OpenHAB - pytania - chętnie odpowiem

  • 77 Odpowiedzi
  • 50862 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Enc

  • ** 94
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: OpenHab
Odp: OpenHAB - pytania - chętnie odpowię
« Odpowiedź #60 dnia: Luty 22, 2016, 05:00:37 pm »
No to masz konsole karf-a. Teraz przeglądarka - serwis powinien działać. Co dalej nie wiem bo jeszcze nie miałem czasu powalczyć  z OH2.
... vendor agnostic ...
*

Offline mario0658

  • * 1
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Mario0658
Odp: OpenHAB - pytania - chętnie odpowię
« Odpowiedź #61 dnia: Luty 26, 2016, 05:54:54 pm »
Witam wszystkich :)

od kilku dni bawie sie raspberry , niestety  jestem  w linuxie zielony  ...
za pomoca tutoriali udalo mi sie odpalic i zaczac zabawe OH w wersjii 1.8  ,malutkie sukcesy ...jakis przelacznik juz dziala  cos sie wyswietla . Radosc pelna  he he
A teraz widze ,iz  jest wersja 2.0 ,ktora moim zdaniem wyglada znacznie lepiej  wiec  co , zamiast tracic czas  na starej wersjii moze by tak odrazu  meczyc nowa ...ale ....
Nie moge nigdzie  znalezc krok po kroku jak zainstalowac nowa wersje ....  komendy sie roznia  tzn linki i jakos nie idzie mi ich podmiana ...

Moze ktos jest w stanie podpowiedziec jak ma wygladac instalacja OH2.0 ?
oczywiscie na raspberry pi


sposob na instalacje starego OH :

sudo raspi-config
Expand the filesystem; and from the advanced menu, change the memory split to 16. When you’re done, restart, and as good practice, run a full update

sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade
The easier way to install the OpenHAB runtime is via apt-get, but first we need to add a secure key and the new repository:

wget -qO - 'https://bintray.com/user/downloadSubjectPublicKey?username=openhab' |sudo apt-key add -
echo "deb http://dl.bintray.com/openhab/apt-repo stable main" | sudo tee /etc/apt/sources.list.d/openhab.list
sudo apt-get update
sudo apt-get install openhab-runtime
sudo update-rc.d openhab defaults
Curiously, everything was installed as owned by “root”. We need to fix that with the following commands.

sudo chown -hR openhab:openhab /etc/openhab
sudo chown -hR openhab:openhab /usr/share/openhab
Next, we’ll install Samba and share the configuration and user folders – this will make it easier to install add-ons and change the sitemap remotely.

sudo apt-get install samba samba-common-bin
sudo nano /etc/samba/smb.conf
Change the workgroup name if needed, but otherwise enable WINS support:

wins support = yes
(you’ll need to uncomment the line, and change no to yes)

then add the following to the share definitions section (scroll all the way down to the bottom of the long file):

[OpenHAB Home]
 comment= OpenHAB Home
 path=/usr/share/openhab
 browseable=Yes
 writeable=Yes
 only guest=no
 create mask=0777
 directory mask=0777
 public=no
[OpenHAB Config]
 comment= OpenHAB Site Config
 path=/etc/openhab
 browseable=Yes
 writeable=Yes
 only guest=no
 create mask=0777
 directory mask=0777
 public=no
I also commented out the Printers section. I’ve made two shares, since the configuration files are actually stored separately to the add-ons.

Save and exit. We finally need to set a Samba password for the openhab user:

sudo smbpasswd -a openhab
I’d suggest “openhab” as the password just for ease of use, but it doesn’t really matter.

