Loxone modbus cykl odpytywania

  • 8 Odpowiedzi
  • 3522 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Loxone modbus cykl odpytywania
« dnia: Wrzesień 18, 2017, 11:38:21 am »
Mam pytanie odnośnie modbus i funkcji polling cycle (cykl odpytywania)
W wersji loxone config 8 zmieniono minimalny czas z 0,1s na 5s, jest to dość duży problem.
Wiadomo jak to obejść i czy loxone zamienia coś z tym zrobić?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2017, 08:08:33 pm wysłana przez kicaj222 »
*

Offline flapjack

  • ** 43
  • 2
  • Nazwa i wersja ID: Fibaro, Loxone
Odp: Loxone modbus cykl odpytywania
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 25, 2017, 12:34:34 pm »
Też mam ten problem. Pisałem do suportu i obiecali coś z tym zrobić wraz z następną aktualizacją. Niestety aktualizacja była a zmian nie wprowadzono i nic z tym nie można zrobić. W moim przypadku mam kilka urządzeń modbus i jedno z nich to sterownik plc który chciałem wykorzystać jako dodatkowy moduł I/O, niestety z czasem odpytywania 5sek. to porażka.
Zachowanie Loxone moim zdaniem niedopuszczalne. Takich rzeczy się nie robi!!! Cóż szykuje się v9 więc może tam się coś zmieni - chociaż przeglądając jedno z forum loxone zauważyłem kolejne ograniczenia - tym razem połączenia UDP.
Odp: Loxone modbus cykl odpytywania
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 26, 2017, 01:47:16 pm »
Jedyne co można zrobić to  wrócić do starszych wersji loxone config
można jeszcze zrobić requesta na stronie: https://loxfeedback.uservoice.com/forums/270310-verbesserungsvorschläge-für-loxone/suggestions/17259260-minimaler-abfragezyklus-für-modbus-tcp-von-0-1s-zu
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2017, 01:49:23 pm wysłana przez kicaj222 »
*

Offline Neon

  • ** 26
  • 2
  • Nazwa i wersja ID: Loxone
Odp: Loxone modbus cykl odpytywania
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 16, 2017, 10:47:12 pm »
Witam,
przymierzam się do integracji rekuperatora.
Przy okazji znalazłem interesujący filmik: https://www.youtube.com/watch?v=tXkU8C4Ug7w

Jak to jest więc z tymczasem odpytywania w Modbusie?
*

Offline flapjack

  • ** 43
  • 2
  • Nazwa i wersja ID: Fibaro, Loxone
Odp: Loxone modbus cykl odpytywania
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 18, 2017, 01:01:43 pm »
Min czas odpytywania to 5 sek. Więc jeśli będziesz sczytywał stany wejść (lub jakąś inną informację) min interwał będzie wynosił 5 sek. Jeśli chodzi o sterownie wyjściami jakiegoś urządzenia to robi to natychmiast po wysłaniu polecenia.
*

Offline andrzey

  • ** 86
  • 1
Odp: Loxone modbus cykl odpytywania
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 19, 2017, 10:56:32 am »
Ja akurat mam Reku po KNX spięte i później do Loxone. Jednak trzeba jeszcze przewidzieć czas reakcji. Tzn. zmiana biegu jest natychmiast, wentylatory przyspieszają też w sekundę, jednak wskazania czujnika obrotów zmieniają się przez 2-3sek. Wynika to pewnie z faktu, że ten czujnik liczy sobie średnią z jakiegoś czasu.

Akurat u mnie jest to praktycznie LIVE, ale jak pytasz co 5sek. to musisz być uczulony na to, że dopiero po 10sek będzie widać aktualny stan.

Tak czy inaczej integracja sprawdza się świetnie, bo obroty dostosowujesz sobie do np. alarmu czy też do przycisku "idę spać".
*

Offline Neon

  • ** 26
  • 2
  • Nazwa i wersja ID: Loxone
Odp: Loxone modbus cykl odpytywania
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 22, 2017, 07:39:22 pm »
Dziękuję za odpowiedzi.

W przypadku wentylacji czas odpytywania nie ma aż takiego znaczenia, ale pytam dla własnej wiedzy.
Informację o 5s znalazłem też w dokumentacji. Tym bardziej zastanawia mnie przytoczony filmik - tam reakcja jest natychmiastowa...  ???
*

Offline flapjack

  • ** 43
  • 2
  • Nazwa i wersja ID: Fibaro, Loxone
Odp: Loxone modbus cykl odpytywania
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 28, 2017, 08:16:13 am »
Tak jak pisałem wcześniej jeśli chcesz wysterować jakiejś urządzenie, przekaźnik itp. w loxie korzystasz z aktora który wyśle polecenie natychmiast po zdarzeniu (przycisk, logika itp.) jeśli chcesz odpytywać urządzenia np: stan wejść itp. wtedy wykorzystujesz w loxie sensory i tam ustawiasz interwał (min 5sek). Więc jeśli będziesz wykorzystywał tylko aktory ten problem cię nie dotyczy.
*

Offline Neon

  • ** 26
  • 2
  • Nazwa i wersja ID: Loxone
Odp: Loxone modbus cykl odpytywania
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 28, 2017, 11:09:24 pm »
Przyjąłem. Dzięki!