SATEL INT-KNX zatrzymuje wysyłanie telegramów na magistralę KNX

  • 4 Odpowiedzi
  • 5984 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline szymek

  • * 13
  • 0
SATEL INT-KNX zatrzymuje wysyłanie telegramów na magistralę KNX
« dnia: Styczeń 21, 2016, 10:17:04 am »
Witam

Zapytanie trochę łączone bo system KNX-LOXONE-INTEGRA.

Mam następujący problem - moduł INT-KNX przestaje wysyłać telegramy w kilka minut po restarcie modułu.

Sytuacja wygląda następująco:
- BTM siemensa dodany w projekcie KNX;
- zdefiniowane grupy adresowe;
- grupy adresowe przepisane do zdefiniowanych wejść/wyjść w INTEGRZE;
- po zapisaniu parametrów modułu w DLOADX przez jakiś czas - bardzo różny ale powiedzmy w zakresie 1-15 minut - wszystko działa, moduł wysyła zmiany i stan czujek na grupy adresowe, ale po pewnym czasie następuje STOP;
- nawet gdy moduł nic nie wysyła to przyjmuje polecenia z magistrali KNX - zdefiniowałem wejście załączające i wyłączające alarm i ten telegram jest przyjmowany - mogę wyłączyć alarm przez KNX;
- mam zdefiniowane odpytywanie tych grup adresowych przez LOXONE - zapytania lecą, ale gdy moduł się "zawiesi" pozostają bez odpowiedzi - ,

Nie mam już koncepcji co może być nie tak - wszystko wydaje się być zdefiniowane OK bo działa ale potem tak jakby coś się "zapychało".


Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

KNX | LOXONE | INTEGRA + INT-KNX
*

Offline electrocontrol

  • ** 31
  • 1
  • Nazwa i wersja ID: KNX
Odp: SATEL INT-KNX zatrzymuje wysyłanie telegramów na magistralę KNX
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 22, 2016, 09:18:04 am »
Może Loxone zbyt często odpytuje Integrę? W zasadzie Loxone nie powinien odpytywać ciągle Integry, tylko reagować na zdarzenia z alarmu.
*

Offline szymek

  • * 13
  • 0
Odp: SATEL INT-KNX zatrzymuje wysyłanie telegramów na magistralę KNX
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 22, 2016, 04:21:16 pm »
Zlikwidowałem odpytywanie przez LOXONE i cykliczne wysyłanie stanów w konfiguracji modułu INT-KNX. Teraz działa dłużej - nawet i tydzień ale i tak w pewnym momencie telegramy przestają docierać do magistrali. Z magistrali do modułu wszystko działa cały czas.
W momencie zawieszenia wystarczy wyciągnąć wtyczkę INT-KNX z BTM i wszystko wraca do normy - nie trzeba restartować modułu w DloadX jak pisałem wcześniej.

Na razie nie wiem co z tym począć dalej.

sz
« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2016, 08:38:32 pm wysłana przez szymek »
KNX | LOXONE | INTEGRA + INT-KNX
*

Offline daron

  • * 1
  • 0
Odp: SATEL INT-KNX zatrzymuje wysyłanie telegramów na magistralę KNX
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 01, 2016, 07:51:24 pm »
Nie rozumiem co znaczy odpytywanie centrali satela.
Można z magistrali ustawiać wejścia satela i odczytywać stan wyjść. Wejścia z wyjściami można powiązać logicznie w satelu
Każda zmiana na wyjściu pojawi się na przypisanym adresie tak samo każda zmiana na adresie z magistrali ustawi wejście centrali.
Można wysyłać cyklicznie stany ja mam tak zrobione nic się nie wiesza wszystko działa już ponad 3 lata. No chyba że w nowym module INT_KNX
jest coś nowego bo coś tam pozmieniali.
*

Offline szymek

  • * 13
  • 0
Odp: SATEL INT-KNX zatrzymuje wysyłanie telegramów na magistralę KNX
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 01, 2016, 09:05:22 pm »
W momencie, kiedy instalowałem INT-KNX (w wersji pierwszej z portem BTM) telegramy przestawały po pewnym czasie docierać do magistrali i po prostu próbując coś "pokombinować" ustawiłem odpytywanie grup adresowych poszczególnych czujek przez serwer LOXONE - to miałem na myśli pisząc o odpytywaniu. 
KNX | LOXONE | INTEGRA + INT-KNX