Loxone Music Server + Głośniki Loxone - czy warto?

  • 17 Odpowiedzi
  • 8475 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline pio_trek

  • * 12
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: przymierzam się do Loxone
Odp: Loxone Music Server + Głośniki Loxone - czy warto?
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 12, 2017, 03:41:49 pm »
Raczej sam będę konfigurował :) Mam nadzieję że to będzie dla mnie przyjemność ;)

Loxona głównie będę wykorzystywał do oświetlenia i to też nie w całym mieszkaniu tylko w głównych jego częściach. Dlatego też ciągle się zastanawiam ile chce przeznaczyć na integrację audio i jak to zrobić żeby było łatwo i użytecznie. Może faktycznie amlituner np. Yamahy z 2/3 strefami mi wystarczy? Oglądam TV gra mi soundbar, oglądam mecz to gra też w łazience ;) Rano w kuchni mogę puścić muzę z głośnika o którym wyżej pisałem ISX-080 a w razie czego użyć AirPlay. Wieczorem w sypialni też mogę korzystać z AirPlay ewentualnie włączyć kolejną strefę z Amplitunera...
Obawiam się że nie wykorzystam wszystkich zalet Music Servera Loxone a wydam z głośnikami grubo ponad 15k
*

Offline homelogic

  • Moderator
  • ***** 341
  • 11
  • Nazwa i wersja ID: Loxone + Ampio + Delta Dore + Grenton + KNX
Odp: Loxone Music Server + Głośniki Loxone - czy warto?
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 12, 2017, 08:03:48 pm »
Loxone jest inny niż wszystko, na początku może być ciężko...
*

Offline andrzey

  • ** 86
  • 1
Odp: Loxone Music Server + Głośniki Loxone - czy warto?
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 23, 2017, 11:09:23 am »
Sonos nie potrafi nawet obsłużyć plików 192 kHz i wcale nie słynie z jakości. Ot, taki grajek. Dlatego zamiast tego polecam Heosa (od firmy która ma jakąś renomę związaną z muzyką, czyli Denon), który z kolei ma naprawdę niewygodną apkę (przewijanie jest naprawdę słabo rozwiązane).

Większość nie usłyszy różnicy w codziennym użytkowaniu, a i w łazience czy kuchni nie ma to najmniejszego znaczenia. Swego czasu był test A/B Tidala gdzie odgadywało się wysoką jakość i bardzo wysoką. Efekt był taki, że mało kto trafiał ;)