OpenHAB - pytania - chętnie odpowiem

  • 77 Odpowiedzi
  • 50878 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline GrZeCh

  • ** 38
  • 1
Odp: OpenHAB - pytania - chętnie odpowię
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 09, 2016, 02:53:19 pm »
Jest coraz bardziej user friendly jesli mozna tak powiedziec ale jeszcze wiele brakuje. Czekam na wersje zwave dla 2.0, ktora bedzie mozna zarzadzac bezposrednio z OpenHABa bo cos Habmin nie bardzo chce dzialac. W tym momencie jesli chce dodac nowe urzadznie zwave albo zmienic jego parametr to paradoksalnie korzystam na szybko z oprogramowania Domoticz uruchamianego z linii polecen po to tylko aby skonfigurowac siec zwave. Ostatnio wymienialem stick Aeon Labs stary na nowy Gen5 i postanowilem stworzyc siec na nowo stad takie kombinacje musiale zastosowac.
*

Offline Enc

  • ** 94
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: OpenHab
Odp: OpenHAB - pytania - chętnie odpowię
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 09, 2016, 03:46:42 pm »
Ja jestem jednak userem starej szkoły - wszystko musi się odbyć z poziomu command line i w plikach tekstowych. Oby to przejście nie było dla mnie traumatyczne :)
... vendor agnostic ...
*

Offline GrZeCh

  • ** 38
  • 1
Odp: OpenHAB - pytania - chętnie odpowię
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 09, 2016, 04:08:12 pm »
No tak z tym nie mam problemu aby edytowac pliki itemow czy sitemap ale z command line juz nie ustawisz switchy zwave na to, ze maja byc monostabilne a nie bistabilne. Tak samo z multisensorami Aeon Labsa trzeba je odpowiednio ustawic aby zaczely dzialac.
*

Offline DZIKI_2005

  • * 18
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: DZIKI_2005
Odp: OpenHAB - pytania - chętnie odpowię
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 10, 2016, 11:39:10 am »
Panowie, czy ktoś pomoże mi zacząć działać na OpenHAB 2.0  i która lepiej ściągnąć bo jak narazie wersja offline mi się nie chce uruchomić
*

Offline GrZeCh

  • ** 38
  • 1
Odp: OpenHAB - pytania - chętnie odpowię
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 10, 2016, 11:43:11 am »
Jesli dana maszyna ma dostep do netu to lepiej online. No i sama informacja, ze nie chce sie uruchomic nie pozwoli zbytnio na jakakolwiek pomoc.
*

Offline DZIKI_2005

  • * 18
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: DZIKI_2005
Odp: OpenHAB - pytania - chętnie odpowię
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 10, 2016, 12:02:53 pm »
na dzień dzisiejszy środowiskiem dla openhaba będzie laptop z windows 10  później jak już się naucze kupie malinke i tam będzie główny serwer
*

Offline Enc

  • ** 94
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: OpenHab
Odp: OpenHAB - pytania - chętnie odpowię
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 10, 2016, 12:12:29 pm »
Mała sugestia - postaw openhaba na wirtualnym linuxie (np. virtualbox ), będzie łatwiej zmigrować na RPi
... vendor agnostic ...
*

Offline GrZeCh

  • ** 38
  • 1
Odp: OpenHAB - pytania - chętnie odpowię
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 10, 2016, 02:10:08 pm »
Mysle, ze niekoniecznie az tak bardzo trzeba kombinowac. Akurat OpenHAB ma to do siebie ze jednak pliki konfiguracyjne sie szybko kopiuje a jedyna zmiana to ewentualnie port USB niektorych urzadzen typu wlasnie z-wave.
*

Offline DZIKI_2005

  • * 18
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: DZIKI_2005
Odp: OpenHAB - pytania - chętnie odpowię
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 10, 2016, 08:40:38 pm »
Jeśli jest ktoś kto mi powie krok po kroku jak zacząć w środowisku openhab 2.0 to będę wdzięczny.
lukasz.klinger@vp.pl
tel. 669-878-996
*

Offline Enc

  • ** 94
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: OpenHab
Odp: OpenHAB - pytania - chętnie odpowię
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 14, 2016, 07:44:59 pm »
Proponuję byś zadawał tutaj pytania - ktoś kto będzie znał odpowiedź to pewnie jej udzieli, a przy okazji inni może w przyszłości skorzystają.
... vendor agnostic ...
*

Offline don_Ponce

  • * 8
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: OpenHab
Odp: OpenHAB - pytania - chętnie odpowię
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 18, 2016, 07:50:59 pm »
Panowie, pytanie, czy ktoś wrzucał obraz z kamer hikvision do openhaba ? Nie chodzi może o pełny strumień, wystarczyłby kanał z jpgiem  (http://IP/Streaming/channels/1/picture)
Kombinowałem z różną składnią ale nie chce nic wyświetlać. Oczywiście sam adres wklejony do przeglądarki działa :)
*

Offline Enc

  • ** 94
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: OpenHab
Odp: OpenHAB - pytania - chętnie odpowię
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 18, 2016, 08:39:42 pm »
Pytanie w czym przeglądasz OpenHaba?
Ja miałem problemy z odbieraniem zdjęć jednocześnie w aplikacji na telefon i przez przeglądarkę.
Ostatecznie umieściłem na serwerze OH skrypt który okresowo oraz na żądanie ( po kliknięciu klawisza w OH) pobiera pojedyncze klatki z kamer i umieszcza je w katalogu webapps openhaba. Pliki podawane z tego katalogu są prawidłowo wyświetlane przez przeglądarkę i klienta. Podłączając zewnętrzne link do obrazków miałem problem albo w przeglądarce albo w aplikacji. W aplikacji nie potrzebuję streamingu, gdyż najczęściej łączę się z sieci komórkowej a w domu mam mały upload - nie ma sensu.
Bezpośrednio streaming z kolei mam przez Dashboard ( http://http://dashing.io/ ) którego używam w TV (gdy ktoś dzwoni domofonem w TV włącza się przeglądarka z dashboardem), na lokalnym tablecie i PC. W dashing.io osadzanie mjpeg działa bardzo dobrze.
... vendor agnostic ...
*

Offline DZIKI_2005

  • * 18
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: DZIKI_2005
Odp: OpenHAB - pytania - chętnie odpowię
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 20, 2016, 11:53:32 am »
To może ktoś napisze instrukcję krok po kroku jak zacząć prace z openhab-online-2.0.0-SNAPSHOT  na Windows 10 64bit bo po instalacji uruchamiam plik start i po paru kliknięciach o zgodę na uruchamianie programu pojawia się okno z wierszami poleceń i znika .
*

Offline Enc

  • ** 94
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: OpenHab
Odp: OpenHAB - pytania - chętnie odpowię
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 20, 2016, 01:37:31 pm »
Pytanie nr 1 - masz Javę?
Pytanie nr 2 - czy na kompie nie działają jakieś inne usługi, które mogą blokować porty?
Pytanie nr 3 - co masz w pliku ./userdata/logs/openhab.log ?
... vendor agnostic ...
*

Offline DZIKI_2005

  • * 18
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: DZIKI_2005
Odp: OpenHAB - pytania - chętnie odpowię
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 21, 2016, 12:16:35 am »
jave mam, dodam że wersja 1,8 działa.
obecnie ściągnąłem openhab-online-2.0.0-SNAPSHOT
W katalogu /userdata/     są tylko katalogi /deploy; /tmp; /etc