Loxone i somfy io

  • 3 Odpowiedzi
  • 5652 Wyświetleń

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline GregWa

  • * 6
  • 0
Loxone i somfy io
« dnia: Październik 28, 2019, 07:21:05 am »
Znalazłem na forum wątek o integracji loxone z somfy rts za pomocą bramki homewizard. Ale z tego co widzę nie jest ona kompatybilna z somfy io. Na niemieckim forum loxone opisana jest integracja po rs485, ale tez do rts.

Czy ktoś zna jakiś prosty sposób na zintegrowanie loxone z somfy io? Fajnie byloby otrzymac jakis status zwrotny, bo piloty somfy beda tez używany.

Są niby nadajniki bezpotencjałowe i ewentualne kontaktrony. Ale przy 8 napedach robi się tego sporo. Napedy mają niestety zintegrowaną automatykę somfy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
*

Offline TomekWaw

  • ** 68
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: Loxone + Loxberry
Odp: Loxone i somfy io
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 28, 2019, 02:25:05 pm »
Tutaj jest dość dobrze opisana integracja Somfy IO z Loxone z użyciem modułu Tahoma we FHEM,
ze sterowaniem przez wirtualne wyjście http i informacją zwrotną po wirtualnym wejściu udp:
https://www.loxforum.com/forum/faqs-tutorials-howto-s/203633-einbinden-von-somfy-io-rollos-in-loxone
(po przetłumaczeniu strony przez Google Translator zupełnie czytelna)
*

Offline GregWa

  • * 6
  • 0
Odp: Loxone i somfy io
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 14, 2019, 06:22:36 pm »
Na weekend wypozyczam centralke tahoma somfy. Dam znac jak poszło. Z fhem jeszcze sie nie bawiłem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
*

Offline TomekWaw

  • ** 68
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: Loxone + Loxberry
Odp: Loxone i somfy io
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 15, 2019, 04:49:14 pm »
Na początku może trochę zniechęcać archaicznym interfejsem, ale naprawdę dobrze robi robotę jako pośrednik/integrator. Tak dobrze, że nie trzeba później już do niego zaglądać. U mnie ogarnia takie rzeczy jak osprzęt Z-wave i Zigbee, UniFi, APC, Harmony, itp. i wszystko to wprowadza do MQTT.
« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2019, 04:51:04 pm wysłana przez TomekWaw »