OpenHAB 2 - Blebox binding

  • 12 Odpowiedzi
  • 19868 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline toki

  • * 16
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: OpenHab2
OpenHAB 2 - Blebox binding
« dnia: Styczeń 31, 2017, 09:45:54 pm »
Witam,

Przedstawiam wersję 0.2 bindingu do OH2 dla urządzeń blebox.


Jak działa/będzie działać?
W OH2 wprowadzono Things (nie będę spolszczał, aby nie mieszać) (http://docs.openhab.org/concepts/things.html), z poziomu Paper UI możemy wyszukać dostępne urządzenia, a następnie w prosty sposób dodać do systemu. W zależności, czy mamy włączone w ustawieniach Simple mode dla Item Linking dla kanałów udostępnianych przez nasze urządzenie Item zostanie dodany automatycznie, lub możemy powiązać z którymś istniejącym/nowym Itemem (z poziomu PaperUI lub configa .items).

W pierwszej wersji chodzi oto, aby przetestować, czy znajdowane są wszystkie urządzenia w sieci (nieobsługiwane będą jako Unknown device) oraz czy obsługiwane na ten moment działają poprawnie.

Jak to wygląda w praktyce?
https://youtu.be/tznI072pSh4

Obsługiwane urządzenia
  • wSwitchBox
  • wSwitchBoxD
  • dimmerBox
  • wLightBox
  • wLightBoxS
  • gateBox/shutterBox na dniach - jak czas pozwoli

Wymagania:
  • Openhab 2
  • Java wersja min 1.7

Instalacja
Wgrać plik bindingu do katalogu Addons. Przeważnie wymagany jest restart openhaba - u mnie, nie ładuje sam z siebie nowych wtyczek. Reszta w filmiku.

U mnie działa od paru dni bez problemów na malince, działa również na OH2 uruchomionym na windowsie.

Do zrobienia [v0.1]:
  • Wyszukiwanie urządzeń w przypadku więcej niż jednej karty sieciowej w komputerze
  • Ustawienia - z poziomu Paper UI można by zarządzać ustawieniami kostek - np typ obciążenia dla dimmerów itd..
  • Obsługa kolejnych kostek

Update 04.07.2017 [v0.2]:
  • Dodano wSwitchBoxD
  • Dodano wLightBoxS

W razie problemów pisać tutaj.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2017, 06:34:16 pm wysłana przez toki »
*

Offline zen

  • *** 171
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: Home Assistant
Odp: OpenHAB 2 - Blebox binding
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 31, 2017, 11:09:29 pm »
Rewelacja, przetestuję jak tylko znajdę czas!
*

Offline zen

  • *** 171
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: Home Assistant
Odp: OpenHAB 2 - Blebox binding
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 09, 2017, 01:20:56 pm »
Hej,

Dzisiaj znalazłem w końcu czas, żeby potestować binding. Mam w tej chwili dostępne tylko wLightBox i dimmerBox. wLightBox jest rozpoznawany, ale nie jest zdaje się obsługiwany, podczas próby dodawania dostaję komunikat "ERROR 409 - Conflict".

dimmerBox jest obsługiwany świetnie. Na poziomie OH działa automatyczne wyszukiwanie, dodawania i linkowanie. Jeśli chodzi o funkcje - działa wszystko i pięknie się synchronizuje. Polling mam ustawiony standardowo.

Krótko mówiąc - świetna robota! Jak tylko zaimplementujesz więcej urządzeń służę pomocą. Zostawię dimmera pod OH i będę obserwował, czy wszystko działa stabilnie.
*

Offline toki

  • * 16
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: OpenHab2
Odp: OpenHAB 2 - Blebox binding
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 09, 2017, 01:55:34 pm »
wLightBoxa jeszcze nie ruszałem - może w weekend uda mi się do tego usiąść, dam znać :)
*

Offline toki

  • * 16
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: OpenHab2
Odp: OpenHAB 2 - Blebox binding
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 10, 2017, 11:07:18 pm »
Dodałem obsługę wLightBoxa:




nowa wersja do pobrania w pierwszym poście.
*

Offline Greg

  • * 14
  • 1
Odp: OpenHAB 2 - Blebox binding
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 05, 2017, 09:57:54 am »
Hej,

