2x Miniserver, Gateway czy Concentrator?

  • 2 Odpowiedzi
  • 2509 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

2x Miniserver, Gateway czy Concentrator?
« dnia: Luty 12, 2017, 10:46:25 am »
Cześć wszystkim;)
Mam spory problem z pamięcia w miniserverze, troszkę przeceniłem jego możliwości i okazało się, że jeden nie da sobie rady. Założenie było takie, że loxone będzie HMI dla magistrali KNX, niestety 3000 adresów knx + logiki do sterowania dziesiątkami rolet, klimakonwektorów i inne cudeńka jak centrale wentylacyjne po modbusie już na etapie projektowania zajmują 99% pamięci sterownika(w oknie projektu pokazuje się estimated memmory requirement 99%, Miniserver 45%). Wyjścia z tej sytuacji są dwa, zrezygnować z loxone'a w i przerzucić wszystko na comfortclick(szkoda setek godzin pracy nad architektura) lub spróbować rozdzielić zadania na 2 miniservery.
Czy ktoś z Was próbował może rozbić swoją instalację na kilka miniserverów?:)
https://www.loxone.com/enen/kb/miniserver-clientgateway-connector/
Zastanawiam sie nad drugim, z w. w. trybów tj. CONCENTRATOR MODE. Pozwala on na uzyskanie jednego, zbiorczego interfejsu użytkownika. Loxone zastrzega jednak, że wówczas "gateway miniserver" wykorzystuje więcej pamięci. Czy to oznacza, że i tak nie rozwiąże on moich problemów z pamięcią? Może lepiej zastosować architekturę gateway/client i z próbować to jakoś uporządkować za pomocą flag?
Jeśli ktoś z Was komunikował ze sobą dwa lub więcej miniservery bardzo prosiłbym o jakieś informacje, czego mogę się spodziewać po tych trybach;) dzięki.
*

Offline electrocontrol

  • ** 31
  • 1
  • Nazwa i wersja ID: KNX
Odp: 2x Miniserver, Gateway czy Concentrator?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 13, 2017, 08:56:36 am »
Na jakim obiekcie to uruchamiasz? Moim zdaniem Loxone nadaje się do wizualizacji instalacji w domach jednorodzinnych. Zastanów się, czy wszystkie adresy grupowe są potrzebne w Loxone. Cała funkcjonalność powinna być zaprogramowana w sprzęcie KNX, a na wizualizację trafiają tylko niezbędne zmienne, które trzeba ustawiać lub sterować nimi.
*

Offline andrzey

  • ** 86
  • 1
Odp: 2x Miniserver, Gateway czy Concentrator?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 13, 2017, 11:09:42 am »
Podepnę się pod wątek. Czy coś się zmieniło w sprawie redundancji miniserwerów. Chciałbym mieć drugi zapasowy, włączany automatycznie jak pierwszy padnie.