silniki do żaluzji zewnetrznych

  • 4 Odpowiedzi
  • 4232 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Lolek

  • * 9
  • 0
silniki do żaluzji zewnetrznych
« dnia: Lipiec 23, 2018, 09:23:36 am »
Cześć,

Mam zamiar zainstalować żaluzje zewnętrzne fasadowe. Mam podciągniete przewody 4x1,5mm2 pod każde okno i teraz zastanawiam się nad wyborem silnika przewodowego . W ofercie montażysty żaluzji jest silnik przewodowy  ELERO JA SOFT. https://systemy.kasiarolety.pl/pl/p/Silnik-Elero-JA-06-Soft-do-Zaluzji-Fasadowych-6-NM-Cichy-Hamulec/448. Zastanawiam się czy będzie dobrze współpracować z Loxone? co o tym myślicie?
1) Silnik ten ma mechaniczną krancówkę - czy to dobrze/zle ? (wiem że są też elektroniczne???)
2) Zastanawiam sie również nad precyzją tego silnika. Rozumiem że Loxone zna pozycję żaluzji i kąt nachylenia lamelek tylko na podstawie wcześniej zdefiniowanych czasów ( nie ma informacji zwrotnej o faktycznym położeniu lamelek). Czy takie rozwiązanie jest precyzyjne? tzn. czy np. po kilkunastu dniach pracy w trybie automatycznym żaluzje dalej będą poprawnie działać czy  też się "rozregulują".
Widziałem również że są silniki z systemem SMI (Standard Motor Intrerferace) ale czy warto wogóle coś takiego rozważać? A może jakieś inne silniki? Poradzie coś proszę drodzy forumowicze...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2018, 09:39:52 am wysłana przez Lolek »
*

Offline Lolek

  • * 9
  • 0
Odp: silniki do żaluzji zewnetrznych
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 14, 2018, 10:46:29 am »
Nikt nie pomoże? :-\
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: silniki do żaluzji zewnetrznych
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 14, 2018, 09:44:14 pm »
Elero z Fibaro działa bezproblemowo z Loxone nie mam pojęcia, ale analogicznie powinno być ok.
*

Offline Lolek

  • * 9
  • 0
Odp: silniki do żaluzji zewnetrznych
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 17, 2018, 08:55:42 am »
Elero z Fibaro działa bezproblemowo z Loxone nie mam pojęcia, ale analogicznie powinno być ok.

A uzywales do sterowania żaluzji? Jak z precyzją ustawiania kąta lamelek? Rozumiem ze lamelki sterujesz za pomocą zdefiniowanego czasu pracy silnika góra lub dół?
Dzieki za podzielenie sie doswiadczeniem.
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: silniki do żaluzji zewnetrznych
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 17, 2018, 09:28:23 am »
Sterowałem za pomocą roller shutter 2, z tego co pamiętam było ok.