Bloczki program - ograniczenie

  • 7 Odpowiedzi
  • 3562 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline flapjack

  • ** 43
  • 2
  • Nazwa i wersja ID: Fibaro, Loxone
Bloczki program - ograniczenie
« dnia: Wrzesień 19, 2015, 01:17:38 pm »
Witam. Loxonem bawię się od kilku dni, więc nie będzie to ostanie moje pytanie. Pomału wdrażam funkcje które realizuję na fibaro do loxona.
Na początek chciałbym się dowiedzieć dlaczego podczas dodawania bloczku wyskakuje komunikat że wykonanych zostanie tylko 8 pierwszych bloków. Co to oznacza i czy można to ominąć?. Używam Loxone Config w wersji 7.
Z góry dziękuję 
*

Offline homelogic

  • Moderator
  • ***** 341
  • 11
  • Nazwa i wersja ID: Loxone + Ampio + Delta Dore + Grenton + KNX
Odp: Bloczki program - ograniczenie
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 19, 2015, 02:19:58 pm »
Nie ominiesz. Jest to ograniczenie nałożone ze względu na moc obliczeniową. Mój stary telewizor ma lepszy procek.
Jedynym obejściem jest dokładanie kolejnych miniserwerów (można je łączyć, tak się robi np. hotele).

Co ty za funkcje dzikie tam rzeźbisz? Bardzo wiele można zrobić za pomocą zwykłych bloczków.
Innym trikiem jest ładowanie ile sie da funkcji do bloczków pico-c 16 wyjściowych.



*

Offline flapjack

  • ** 43
  • 2
  • Nazwa i wersja ID: Fibaro, Loxone
Odp: Bloczki program - ograniczenie
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 19, 2015, 03:10:20 pm »
Dzięki.
Lubię integrować co się da z automatyką domu a nie wszystko się da na bloczkach. Dla przykładu: moje fibaro jest zintegrowane z syntezatorem ivona która czyta mi różne komunikaty, co się zdarzyło w domu gdy mnie nie było itp. Chciałbym to samo zrobić w loxone.
Muszę wysłać do IVONY polecenie tcp o treści SayIt|jakiś komunikat. Zrobiłem to poprzez wyjście wirtualne i działa (metoda post - w polu "polecenie na załączenie" wpisuję treść "SayIt|Dzień dobry\x0D\x0A"). Problem jest w kodowaniu znaków. IVONA przyjmuje w windows-1250 a loxone utf-8 przez co nie czyta polskich znaków. W fibaro zrobiłem funkcję która przekształca polskie znaki na numer ASCI (np string.char(241) - jest literką "ń") w loxone z poziomu wyjścia wirtualnego chyba się nie da więc próbuje w bloczku program. Jeśli dojdzie jeszcze kilka takich sytuacji szybko wyczerpię  możliwości miniserwera. Jeśli minie serwery bezproblemowo gadają ze sobą to jest to rozwiązanie. Może znasz jak wpisać w wyjściu wirtualnym polską literę w postaci ASCII? Nie musiałbym tworzyć oddzielnego bloczku. 
*

Offline homelogic

  • Moderator
  • ***** 341
  • 11
  • Nazwa i wersja ID: Loxone + Ampio + Delta Dore + Grenton + KNX
Odp: Bloczki program - ograniczenie
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 19, 2015, 03:37:46 pm »
Chodzi ci że Loxone gubi ogonki? Bo UTF-8 jak najbardziej obsługuje polskie znaki. A Ivona jak najbardziej obsługuje UTF-8.

Przy okazji, na czym ta Ivona leży?

EDIT: Możesz sprawdzić za pomocą softu poniżej co wychodzi z Loxa?
http://www.hw-group.com/products/hercules/index_en.html

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2015, 03:53:31 pm wysłana przez homelogic »
*

Offline flapjack

  • ** 43
  • 2
  • Nazwa i wersja ID: Fibaro, Loxone
Odp: Bloczki program - ograniczenie
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 19, 2015, 04:38:56 pm »
Trochę wprowadziłem Cię w błąd. Jest to stara wersja ivony czyli expressivo. Jest postawiony na windows 7. Sprawdzałem w pliku konfiguracyjnym expressivo i ma deklarację windows-1250. Skoro Ivona korzysta z utf-8 to sprawa załatwiona kupię Ivonę.
Tak jak piszesz utf-8 obsługuje polskie znaki i wysyłane są prawidłowo. W związku z tym że expressivo korzysta z innego kodowania źle odczytuje polski znaki np: ń czyta jako cudzysłów. 
*

Offline flapjack

  • ** 43
  • 2
  • Nazwa i wersja ID: Fibaro, Loxone
Odp: Bloczki program - ograniczenie
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 19, 2015, 06:57:54 pm »
Zainstalowałem Ivonę 2 która korzysta już z utf-8. Niestety efekt ten sam. Sprawdziłem wiresharkiem (z herkulesem muszę się zapoznać) i z miniserwera wychodzi tekst bez polskich znaków. W wyjściach wirtualnych jest możliwość wstawiania różnych znaków np: \x04 czyli hex.
Niestety dokumentacja nie mówi za wiele, może ty znasz sposób wstawienie na znaku ascii? W fibaro aby ivo dobrze przeczytał tekst "Dzień dobry" musiałem wysłać tekst w postaci "Dzie"..string.char(241) .."dobry".
*

Offline homelogic

  • Moderator
  • ***** 341
  • 11
  • Nazwa i wersja ID: Loxone + Ampio + Delta Dore + Grenton + KNX
Odp: Bloczki program - ograniczenie
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 19, 2015, 09:32:28 pm »
A próbowałeś url encoding?

Dzie%C5%84+dobry
*

Offline flapjack

  • ** 43
  • 2
  • Nazwa i wersja ID: Fibaro, Loxone
Odp: Bloczki program - ograniczenie
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 20, 2015, 08:36:51 am »
Problem już rozwiązałem. Znając numery polskich ogonków a ASCII podstawiam je w hexach np: ń w ASCI = 241 w hexaxh = F1 więc słowo"dzień" wysyłam jako "dzie\xF1" i działa. Jednak tak czy tak będę musiał zrobić funkcję konwertującą gdyż w przypadku informacji dynamicznych np: z netu, musi to robić automat.
Mam jeszcze kilka pytań jednak trochę odjechałem od tematu więc założę nowy wątek.
Wielkie dzięki za pomoc.