OpenHAB - pytania - chętnie odpowiem

  • 77 Odpowiedzi
  • 50875 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: OpenHAB - pytania - chętnie odpowiem
« Odpowiedź #75 dnia: Październik 03, 2017, 07:38:47 pm »
Porty 161 i 162 nie były zajęte przez inne aplikacje. Natrafiłem natomiast na informację, że java podnosząc bezpieczeństwo wprowadziła "hurtowe" blokowanie portów. Instrukcja instalacji Openhab2 >link< podaje, że trzeba wykonać polecenie:

setcap 'cap_net_raw,cap_net_admin=+eip cap_net_bind_service=+ep' $(realpath /usr/bin/java)
Ma ono umożliwić komunikację sieciową niektórym wtyczkom Openhab2. Niestety to też nie pomogło. W międzyczasie przeinstalowałem cały system i zainstalowałem wszystko z paczek. Na stronie >Permissions in the Java Development Kit (JDK)< znalazłem komendę otwierającą żądany port, którą dodałem do pliku java.policy w /usr/lib/jvm/jdk-8-oracle-arm32-vfp-hflt/jre/lib/security.

permission java.net.SocketPermission "localhost:162", "accept, connect, listen";
To rozwiązało problem tylko w kwestii wysyłania komend snmp ale nie mogę odebrać danych trap wysyłanych przez agenta wbudowanego w >lan-kontroler-v2<.

Po kontakcie z producentem lan kontrolera wyjaśniło się, że nie wysyła on trapów ze wszystkich zdarzeń. Pytanie z innej beczki czy w Openhab jest prosty sposób na "wyciąganie" danych z XML?
« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2017, 03:17:49 pm wysłana przez turbopecet »
*

Offline Nextanimal

  • * 1
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Nextanimal
Odp: OpenHAB - pytania - chętnie odpowiem
« Odpowiedź #76 dnia: Wrzesień 28, 2018, 04:05:12 pm »
Hej,
Przejrzalem pobierznie (niestety z braku czasu) forum i ten watek. No i mam pytanko. Jestem wlasnie na etapie „projektowania” jakis inteligentnych rozwiazan w nowobudowanym domu. Trafilem na info o openhab no i ten watek.
Moze ktos naprowadzi mnie lub wyprowadzi z bledu. Mam pomysl na odpalenie OH i podpiecie do niego wylacznikow sonoff na firmwarze AFE, rekuperatora Alnor po Modbus, Safe IP 06MP po modbus, podlogowki... i tu pytanko. Skoro OH dziala na RPi to moze udaloby sie postawic to na hp tin client 5530?
*

Offline zen

  • *** 171
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: Home Assistant
Odp: OpenHAB - pytania - chętnie odpowiem
« Odpowiedź #77 dnia: Wrzesień 29, 2018, 01:30:27 am »
Ja zrezygnowałam, przeniosłem się na home assistant. Tam to na pewno bez problemu zrobisz.