Roomba 980

  • 3 Odpowiedzi
  • 6112 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline marcinwojciesz

  • Moderator Globalny
  • ***** 122
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: HC2 4.042, Sterbox
Roomba 980
« dnia: Marzec 26, 2018, 06:15:47 pm »
Witam.
Był wątek Roomba lecz dotyczył wcześniejszych wersji - dlatego pozwoliłem sobie rozpocząć nowy.
Posiadam takowy sprzęt i bardzo mi się podoba.
Chciałbym posterować nim troszkę z poziomu Fibaro.
Znalazłem:
https://github.com/koalazak/dorita980
Ktoś coś zna z tego tematu?
*

Offline Kamikaze

  • Administratorzy
  • ***** 105
  • 4
  • Nazwa i wersja ID: Loxone + GoogleHome + Satel + KNX
Odp: Roomba 980
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 26, 2018, 07:52:14 pm »
Wiem ze troszkę off top, ale myślę, że temat interesuje też tych co jeszcze są przed zakupem takiego cuda. Jak możesz napisz coś więcej, jak ten sprzęt się sprawuje bez marketingowego bełkotu :)? Miałeś inne podobne odkurzacze?
https://instalacjeinteligentne.pl - Inteligentne instalacje
*

Offline marcinwojciesz

  • Moderator Globalny
  • ***** 122
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: HC2 4.042, Sterbox
Odp: Roomba 980
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 27, 2018, 12:19:13 pm »
Nie miałem nic innego.
sprzęt w moim odczuciu jest świetny.
Ustawiłem go żeby śmigał co drugi dzień jak mnie nie ma.
No i w domu nie ma żadnych "kotów" jest czysto. Oczywiście raz na parę dni trzeba normalnym odkurzaczem "liznąć". Może i nie jest najtańszy ale brałem do testów 2 inne no i ten wypadł najlepiej, uważam że wart jest swojej ceny. Może nie zastąpi całkiem ręcznej roboty ale tak jak mówię, wracasz do domu i jest czysto. Wolałbym go spiąć z centralką a nie wg jego harmonogramu. Wydaje się, że było by mi wygodniej. Pewnie zapytacie - a w rogach? i odpowiadam - w rogach też jest git.
Przed zakupem polecam wypożyczyć sprzęt co chcecie kupić, jest mase miejsc gdzie to można uczynić. Ja chciałem coś tańszego kupić i po testach szybko się wyleczyłem, tamten nie ogarniał mojego dywanu (Gruby, długie futro :) ), a ten? gramoli się i czyści. Nie plącze kabli ale za to jak ktoś ma zasłony leżące na ziemi no to pakuje się na nie i zakopuje. No i trza go odkopać.
Jak miałbym wydać tak jak w tym wypadku tyle zł i zaoszczędzić 800 i żeby nie być zadowolonym to już wolałbym go nie kupić.

 
*

Offline marcinwojciesz

  • Moderator Globalny
  • ***** 122
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: HC2 4.042, Sterbox
Odp: Roomba 980
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 31, 2018, 11:35:48 am »
tak zapytam z niemca - coś? ktoś? bo u mnie nadal działa zgodnie ze swoim harmonogramem a nie tak jak bym chciał z HC2.