Mailer

  • 15 Odpowiedzi
  • 6217 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline flapjack

  • ** 43
  • 2
  • Nazwa i wersja ID: Fibaro, Loxone
Mailer
« dnia: Wrzesień 22, 2015, 02:25:30 pm »
Zwracam się do Was (Ciebie homelogic) ponownie o pomoc w sprawie tak banalnej że aż wstyd pytać.
Czy przy konfiguracji mailera z kontem gmail trzeba zrobić coś ponad to co w dokumentacji loxona?
Robię wszystko wg dokumentacji i nic. Próbuję z smtp z ssl i bez, po adresie ip i po nazwie i dalej nic.
Czy ta funkcja w ogóle działa?
*

Offline homelogic

  • Moderator
  • ***** 341
  • 11
  • Nazwa i wersja ID: Loxone + Ampio + Delta Dore + Grenton + KNX
Odp: Mailer
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 22, 2015, 05:31:16 pm »
Wcale nie banalne pytanie - zwykły mailer działa z mało którym kontem (coś tam mają dziwnego z autoryzacją).

Załóż konto na stronie Loxone i zarejestruj miniserwer. Wtedy zadziała ci cloud mailer z którym nie ma żadnych problemów.
*

Offline flapjack

  • ** 43
  • 2
  • Nazwa i wersja ID: Fibaro, Loxone
Odp: Mailer
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 22, 2015, 06:48:49 pm »
Dzięki. Tak zrobiłem i działa
Odp: Mailer
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 23, 2015, 04:47:28 pm »
Powiedzcie skąd mam wziąć klucz licencyjny. Odkupiłem loxona od znajomego, z tego co wiem nie rejestrował go. Dziś ja  go zarejestrowałem i żąda odemnie klucza licecyjnego - Gdzie go mam szukać. Pozrawiam
*

Offline flapjack

  • ** 43
  • 2
  • Nazwa i wersja ID: Fibaro, Loxone
Odp: Mailer
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 23, 2015, 06:10:37 pm »
ode mnie też żądał pomimo rejestracji. Po rejestracji dodałem mailera do  miniserwera lecz komunikat o rejestracji wciąż się pokazywał, więc go zaptaszkowałem by się więcej nie pokazywał i wszytko działa. Trochę to dziwne ale działa.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2015, 06:15:01 pm wysłana przez flapjack »
Odp: Mailer
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 23, 2015, 08:09:05 pm »
W jaki sposób użyłeś mailera. Ja podłączyłem go pod harmonogram załączania oświetlenia zewnętrznego, i miał za zadanie poinformowac mnie ze włączyło sie światło na zewnątrz. To oczywiscie był moj plan ale cos chyba nie tak zrobiłem. Masz pomysł co mogłem zrobić nie tak
*

Offline flapjack

  • ** 43
  • 2
  • Nazwa i wersja ID: Fibaro, Loxone
Odp: Mailer
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 23, 2015, 08:27:17 pm »
Na razie sprawdzałem tylko podłączając go do wejścia wirtualnego. Ważne by wpisać coś w polu "wiadomość przy załączeniu" bądź "wiadomość przy wyłączeniu". Inaczej nie wysyła maila.
Odp: Mailer
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 23, 2015, 09:02:27 pm »
Dokładnie tak zrobiłem i podałem swojego e-maila i nie paca Przeslij jak mozesz bloczek lub PRTSc.
*

Offline homelogic

  • Moderator
  • ***** 341
  • 11
  • Nazwa i wersja ID: Loxone + Ampio + Delta Dore + Grenton + KNX
Odp: Mailer
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 23, 2015, 09:54:55 pm »
Przy rejestracji miniserwera automatycznie są dodawane usługi cloud mailera i cloud dns. Numer licencyjny olewamy - służy do płatnych usług typu caller.

W załączniku plik konfiguracyjny z mailerem.
Odp: Mailer
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 24, 2015, 06:00:32 am »
Rejestując swój mini serwer w moich produktach jest taki zapis "Masz obecnie 1 produkt / s oraz 0 Cloud Services / s zarejestrowanych."
Na dole jest czy dodac uługi cloud. Akceptując prosi mnie o numer licencji. Co mogłem zrobić nie tak
*

Offline flapjack

  • ** 43
  • 2
  • Nazwa i wersja ID: Fibaro, Loxone
Odp: Mailer
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 24, 2015, 07:35:19 am »
Czyli masz wszytko w porządku. Jak napisał kolega homelogic klucz licencyjny podaje się dla płatnych usług.
Jeśli zarejestrowany masz miniserwer (a ztego co piszesz - masz) to z usługi cloud mailer możesz już korzystać. Nie musisz podawać żadnych licencji. Homelogic wystawił Ci plik z harmonogramem i skonfigurowanym cloud mailerem. Jeśli Ci nadal nie wysyła to może twój mniserwer ma problemy z dostępem na zewnątrz (sprawdź ustawienia ip, brama, dns)
*

Offline homelogic

  • Moderator
  • ***** 341
  • 11
  • Nazwa i wersja ID: Loxone + Ampio + Delta Dore + Grenton + KNX
Odp: Mailer
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 24, 2015, 01:42:56 pm »
Tak to powinno wyglądać na stronie w zakładce "my products":



Tak jak napisał Flapjack, coś pewnie masz namieszane w innym miejscu.
Odp: Mailer
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 24, 2015, 04:29:12 pm »
Właśnie siadłem i bede cos działał co prawda nie przychodzi mi nic do głowy, ale jak na razie wielkie dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam 
Odp: Mailer
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 24, 2015, 05:12:25 pm »
Cały czas nie działa, ale mam pytanko co macie wpisane we właściwościach Loxona dokładnie w miejscu gdzie trzeba wpisać " zewnętrzny adres URL"

"Masz obecnie 1 produkt / s oraz 0 Cloud Services / s zarejestrowanych."  ja mam taki wpis nad scr który zamieścił homelogic wczejśniej juz o tym pisałem

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2015, 05:24:58 pm wysłana przez pietraj »
*

Offline flapjack

  • ** 43
  • 2
  • Nazwa i wersja ID: Fibaro, Loxone
Odp: Mailer
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 24, 2015, 07:39:19 pm »
"Zewnętrzny adres url" służy do komunikacji z miniserwerem z zewnątrz. Jeśli używasz przekierowania portów na routerze to może wyglądać np: tak 80.123.13.5:8000 (oczywiście zmyślony) jeśli używasz usługi cloud dns loxona, i nie zmieniałeś nic w ustawieniach portów to może to wyglądać tak: dns.loxonecloud.com:80 (nie korzystam z tego więc ci w tym nie pomogę). Któreś rozwiązanie musisz wybrać by łączyć się z zewnątrz z miniserwerem.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2015, 07:59:02 pm wysłana przez flapjack »