Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - mareks

Strony: [1]
1
Fibaro - sceny / Odp: Prosze o pomoc przekroczony limit instancji
« dnia: Październik 12, 2017, 09:25:23 pm  »
Czujnik ruchu potrafi dać kilka impulsów typu "naruszenie" w krótkim czasie i to jest najczęstsza przyczyna komunikatu o przekroczeniu limitu.
Trzeba dodać, że w niektórych przypadkach centralka potrafiła zawiesić kolejne uruchomienia sceny jeśli limit przekraczany był zbyt często. Zostało to już poprawione przez producenta, ale lepiej unikać wielokrotnego uruchamiania tej samej sceny, bo działania kolejnych instancji mogą znosić efekty działania poprzednich, co wprowadza bałagan i trudno się diagnozuje. Z kolei ustawienie limitu na wartość 1 powoduje irytujące komunikaty jak w temacie. Jeśli to się staje kłopotliwe, to można zmienić tryb sceny z "bloczków" na język LUA i na samym początku sceny wstawić poniższy kod:

if (fibaro:countScenes()>1) then       -- jeśli jakaś instancja sceny działała już wcześniej
   fibaro:abort();         -- to nie pozwól wystartować nowej instancji
end

To spowoduje, że każda następna instancja, która wystartuje zanim poprzednia się skończy, zostanie zamknięta i nic nie narozrabia.

2
Fibaro - urządzenia / Odp: Moduły Fibaro na szynie DIN
« dnia: Październik 12, 2017, 09:10:07 pm  »
ja używam takich, które są produkowane specjalnie do fibaro, troche drogie, ale mają wersję z przyciskami (przydają się), no i mają certyfikat CE, a ja tam wolę mieć podkładkę, jakby coś się miało u klienta stać:
https://e-shop.eutonomy.com/Adaptery-na-szyne-DIN-c12
to też jest polski produkt.

3
Fibaro - skrypty itp / Odp: fibaro + watch dog
« dnia: Wrzesień 24, 2017, 01:16:48 pm  »
Różnica pomiędzy możliwościami HC-Lite i HC2 jest taka, że HC-Lite nie obsługuje: skryptów LUA (w scenach i w urządzeniach wirtualnych), Lili (voice control), VoIP, wideodomofonów i alarmu Satela. Można teoretycznie rozważyć napisanie plug-in-a, ale to nie jest gra warta świeczki.
To może inny pomysł? Skoro z braku obsługi LUA centralka HC-Lite nie może wykryć braku odpowiedzi na ping, to może chociaż wykona skutecznie restart, np. przy użyciu WallPlug-a, a wykrycie braku odpowiedzi na ping można powierzyć innemu urządzeniu w sieci? Tym innym urządzeniem może być dowolny komputer (pracujący non-stop 24/7), albo jakiś mikro (np. Raspberry Pi) albo nawet router, jeśli ma możliwość obsługi skryptów. Taką możliwość mają nie tylko drogie routery Cisco, ale też m.in. wszystkie MikroTik-i, nawet takie za kilkadziesiąt zł. One nawet mają już fabrycznie wbudowany mechanizm "watchdog", który może uruchomić dowolny skrypt - np. taki, który przez API HC-Lite wysyła polecenie wyłączenia i chwilę później włączenia modułu Fibaro, zasilającego urządzenie, które przestało odpowiadać na ping. W razie potrzeby chętnie pomogę w napisaniu odpowiedniego skryptu na dowolną platformę.

4
Fibaro - urządzenia wirtualne, pluginy / Odp: Blebox w HC2
« dnia: Wrzesień 12, 2017, 01:43:34 pm  »
Załączam w pełni działający plik importu urządzenia wirtualnego do obsługi SwitchBoxD (podwójny przekaźnik) w centralce HC2 (w Lite nie ma obsługi LUA).
Tworząc urządzenie wirtualne wprowadź adres IP modułu BleBox i port 80.
Jeśli dodasz do tak utworzonego urządzenia 2 własne ikonki (np. jedną z żarówką włączoną i drugą z wyłączoną) oraz poprawisz ręcznie w każdym z 3 skryptów LUA identyfikatory tych ikonek, to Twój BleBox praktycznie niczym nie będzie się różnił od modułu Fibaro. No, może tylko tym, że nie będzie traktowany jako moduł sterujący oświetleniem przez apkę na smartfona, ale znajdziesz go w grupie ogólnych modułów w Pomieszczeniach.
Wygląd ikonki pokazuje stan modułu BleBox, odświeżany co sekundę albo natychmiast po naciśnięciu przycisku w apce.
Identyfikatory dodanych przez Ciebie ikonek możesz sprawdzić, podając w przeglądarce adres: http://ip_twojej_hc2:80/api/icons - będą w ostatniej grupie (virtualDevice), zapewne jako dwie ostatnie.
Do każdego z 2 przekaźników w module SwitchBoxD powinieneś stworzyć osobne urządzenie wirtualne. W urządzeniu, sterującym drugim przekaźnikiem musisz zmienić ręcznie zmienną "relay" z 0 na 1 (na początku każdego z 3 skryptów LUA).
Inne moduły BleBox tworzy się analogicznie.

Strony: [1]