Integracja Helios IP Verso z Loxone

  • 3 Odpowiedzi
  • 2728 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline flapjack

  • ** 43
  • 2
  • Nazwa i wersja ID: Fibaro, Loxone
Integracja Helios IP Verso z Loxone
« dnia: Październik 12, 2016, 07:35:55 pm »
Czy ktoś próbował zintegrować ten domofon. Mam problem z nawiązaniem komunikacji audio. Gdy domofon nie dzwoni mogę do niego z loxone się dodzwonić jednak gdy przychodzi wywołanie i chcę odebrać zgłasza zajętość. Na jakiej zasadzie to działa? 

Homelogic - gdzieś na forum pisałeś że da się go zintegrować, czy jest szansa byś napisał coś wiecej?
Włączanie funkcji anonimowych połączeń na centrali pbx by loxone mógł je obsłużyć to jakaś porażka, czy można to zrobić w inny sposób?
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2016, 02:04:45 pm wysłana przez flapjack »
*

Offline homelogic

  • Moderator
  • ***** 341
  • 11
  • Nazwa i wersja ID: Loxone + Ampio + Delta Dore + Grenton + KNX
Odp: Integracja Helios IP Verso z Loxone
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 16, 2016, 11:36:43 am »
Potwierdzam, porażka. W configu brakuje wszystkich pól do poprawnej konfiguracji SIP, która jest przerzucona na domofon. Tyle że apka zdalnie musi się wdzwonić na domofon poprzez jakiś serwer SIP więc się robi błędne kółko. Ciesz się że masz centralę, bo odpadła ci walka z providerami voip ;)

My Heliosów nie robimy od prawie dwóch lat, więc tutaj niewiele pomogę. Przerzuciliśmy się całkowicie na oryginalne domofony od Loxa.
*

Offline flapjack

  • ** 43
  • 2
  • Nazwa i wersja ID: Fibaro, Loxone
Odp: Integracja Helios IP Verso z Loxone
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 17, 2016, 11:45:02 am »
Mimo wszystko dzięki.

Wygląda na to że loxone może jedynie zainicjować połaczenie natomiast nie potrafi odebrać przychodzącego połączenia.
Sprawdzałem to na dwa sposoby:
1. Helios ustawiony  na odbieranie  połączenia przychodzącego automatycznie:
    - domofon dzwoni na swoje konto, nie wiem czemu nie odbiera połączenia a zgłasza sygnał zajętości i odrzuca połączenie
    - w tym momencie wciskając zieloną słuchawkę loxone wdzwania się na domofon a on odbiera automatycznie i audio działa
2. Helios ustawiony na odbieranie manualne:
   - domofon dzwoni na swoje konto i czeka na odebranie połączenie
   - w tym momencie wciskając zieloną słuchawkę loxone zgłasza że linia jest zajęta (zonk)

Pierwszy sposób jakoś działa ale w znaczny sposób ogranicza możliwości domofonu i wprowadza w błąd stojącego przy domofonie, więc jeśli nie znajdę innej możliwości zostanę przy oryginalnym rozwiązaniu.

Homelogic - a jak schematycznie wygląda to interkomach loxa?
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2016, 11:49:36 am wysłana przez flapjack »
*

Offline homelogic

  • Moderator
  • ***** 341
  • 11
  • Nazwa i wersja ID: Loxone + Ampio + Delta Dore + Grenton + KNX
Odp: Integracja Helios IP Verso z Loxone
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 18, 2016, 04:02:29 am »
http://www.loxone.com/enen/service/documentation/accessories/loxone-intercom-xl.html
Poczytaj tez o konfiguracji mobotixów, może pomoże:
http://www.loxone.com/enen/service/documentation/accessories/mobotix-t24t25.html

Lokalnie wszytko się robi samo, tj. po wpisaniu odpowiednich adresów i loginów w configu. Zdalne audio wymaga serwera SIP. Na domofonie podajemy detale konfiguracji:



Generalnie wg. mojej wiedzy pushe z obrazem przy dzwonieniu idą poprzez Loxa, tzn. nie mają nic wspólnego z domofonem poza reakcją na dzwonek. Pchają tylko mjpega. Dopiero naciśnięcie słuchawki nawiązuje połączenie.