Dla odważnych: Loxone + moduły przekaźnikowe z Conrada

  • 11 Odpowiedzi
  • 5139 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline homelogic

  • Moderator
  • ***** 341
  • 11
  • Nazwa i wersja ID: Loxone + Ampio + Delta Dore + Grenton + KNX
Dla odważnych: Loxone + moduły przekaźnikowe z Conrada
« dnia: Wrzesień 24, 2015, 02:23:14 pm »
https://www.youtube.com/watch?v=u142FelAzTo

Przy okazji jest to też demo szybkości działania systemów przewodowych.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2015, 02:34:26 pm wysłana przez homelogic »
*

Offline flapjack

  • ** 43
  • 2
  • Nazwa i wersja ID: Fibaro, Loxone
Odp: Dla odważnych: Loxone + moduły przekaźnikowe z Conrada
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 24, 2015, 08:12:08 pm »
Niezłe rytmy. Nie wiesz może jak zmienić standardowy biały interfejs na taki jak w prezentacji?
*

Offline homelogic

  • Moderator
  • ***** 341
  • 11
  • Nazwa i wersja ID: Loxone + Ampio + Delta Dore + Grenton + KNX
Odp: Dla odważnych: Loxone + moduły przekaźnikowe z Conrada
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 24, 2015, 09:05:47 pm »
ip:port/admin i tam możesz się przekliknąć na wersję classic.
*

Offline flapjack

  • ** 43
  • 2
  • Nazwa i wersja ID: Fibaro, Loxone
Odp: Dla odważnych: Loxone + moduły przekaźnikowe z Conrada
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 24, 2015, 09:19:52 pm »
Dzięki. Ledwo znalazłem przez ten niemiecki.
*

Offline homelogic

  • Moderator
  • ***** 341
  • 11
  • Nazwa i wersja ID: Loxone + Ampio + Delta Dore + Grenton + KNX
Odp: Dla odważnych: Loxone + moduły przekaźnikowe z Conrada
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 24, 2015, 09:34:21 pm »
Bo to jest tajne menu dla zaawansowanych ;)

A tak szczerze to ostatnio dostali w loxone amby na updejty i co miesiąc jest nowa wersja. Co chwilę coś dodają i chłopaki nie wyrabiają z tłumaczeniem.
Na szczęście nie ma strachu przy instalacji, jak coś się ma wykrzaczyć to jesteś informowany (np. przechodząc na wersję 7 trzeba zrekonfigurować symulację obecności).

Przy okazji, w nowej wersji "białej" apki na smartfony można zmienić wygląd na ciemny. Apka loxone classic powoli zostaje w tyle.
*

Offline homelogic

  • Moderator
  • ***** 341
  • 11
  • Nazwa i wersja ID: Loxone + Ampio + Delta Dore + Grenton + KNX
Odp: Dla odważnych: Loxone + moduły przekaźnikowe z Conrada
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 25, 2015, 12:23:58 am »
Wracając do tych modułów z Conrada. Nie stawiałbym na tym ogrzewania czy bram, ale można za to rozważyć ekstra bajery. Przy takiej responsywności i cenie poniżej 35 złotych za wyjście można zrobić np. sterownik oświetlenia schodów z każdym stopniem zapalanym oddzielnie, a'la star-trek musical. Można dołożyć czujniki nacisku i odgrywać sekwencje zależne od kierunku poruszania ;)
*

Offline flapjack

  • ** 43
  • 2
  • Nazwa i wersja ID: Fibaro, Loxone
Odp: Dla odważnych: Loxone + moduły przekaźnikowe z Conrada
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 25, 2015, 06:46:25 pm »
Co do nowej apki już się przyzwyczaiłem i wydaje się lepsza od classic. Szkoda że nie ma jeszcze na tablety, tym bardziej że wersja classic z tego co zauważyłem nie wspiera pewnych bloczków np: budzik.
Co do Conrada to na pewno się nimi zainteresuje, jednak w pierwszej kolejności muszę przetestować komunikację z drugim miniserwerem i pozostałe elementy systemu (moje zadanie jakie otrzymałem z firmy) dopiero potem przyjdzie kolej na wyposażenie mojego domu.
Chcę jeszcze sprawdzić system Grenton (będą na targach w Warszawie) a ich system ma być dostępny po targach, jednak obawiam się czy nie będzie z nim podobnie jak z Fibaro (komunikacja z nimi już jest trudna a co dopiera jak zostaną zalani pytaniami gdy system ruszy - sprawdzić nie zaszkodzi).
Odp: Dla odważnych: Loxone + moduły przekaźnikowe z Conrada
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 25, 2015, 07:17:02 pm »
Jeśli chodzi o Apple to są osobne apki z nową i starą wersją interfejsu: Loxone Smart Home i Loxone HD Classic. Loxone HD Classic nie obsługuje nowszych bloczków jak np. budzik, a Loxone Smart Home nie ma jeszcze gotowego tłumaczenia i część napisów jest póki co w języku angielskim.
*