Thanks to reader David L – it appears the method of restarting Samba has changed in the latest Raspian. Here’s the updated instructions:

sudo update-rc.d smbd enable
sudo update-rc.d nmbd enable
sudo service smbd restart
After restarting Samba (older installs use sudo service samba restart), test you can access the shared drive. It might not be auto-discovered on a Mac; but you can use the Finder -> Go -> Connect to Server and the address

smb://openhab@raspberrypi.local
Authenticate with username openhab and your chosen password, then open up both your shares to have a look around. You should even be able to open http://raspberrypi.local:8080/ in your web browser, but you’ll be met with an error because we haven’t create a sitemap yet. That’s normal.
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2016, 09:28:30 pm wysłana przez mario0658 »
*

Offline adas79

  • * 1
  • 0
Odp: OpenHAB - pytania - chętnie odpowię
« Odpowiedź #62 dnia: Kwiecień 11, 2016, 11:03:04 am »
Wita, jestem nowy na forum i chce zacząć przygodę z tym systemem OpenHab bo na dzień dzisiejszy mam hmi weintek ale to jest system nie rozwojowy mam wizualizacje domu zrobiona na nim ale brak obsługi sprzętu audio - video wideodomofonu oraz obsługi z smartfona przez vnc jest wolne i brak wsparcia video oraz audio.

Mam rozwiązania automatyki budynkowej marki esea i panele weintek. Mam też możliwość obsługi audio - wideo za pośrednictwem panelu. Można obsługiwać je za pośrednictwem ethernetu albo RS232 ale to jest kwestia indywidualna ze względu na różną specyfikację sprzętu audio - wideo.
Odp: OpenHAB - pytania - chętnie odpowię
« Odpowiedź #63 dnia: Kwiecień 23, 2016, 11:40:45 pm »
Panowie, postawiłem openhab-a 2.0 na raspeberry pi. Mam problem ponieważ jak jestem zalogowany do konsoli to działa serwis www. Jak się wyloguje to już nie działa jak również z aplikacji android też przestaje działać. Jak zrobić żeby po uruchomieniu startował i po wylogowywaniu też pracował? W jakich katalogach są pliki do edycji?  Czy są już jakieś tutoriale do 2.0 żeby poczytać? Z góry dzięki za pomoc.

Wysłane z mojego HUAWEI NXT-L29 przy użyciu Tapatalka

*

Offline zen

  • *** 171
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: Home Assistant
Odp: OpenHAB - pytania - chętnie odpowię
« Odpowiedź #64 dnia: Kwiecień 25, 2016, 04:56:58 pm »
Odpalasz OpenHAB w konsoli, z której potem wychodzisz, tak to działa. Aby proces pracował bez przerwy, masz dwa wyjście. Uruchomić proces w konsoli, która będzie go utrzymywać po wyjściu. Można tutaj użyć narzędzia "screen". Po zalogowaniu odpalasz polecenie screen i w nim wykonujesz wszystkie polecenia, jakie dotychczas odpalałeś do uruchomienia OpenHAB. Ze screena wychodzisz "ctrl+a s" i potem możesz zwnou wejść do sesji. To jest bardzo przydatne do debugowania logów na żywo, może jednak wymagać przyzwyczajenia.
Łatwiej jest odpalić OpenHAB jako deamon, tutaj w miarę sensowny tutorial po angielsku:
http://www.homeautomationforgeeks.com/openhab_start.shtml
*

Offline GrZeCh

  • ** 38
  • 1
Odp: OpenHAB - pytania - chętnie odpowię
« Odpowiedź #65 dnia: Kwiecień 25, 2016, 08:53:05 pm »
Logujesz sie przez SSH do konsoli karafa:

ssh karaf@localhost -p 8101
haslo to "karaf". Wewnatrz konsoli odpalasz:

install-service
i zalatwione (wychodzisz z konsoli wpisujac logout).
*

Offline zen

  • *** 171
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: Home Assistant
Odp: OpenHAB - pytania - chętnie odpowię
« Odpowiedź #66 dnia: Kwiecień 26, 2016, 12:43:16 pm »
Logujesz sie przez SSH do konsoli karafa:

ssh karaf@localhost -p 8101
haslo to "karaf". Wewnatrz konsoli odpalasz:

install-service
i zalatwione (wychodzisz z konsoli wpisujac logout).

