Przycisk centralny w instalacji KNX-Loxone

  • 2 Odpowiedzi
  • 2317 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Przycisk centralny w instalacji KNX-Loxone
« dnia: Czerwiec 20, 2016, 10:54:26 pm »
Witam,

Prośba o pomoc w skonfigurowaniu przycisku centralnego (wyłączającego kilka obwodów świetlnych) na styku KNX-Loxone.
Mam kilka obwodów sterowanych przez wyjścia binarne KNX oraz kilka korzystających z wyjść binarnych serwera Loxone'a.
Z samym skonfigurowaniem załączania z przycisku KNX wyjścia Loxone poradziłem sobie.
Już wcześniej doczytałem że moduł reprezentujący przycisk KNX ma wejście załączające dlatego ustawiłem w ETSie żeby po puszczeniu klawisza wysyłał komendę "OFF".
Dzięki temu uniknąłem podwójnych kliknięć żeby zapalić/zgasić światło.

Problem powstał gdy chciałem skonfigurować przycisk wyłączający jednocześnie obwody wpięte do aktorów KNX jak i Loxona.
Z KNX nie było oczywiście problemu natomiast nie wiem jak ugryźć wyjścia Loxone'a, ponieważ nie ma żadnej reakcji na wysłanie komendy OFF z KNX'a.

Próbowałem rzeźbić coś w oparciu o "rozszerzony sensor KNX" bo można tam podać adresy KNX załączające i wyłączające.
Udało mi się zrobić coś takiego że przycisk centralny wyłącza wszystkie obwody natomiast jak chcę ponownie załączyć obwód sterowany z wyjścia Loxone'a to udaje mi się to zrobić dopiero za drugim kliknięciem (tak jakby przycisk nie miał informacji o wyłączeniu z innego klawisza) pomimo że w ETS'ie ustawiłem odpowiednie adresy grupowe do odbierania.

Czy może coś pominąłem?
*

Offline homelogic

  • Moderator
  • ***** 341
  • 11
  • Nazwa i wersja ID: Loxone + Ampio + Delta Dore + Grenton + KNX
Odp: Przycisk centralny w instalacji KNX-Loxone
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 21, 2016, 10:52:13 pm »
A nie jest tak że przycisk centralny jest osobną grupą adresową? Powinieneś mieć w loxie skonfigurowany sensor knx który ci to przechwyci i potem flagami lub inaczej aktywujesz triggery w bloczkach oświetlenia.

Najlepiej wrzuć plik konfiguracji.
Odp: Przycisk centralny w instalacji KNX-Loxone
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 22, 2016, 07:08:32 am »
Tak jak mówisz mam osobną grupę na przycisk centralny.
W załącznikach screeny z ETS'a i Loxone.
7/0/0 - światło do sterowania
7/0/1 - centralne sterowanie