Loxone i alarm

  • 4 Odpowiedzi
  • 7914 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Lolek

  • * 9
  • 0
Loxone i alarm
« dnia: Luty 19, 2018, 12:02:44 pm »
Cześć,

Jakie rozwiązanie możecie polecić aby zintegrować alarm z loxonem. Mi na myśl przychodzą dwa:
1) 100% częsci loxone  -
plus to łatwość konfiguracji
minus to cena
2) Alarm na Satelu (czujki, kontaktrony, manipulatory, centralka) + bramka KNX
Tutaj pytanie do Was, czy da się to zintegrować, odczytywać wszystkie stany czujek? czy mozna np użyć czujek jako detekcji ruchu i włączania oświetlenia w pomieszczeniu. Czy można uzbrajać i rozbrajać Satela z poziomu Loxone?

a może coś innego?


*

Offline andrzey

  • ** 86
  • 1
Odp: Loxone i alarm
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 19, 2018, 12:09:32 pm »
2) Alarm na Satelu (czujki, kontaktrony, manipulatory, centralka) + bramka KNX
Tutaj pytanie do Was, czy da się to zintegrować, odczytywać wszystkie stany czujek? czy mozna np użyć czujek jako detekcji ruchu i włączania oświetlenia w pomieszczeniu. Czy można uzbrajać i rozbrajać Satela z poziomu Loxone?
a może coś innego?

Ja tak mam i działa to co piszesz. Trzeba mieć jednak na uwadze, że czujka ruchu z Satela ma opóźnienie 1 sekundy więc działa to słabo. Natomiast ja sobie wpiąłem w kontaktrony drzwi (wiatrołap) i to reaguje natychmiast zapalając mi światło np. w garażu, albo przy wchodzeniu do domu.

Z ciekawostek to jeszcze używam do:
- blokady automatyki rolet - jak ktoś otworzy okno
- wyłączania pomki CWu, jak do Loxona nie przychodzą przez 15min komunikaty z PIR
- elektrozawór na przyłączu wody

Wszystko śmiga.

Robienie alarmu na automatyce domowej to raczej średni pomysł. Raz, że lepiej mieć osobny system, dwa że wyjdzie dużo drożej.
*

Offline doggie

  • * 17
  • 1
  • Nazwa i wersja ID: Fibaro HC2, 4.170
Odp: Loxone i alarm
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 08, 2018, 04:34:31 pm »
Wg mnie to zależy od oczekiwań i preferencji.
Możesz też wybrać trzecią opcję - Loxone z elementami Satel'a - łącznie nie wyjdzie tak drogo.
Np. zamiast czujników ruchu Loxone możesz użyć Satelowskich i podpiąć je pod DI w Loxone.

Zamiast KNX też możesz spiąć wyjścia z centrali Satela z DI Loxone.
Centralki Satela możesz ustawić rozbrojenie/uzbrojenie przez impuls (relay) z Loxone.

Z KNXem się nie bawiłem więc nie pomogę.
*

Offline Jarczyk

  • * 12
  • -2
Odp: Loxone i alarm
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 07, 2022, 11:48:45 am »
Lepszy będzie alarm czy monitoring?
*

Offline Emded

  • * 9
  • 0
Odp: Loxone i alarm
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 08, 2022, 06:49:25 am »
Alarm.