Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - abial

Strony: [1]
1
BleBox / Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« dnia: Lipiec 31, 2019, 12:07:04 pm  »
Niestety, mam ten sam napęd Mobilus i takie same objawy. Jedyne co pozwala zatrzymać rolety to przycisk mechaniczny, który na szczęście zostawiłem - jest podłączony do shutterboxa i zachowuje się tak:

* stan początkowy - roleta jest nieruchoma
* jedno kliknięcie powoduje uruchomienie rolety, jeśli nic innego nie zrobię to albo otworzy się albo zamknie się całkowicie.
* kliknięcie gdy roleta jest w ruchu powoduje co prawda zatrzymanie ALE RÓWNIEŻ uruchomienie w przeciwnym kierunku (strasznie irytujące!!!)
* gdy roleta jest w ruchu jedno kliknięcie i w ciągu 1 sekundy drugie dłuższe kliknięcie powoduje zatrzymanie rolety (hura!)

Nie wiem kto tutaj zawinił - Blebox czy Mobilus, i tak naprawdę mnie to nie obchodzi. Ale skoro istnieje jednak metoda na wymuszenie zatrzymania to fajnie byłoby dodać możliwość zaprogramowania takiej sekwencji jako workaround.

2
BleBox / Odp: Programowanie inboxa przez Wifi?
« dnia: Maj 06, 2019, 09:18:34 pm  »
Update: nie miałem czasu wydłubywać inboxa ze ściany, a w międzyczasie była przerwa w dostawie prądu, tak ze 2 godziny (uroki mieszkania poza miastem). A kiedy prąd wrócił shutterboxy znowu zaczęły działać z inboxem... zagadkowe.

Dodam, ze wszystkie urządzenia mają ustawione na sztywno adresy IP na routerze, więc to nie była kwestia zmiany adresów.

3
BleBox / Odp: Ściemniacz do listw LED
« dnia: Maj 04, 2019, 03:07:10 pm  »
Z mojego doświadczenia, jeśli taśmy nie są jakiejś mikroskopijnej mocy to nawet jeśli 15 metrów da radę zasilić to spadek napięcia będzie na tyle wyraźny że koniec taśmy będzie świecił wyraźnie słabiej niż początek. W mojej instalacji dałem odcinki 5 metrów a i tak myślę, że za długie bo trochę widać spadek.

4
BleBox / Programowanie inboxa przez Wifi?
« dnia: Maj 04, 2019, 03:01:46 pm  »
Programowanie inBoxa jest koszmarne... Samo wejście w tryb programowania jest nieczytelnie opisane w instrukcji (dopiero filmik na Youtube dobrze to pokazuje), ale nawet jak już wiem jak to zrobić to zaprogramowanie 6 urządzeń z opcjami długi/krótki przycisk to jest zadanie na parę godzin...

Dodatkowo, inBox i shutterbox-y nie lubią się - regularnie albo jeden albo wszystkie (u mnie 4) shutterboxy przestają reagować na inBox. Są jak najbardziej widzialne w Wifi i dają się sterować po Wifi, a inBox ignorują. Wielokrotne naciskanie nie pomaga - 30 razy chyba wystarczy, żeby się poddać? Kolejny raz więc wydłubuję inBoxa ze ściany, sprawdzam - po naciśnięciu przycisku diodki migają tak, jakby nie mógł odnaleźć urządzeń - więc przede mną kolejna godzina usuwania i ponownego programowania...

Proponuję dodać jakąś inną opcję programowania, może poprzez jedno ze skojarzonych urządzeń? Dowolna opcja zdalnego programowania byłaby lepsza od tego co jest teraz.

No i oczywiście może nie powinien gubić shutterbox-ow...

5
BleBox / Parowanie
« dnia: Październik 03, 2018, 07:24:05 pm  »
Wszystkim tym, którzy mają problemy z parowaniem (a właściwie z wprowadzeniem inBoxa w tryb serwisowy) polecam filmik na Youtube gdzie wyraźnie widać jaka jest sekwencja operacji i jak zachowują się diody inBoxa. Instrukcja pisana jest niestety mocno niejasna, nie wiadomo dokładnie w którym momencie należy przycisnąć po raz trzeci (i czwarty) i postępując ściśle według instrukcji moim zdaniem jest niemożliwe wejście w tryb serwisowy...

Nawiązując do poprzednich wypowiedzi ... zasięg inBoxa jest rzeczywiście niezbyt duży. Mam co prawda ściany z dużą ilością stalowych elementów i kabli ale zasięg rozczarowuje - nie sięga do gateboxa na podwórzu (jakieś 25m, no ale tego to się spodziewałem) ani też do garażu (10m) więc steruje tylko oświetleniem i roletami w dwóch przylegających pomieszczeniach. Szkoda.

