Pobieranie, przekazywanie wartości tekstowych

  • 6 Odpowiedzi
  • 3366 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline flapjack

  • ** 43
  • 2
  • Nazwa i wersja ID: Fibaro, Loxone
Pobieranie, przekazywanie wartości tekstowych
« dnia: Wrzesień 21, 2015, 08:16:20 am »
Chciałbym pobrać z sieci dane w postaci tekstu. Walczyłem z tym cały weekend i nic nie wymyśliłem (oczywiście custom program zachowuję jako ostateczność). Próbowałem wirtualnego wejścia http, wirtualnych wyjść, ale jedyne co mi się udało to pobrać wartości liczbowe.
Niestety dokumentacja loxone nie mówi za wiele na ten temat. W jaki sposób rozwiązujecie takie sprawy?
*

Offline homelogic

  • Moderator
  • ***** 341
  • 11
  • Nazwa i wersja ID: Loxone + Ampio + Delta Dore + Grenton + KNX
Odp: Pobieranie, przekazywanie wartości tekstowych
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 21, 2015, 11:08:38 am »
Raczej tylko custom program. <v> przenosi tylko wartości liczbowe i tu jest pies pogrzebany. Możesz wyciągnąć dane w postaci ascii string z wejścia, ale tylko do porównań. Na końcu zawsze ci zostanie on lub off.

Ja bym się zabrał do tego troche inaczej. Skoro i tak masz juz ekstra serwer od Ivony to na niego bym zwalił całą ekstra robotę. Wystarczy eventghost. Z i do loxone ślesz tylko cyferki. Tak zrobiłem u nas komunikaty głosowe - evenghost fabrycznie korzysta z SAPI.

*

Offline flapjack

  • ** 43
  • 2
  • Nazwa i wersja ID: Fibaro, Loxone
Odp: Pobieranie, przekazywanie wartości tekstowych
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 21, 2015, 12:35:17 pm »
No to wielka szkoda. Chciałem zastąpić system fibaro loxonem jednak najlepszym rozwiązaniem będzie współpraca obu systemów.
HC2 świetnie sobie radzi z takimi rzeczami i z tego co widzę świetnie gadają ze sobą.
Korzystając z okazji mam pytanie odnośnie wejścia wirtualnego http. Oczywiście poradziłem sobie z tym poprzez fibaro, jednak dziwi mnie dlaczego w loxone mi to nie wychodzi.
Mam sterownik pieca z którego chcę sczytać dane. Polecenie wygląda następująco: http://user:passworod@adres_ip/user/cgi-bin/edition.cgi?gt=501. Przeglądarka zwraca mi wynik w postaci: 501_180, chcąc uzyskać wartość za podkreśleniem w loxone w polu "rozpoznanie..." wpisuję "501_\v" niestety nie otrzymuję wartości 180. Tą samą metodą uzyskuję wartości z fibaro i tu nie ma problemu. Nie wiesz w czym może być problem?
*

Offline homelogic

  • Moderator
  • ***** 341
  • 11
  • Nazwa i wersja ID: Loxone + Ampio + Delta Dore + Grenton + KNX
Odp: Pobieranie, przekazywanie wartości tekstowych
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 21, 2015, 12:51:58 pm »
Nadal pozostają ci bloczki picoC - własnie po to są. Jak ci nadal braknie to dokładasz malinę.

http://www.loxone.com/enen/service/documentation/loxone-config/communication/communication-with-udp.html#create-input
Skorzystaj z monitora UDP i utwórz sensor analogowy.
Spróbuj też \s4\v


« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2015, 12:55:01 pm wysłana przez homelogic »
*

Offline flapjack

  • ** 43
  • 2
  • Nazwa i wersja ID: Fibaro, Loxone
Odp: Pobieranie, przekazywanie wartości tekstowych
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 21, 2015, 03:10:05 pm »
Może banalne pytanie ale gdzie ten monitor się aktywuje. W dokumentacji jest jakaś inne wersja Loxone Config (ja mam 7.0.8.17).
*

Offline homelogic

  • Moderator
  • ***** 341
  • 11
  • Nazwa i wersja ID: Loxone + Ampio + Delta Dore + Grenton + KNX
Odp: Pobieranie, przekazywanie wartości tekstowych
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 21, 2015, 04:52:33 pm »
Na samym dole masz zakładki, rozwijasz odpowiednią i masz.

EDIT: Dobra, trochę namieszałem. Jeżeli musisz najpierw wysłać zapytanie to pozostaje tylko bloczek picoc.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2015, 05:44:05 pm wysłana przez homelogic »
*

Offline flapjack

  • ** 43
  • 2
  • Nazwa i wersja ID: Fibaro, Loxone
Odp: Pobieranie, przekazywanie wartości tekstowych
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 21, 2015, 06:51:03 pm »
I tak dzięki. Trochę poszperałem i przy okazji znalazłem monitor portu ethernet. Widać co wychodzi i przychodzi (trochę dziwnie ale zawsze coś). Jednak za wiele mi to nie pomogło - będę kombinował dalej