień) i daje się realizować wszędzie tam, gdzie mamy integrację przez http. Będzie też moduł z 4 - 6 wejściami binarnymi, które można zaprogramować tak, by po zmianie stanu wysyłały sygnał do innego urządzenia lub nawet innego systemu:) Wkładać się to będzie np. do skrzynki z centralą alarmową i jeśli np. ktoś ją rozbroi, centralka wystawia na wyjście sygnał, wyjście jest dołączone do wejścia modułu, który zapala oświetlenie (i np. wysyła powiadomienie na smartfon przez pusha).
*

Offline sztywniak

  • ***** 601
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC2 3.60/ 4.37, Vera 1.7.1018
Odp: Cóż to jest? Zagadka :)
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 07, 2015, 10:42:04 pm »
no w końcu ktoś się za to zabrał. To jest to czego brakuje w Satelu by w pełni sterować domem.
Do tego moduły typu Relay, Dimmer , Roller i na Satelu da się zrobić fajną automatykę.
Gdyby była możliwość podłączenia się do tego modułu po Wi-Fi żeby go w łatwy sposób konfigurować to wogóle byłby miód.
*

Offline MC

  • ** 68
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Satel Integra wrl + domoticz + ...
Odp: Cóż to jest? Zagadka :)
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 07, 2015, 10:54:49 pm »
To jest chyba to na co czekałem ;). Kiedy ten moduł z wejściami planujesz wdrożyć? Mogę być beta testerem :).  To że za pomocą wlightboxa można to zrobić to już wcześniej ogarnąłem. Ale bardziej chodziło mi o coś miniaturowego aby można było w niewielki otwór zamontować w istniejącej instalacji albo hermetycznego (modna ostatnio świecąca kostka brukowa i pointy do podświetleń np. elewacji). Przeraża mnie w jaki sposób jest to teraz realizowane.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2015, 10:56:25 pm wysłana przez MC »
*

Offline Patriko

  • Moderator
  • ***** 441
  • 21
  • Nazwa i wersja ID: Darin/BleBox.eu
Odp: Cóż to jest? Zagadka :)
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 08, 2015, 07:49:55 pm »
Sztywniak - dokładnie tak - konfigurowalne przez wifi :) łatwo, prosto i przyjemnie - wybór wyzwalania (zbocza) oraz akcji typu wyślij request, wyślij pusha, etc. + grupy akcji (np. zrób to i to).
MC - chętnie wdrożyłbym go jak najszybciej, patrząc po możliwościach prototypowania którymi dysponujemy to i za półtorej miesiąca byłyby wszystkie produkty gotowe ale wcześniej muszę ogarnąć produkcję seryjną (w sumie jest już ogarnięta) i sprzedaż (coś czym zajmować się nie znoszę) pozostałych produktów więc pewnie dopiero w okolicach października :(

Co do modułu to słowa hermetyczny i niezniszczalny są dla nas dosyć bliskie (zresztą zobaczycie wSwitchBox ale pamiętaj że jeśli dasz taki moduł np. pod alejkę, do świecącej kostki, do beton może wytłumić skutecznie sygnał :(

Co masz na myśli pisząc o przerażającej realizacji?