Offline flapjack

  • ** 43
  • 2
  • Nazwa i wersja ID: Fibaro, Loxone
Odp: Dla odważnych: Loxone + moduły przekaźnikowe z Conrada
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 25, 2015, 07:39:04 pm »
Niestety u mnie na ścinach wiszą tablety z androidem i nie widzę apki na nie. Próbowałem zainstalować nową apkę bezpośrednio z pliku i wywala błąd. Więc czekam, może zrobią.
Pytanie z innej beczki - gdzie zaopatrujecie się w sprzęt loxone?
*

Offline HCB

  • * 8
  • 0
Odp: Dla odważnych: Loxone + moduły przekaźnikowe z Conrada
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 28, 2015, 10:18:58 pm »
Pytanie z innej beczki - gdzie zaopatrujecie się w sprzęt loxone?

Też jestem ciekawy, bo niedługo będę robił zakupy. :)
Jest kilka polskich sklepów internetowych, oficjalny sklep Loxone i zapewne dystrybutorzy.
*

Offline homelogic

  • Moderator
  • ***** 341
  • 11
  • Nazwa i wersja ID: Loxone + Ampio + Delta Dore + Grenton + KNX
Odp: Dla odważnych: Loxone + moduły przekaźnikowe z Conrada
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 29, 2015, 01:23:30 am »
Co do nowej apki już się przyzwyczaiłem i wydaje się lepsza od classic. Szkoda że nie ma jeszcze na tablety, tym bardziej że wersja classic z tego co zauważyłem nie wspiera pewnych bloczków np: budzik.

Wolę nadal wykresy z classica, ale przekonałem się po ostatnim update jak dali możliwość ustawienia ciemnej wersji. Boli mnie tylko jeden "ficzer" - własne ikony dostają jakąś dziwną obwódkę. Chyba to jest kwestia skalowania, bo configu po staremu mamy dostępne tylko 32x32 px.


w pierwszej kolejności muszę przetestować komunikację z drugim miniserwerem i pozostałe elementy systemu (moje zadanie jakie otrzymałem z firmy). Dopiero potem przyjdzie kolej na wyposażenie mojego domu.

Jestem bardzo ciekaw ogólnego wrażenia po testach, szczególnie że masz porównanie do innych rozwiązań.


Chcę jeszcze sprawdzić system Grenton (będą na targach w Warszawie) a ich system ma być dostępny po targach, jednak obawiam się czy nie będzie z nim podobnie jak z Fibaro (komunikacja z nimi już jest trudna a co dopiera jak zostaną zalani pytaniami gdy system ruszy - sprawdzić nie zaszkodzi).

Z jednej strony dobrze o nich świadczy unikanie falstartu. Z drugiej strony jest już trochę późno. Konkurencja zgromadziła lata doświadczeń. To wcale nie jest tak że się weźmie licencję na protokół, wrzuci na jakąś linuksową platformę, dorysuje ładne apki i wszystko bangla jak ta lala. Najgorszy szlam zaczyna wyłazić w pierwszych latach więc biada pionierom.
*

Offline daniel

  • * 8
  • 0
Odp: Dla odważnych: Loxone + moduły przekaźnikowe z Conrada
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 05, 2015, 10:12:15 am »
Witam,

W ofercie Conrada znalazłem moduł przekaźnikowy RS485 12 wyjściowy HomeMatic na szynę. Cena trochę wyższa niż tego 8'krotnego ale jest już w obudowie. Czy ktoś sprawdzał ten wynalazek z Loxonem po RS485?

Pozdrawiam,

Daniel