Ze strony OPenHAB:
"This capability is currently not available for ARM based devices (e.g. Raspberry Pi 1 and 2)"
Odp: OpenHAB - pytania - chętnie odpowię
« Odpowiedź #67 dnia: Luty 03, 2017, 07:53:36 am »
Witam,

Czym się różni w praktyce obsługa fatek i OpenHab przez protokół fatek i modbus? Chciałem zamówić rozszerzenie do komunikacji a póki co nie widzę sensu u mnie kupowania droższego portu ethernet. Czy posiadanie portu eth daje jakieś dodatkowe benefity?

Pozdrawiam,
*

Offline stracho

  • * 1
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: KNX
Odp: OpenHAB - pytania - chętnie odpowię
« Odpowiedź #68 dnia: Sierpień 28, 2017, 07:35:29 am »
Czy ktoś wie jak przy wykorzystaniu protokołu modbus zapisać pojedynczy bit w holding registers ?
Odp: OpenHAB - pytania - chętnie odpowię
« Odpowiedź #69 dnia: Wrzesień 28, 2017, 05:26:56 pm »
Witam, zainstalowałem OH2 v 2.1.0 i v2.2.0 i w obu przypadkach nie mogę uruchomić dodatku snmp. W logach pojawiają się błędy i w końcu dodatek zostaje odinstalowany. Port udp 162 nie jest otwarty.
*

Offline zen

  • *** 171
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: Home Assistant
Odp: OpenHAB - pytania - chętnie odpowię
« Odpowiedź #70 dnia: Wrzesień 28, 2017, 05:46:33 pm »
Witam, zainstalowałem OH2 v 2.1.0 i v2.2.0 i w obu przypadkach nie mogę uruchomić dodatku snmp. W logach pojawiają się błędy i w końcu dodatek zostaje odinstalowany. Port udp 162 nie jest otwarty.
Ale jakie błędy?
Odp: OpenHAB - pytania - chętnie odpowię
« Odpowiedź #71 dnia: Wrzesień 28, 2017, 07:40:40 pm »
Witam, zainstalowałem OH2 v 2.1.0 i v2.2.0 i w obu przypadkach nie mogę uruchomić dodatku snmp. W logach pojawiają się błędy i w końcu dodatek zostaje odinstalowany. Port udp 162 nie jest otwarty.
Ale jakie błędy?

SNMP binding couldn't listen to 0.0.0.0/162java.net.BindException: Permission denied
*

Offline zen

  • *** 171
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: Home Assistant
Odp: OpenHAB - pytania - chętnie odpowię
« Odpowiedź #72 dnia: Wrzesień 28, 2017, 07:48:25 pm »
Witam, zainstalowałem OH2 v 2.1.0 i v2.2.0 i w obu przypadkach nie mogę uruchomić dodatku snmp. W logach pojawiają się błędy i w końcu dodatek zostaje odinstalowany. Port udp 162 nie jest otwarty.
Ale jakie błędy?

SNMP binding couldn't listen to 0.0.0.0/162java.net.BindException: Permission denied
Z jakiego użytkownika chodzi OH?
Odp: OpenHAB - pytania - chętnie odpowię
« Odpowiedź #73 dnia: Wrzesień 28, 2017, 08:46:15 pm »
Witam, zainstalowałem OH2 v 2.1.0 i v2.2.0 i w obu przypadkach nie mogę uruchomić dodatku snmp. W logach pojawiają się błędy i w końcu dodatek zostaje odinstalowany. Port udp 162 nie jest otwarty.
Ale jakie błędy?

SNMP binding couldn't listen to 0.0.0.0/162java.net.BindException: Permission denied
Z jakiego użytkownika chodzi OH?
openhab
*

Offline zen

  • *** 171
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: Home Assistant
Odp: OpenHAB - pytania - chętnie odpowiem
« Odpowiedź #74 dnia: Wrzesień 30, 2017, 01:59:44 pm »
Powodów może być kilka, sprawdźmy najpierw, czy nic nie nasłuchuje na tym porcie. Wrzuć wynik:

netstat -nltp |grep -E '\:161|\:162'