Obecnie korzystam z domoticz + blebox. Chętnie zobaczyłbym jak działa openhab. Posiadam w domu shutterboxy. Może udostępniłbyś kodzik do Twojego addona, gdzieś na githubie, to dokodziłbym obsługę shutterbox'ów. Co Ty na to?
*

Offline Patriko

  • **** 441
  • 21
  • Nazwa i wersja ID: Darin/BleBox.eu
Odp: OpenHAB 2 - Blebox binding
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 16, 2017, 08:39:19 pm »
A ja tylko dodam, że jak ktoś podejmie się dodania pozstałych to moduły się znajdą :) więcej na PW.
*

Offline toki

  • * 16
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: OpenHab2
Odp: OpenHAB 2 - Blebox binding
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 05, 2017, 10:46:35 am »
Dodałem obsługę wLightBoxS i wSwitchBoxD, uaktualniony binding w pierwszym poście.
*

Offline kristo

  • * 4
  • 0
Odp: OpenHAB 2 - Blebox binding
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 28, 2017, 05:16:22 pm »
Witam,

Czy jest jakiś prostęp w dodawaniu kostek do tego bindingu?
Czy gdzieś można zaleść źródła do tego bindingu?
*

Offline toki

  • * 16
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: OpenHab2
Odp: OpenHAB 2 - Blebox binding
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 29, 2017, 09:17:30 am »
Tak, pull request czeka w kolejce.

https://github.com/openhab/openhab2-addons/pull/2771


Obsługiwane są wszystkie kostki poza roletową.
*

Offline T

  • ** 27
  • 2
  • Nazwa i wersja ID: T
Odp: OpenHAB 2 - Blebox binding
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 13, 2017, 10:32:21 pm »
Jestem pod wielkim wrażeniem! Gratuluję i trzymam kciuki za merge!
*

Offline rysiok

  • * 4
  • 0
Odp: OpenHAB 2 - Blebox binding
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 05, 2018, 02:46:45 pm »
Czy są jakieś szanse na dokończenie PR https://github.com/openhab/openhab2-addons/pull/2771 ?
Odp: OpenHAB 2 - Blebox binding
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 11, 2020, 08:30:24 pm »
Dobry wieczor
Jestem nowy w OPEN HABIE.
Wczesniej uzywalem Domoticza.
W swojej instalacji mam sporo sprzetu z BLEBox.
Uzywam najnowszej wersji OH2 - 2.5.5 na Raspbianie Desktop - Buster z lutego 2020.
Niestety Binding do BleBoxa nie instaluje sie.
W logach OH2 dostaje ponizsze info
===========
2020-06-11 19:54:45.402 [WARN ] [org.apache.felix.fileinstall        ] - Error while starting bundle: file:/usr/share/openhab2/addons/org.openhab.binding.blebox-2.2.0-SNAPSHOT.jar
org.osgi.framework.BundleException: Could not resolve module: org.openhab.binding.blebox [203]
  Unresolved requirement: Import-Package: org.apache.commons.net.util

   at org.eclipse.osgi.container.Module.start(Module.java:444) ~[org.eclipse.osgi-3.12.100.jar:?]
   at org.eclipse.osgi.internal.framework.EquinoxBundle.start(EquinoxBundle.java:383) ~[org.eclipse.osgi-3.12.100.jar:?]
   at org.apache.felix.fileinstall.internal.DirectoryWatcher.startBundle(DirectoryWatcher.java:1260) [bundleFile:3.6.4]
   at org.apache.felix.fileinstall.internal.DirectoryWatcher.startBundles(DirectoryWatcher.java:1233) [bundleFile:3.6.4]
   at org.apache.felix.fileinstall.internal.DirectoryWatcher.doProcess(DirectoryWatcher.java:520) [bundleFile:3.6.4]
   at org.apache.felix.fileinstall.internal.DirectoryWatcher.process(DirectoryWatcher.java:365) [bundleFile:3.6.4]
   at org.apache.felix.fileinstall.internal.DirectoryWatcher.run(DirectoryWatcher.java:316) [bundleFile:3.6.4]
===============
Znalazlem na forum OH2 ponizsze info.
https://community.openhab.org/t/solved-putting-jar-files-into-addons-folder-unresolved-requirement/70237/2
Czy moglbys sprawdzic czy sugestie z forum to prawda ?
Dalbys rade zrobic update dla OH2.5.5 ?
Pozdrawiam
MorpheusPL