Problem integracji po KNX z Satelem

  • 2 Odpowiedzi
  • 3463 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Kamikaze

  • Administratorzy
  • ***** 105
  • 4
  • Nazwa i wersja ID: Loxone + GoogleHome + Satel + KNX
Problem integracji po KNX z Satelem
« dnia: Marzec 26, 2017, 02:30:12 pm »
Zaszła potrzeba aby Loxone naruszał wejście w satelu przez KNX. Chcę by na czas ruchu rolet Loxone, wyłączał kontaktrony w roletach. Wymyśliłem to w ten sposób, że dopóki wejście będzie naruszone, to kontaktrony będą nieaktywne. Tu pojawił się problem, Loxone narusza wejście, ale trwa to z 5 sekund i naruszenie ustaje. W monitoringu KNX nie zmienia się stan, wiec problem chyba leży w module INT-KNX-2. Konfiguracja modułu dla tego obiektu w załączniku. Ma ktoś jakiś pomysł?
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2017, 02:32:20 pm wysłana przez Kamikaze »
https://instalacjeinteligentne.pl - Inteligentne instalacje
*

Offline Kamikaze

  • Administratorzy
  • ***** 105
  • 4
  • Nazwa i wersja ID: Loxone + GoogleHome + Satel + KNX
Odp: Problem integracji po KNX z Satelem
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 28, 2017, 10:30:26 pm »
Odpowiem sam sobie, może komuś przyda się na przyszłość.

W satelu nie można po KNX naruszyć na stałe wejścia... Ten typ tak ma, tyle powiedziano mi na infolinii. Obszedłem to trochę na około zużywając zamiast jednego wejścia..., dwa + jedno wyjście. Obiekt w INT-KNX2 narusza wejście typu 47 (bez akcji alarmowej), następnie to wejście narusza wyjście typu 24 (przełącznik mono z czasem działania 15 sekund). Wyjście to jest połączone z wejściem którego naruszenie blokuje grupę czujek. Każde naruszenie po KNX wejścia resetuje licznik i odlicza 15 sekund blokując czujki. Teraz w bloczkach roletowych co 5 sekund będę naruszał to wejście i problem z głowy.
https://instalacjeinteligentne.pl - Inteligentne instalacje
*

Offline Arczi1980

  • * 1
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Arczi1980
Odp: Problem integracji po KNX z Satelem
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 01, 2018, 10:20:17 am »
Witam szanownego kolegę nie wiem czy dostanę odpowiedź ale napiszę
Mam problem z integracją modułu int-knx2 satela z moim systemem kanx i loxone
Jest to moja pierwsza instalacja poradziłem sobie z ETS z loxone ale nie mogę przejść poprawnej konfiguracji tego modułu.
Ustawiłem adresy grupowe według instrukcji ale knx nie reaguje na te adresy.
Czy mogę prosić o informacje jak powinienem poprawnie ustawić adresy które pozwolą mi pokazać w loxone status okna czy też załączyć światło za pomocą czujki ?
Z góry dziękuje za odpowiedź