Wydaje mi się że wersja inboxa zasilana sieciowo, ale za to z dużo większym zasięgiem i normalnym podłączeniem do Wifi, byłaby lepszym rozwiązaniem. Albo obiecywany mesh network, gdzie inBox komunikuje się z najbliższym modułem, a ten przekazuje dalej gdzie trzeba.

6
BleBox / Odp: Integracja z Home Assistant
« dnia: Lipiec 18, 2018, 02:43:47 pm  »
Nie ja byłem wywołany do tablicy ale odpowiem jak jest u mnie ... :)

Używam HA do wielu rzeczy, których wBox nie obsługuje - mam parę sensorów DYI, kamery ONVIF, bramkę do sterowania oknami Velux, Ikea Tradfri, i system podlewania na OpenSprinkler. Totalny mix standardów, spowodowany względami historycznymi, i HA daje sobie z tym radę, lepiej lub gorzej.

Nie sądzę, żeby wBox kiedykolwiek był w stanie to obsłużyć, i dobrze - lepiej żeby robił jedną rzecz a dobrze. Dla mnie najważniejsza jest dobra integracja kostek przez API, i to jest zrobione w Blebox bardzo dobrze (no może z wyjątkiem zabezpieczeń, mam nadzieję że kiedyś wszystkie kostki będą wspierać przynajmniej user/password).

7
BleBox / Odp: GateBox - internetowy sterownik bram, furtek i drzwi :)
« dnia: Lipiec 12, 2018, 04:50:07 am  »
Dzięki - Wifi jest na granicy zasięgu, może podłączenie kontaktronów zmieniło rozkład pola. Dostępna moc dla akcesoriów w tym napędzie też jest taka sobie (oficjalnie 250mA) więc może obydwie rzeczy się skumulowały. Będę dalej próbował z ekstenderem.

8
BleBox / Odp: GateBox z napędem Hormann SupraMatic
« dnia: Lipiec 12, 2018, 04:42:41 am  »
Kontaktrony podłączone i wszystko działa - jestem bardzo zadowolony :)

Używam Home Assistant, do którego nie ma natywnego komponentu dla kostek BleBox, ale akurat dla bramy można łatwo użyć komponentu "command line cover", na przykład tak:
cover:
  - platform: command_line
    covers:
      garage:
        friendly_name: "Brama Garaż"
        command_open: curl http://user:password@192.168.0.11/s/p
        command_close: curl http://user:password@192.168.0.11/s/p
        command_stop: curl http://user:password@192.168.0.11/s/p
        command_state: curl http://user:password@192.168.0.11/api/gate/state
        value_template: '{{value_json.currentPos}}'

9
BleBox / GateBox z napędem Hormann SupraMatic
« dnia: Lipiec 11, 2018, 09:14:12 am  »
Chciałem się pochwalić sukcesem podłączenia GateBoxa do napędu Hormann SupraMatic 3 - jest to napęd bramy garażowej i posiada złącza do prostej kontroli open / stop / close, jak również bardziej skomplikowane złącze Bus, którego nie ruszałem z powodu braku dokumentacji.

Nie obyło się jednak bez pewnych komplikacji - okazuje się że wyjście GateBox w stanie zwartym ma rezystancję ok 120 Ohm a napęd działa dopiero wtedy kiedy opór między stykami jest poniżej 100 Ohm, widać wewnętrznie ma jakiś mocny pull-up... Niby trywialna sprawa ale wymagała dorobienia małego obwodu (tranzystor NPN i parę rezystorków) i przestawienia wyjścia GateBox-a w tryb NC.

Następny krok to podłączenie kontaktronów do sygnalizacji otwarta / zamknięta - jak skończę to może popełnię jakiś schemat całości...

10
BleBox / Odp: GateBox - internetowy sterownik bram, furtek i drzwi :)
« dnia: Lipiec 09, 2018, 08:56:15 pm  »
Właśnie stałem się posiadaczem GateBox-a, podłączyłem go do napędu FAAC 740 i otwieranie/zamykanie działa. :)

Zachęcony sukcesem chciałem podłączyć kontaktrony według tego schematu (oczywiście wszelkie zmiany robiłem przy wyłączonym zasilaniu). Podłączyłem ... i po włączeniu Gatebox nie pojawił się w sieci, tzn. aplikacja wBox przestała go widzieć. Sam Gatebox wydawał się żywy, bo leniwie mrugał od czasu do czasu diodką. Po odłączeniu kontaktrona i pozostałych przewodów od wejść INx Gatebox znowu pojawił się w sieci.

 Hardware 7.6, soft 0.610. Jakieś sugestie?

Strony: [1]