Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - flapjack

Strony: [1] 2 3
1
Loxone / Odp: Loxone modbus cykl odpytywania
« dnia: Grudzień 28, 2017, 08:16:13 am  »
Tak jak pisałem wcześniej jeśli chcesz wysterować jakiejś urządzenie, przekaźnik itp. w loxie korzystasz z aktora który wyśle polecenie natychmiast po zdarzeniu (przycisk, logika itp.) jeśli chcesz odpytywać urządzenia np: stan wejść itp. wtedy wykorzystujesz w loxie sensory i tam ustawiasz interwał (min 5sek). Więc jeśli będziesz wykorzystywał tylko aktory ten problem cię nie dotyczy.

2
Loxone / Odp: Loxone modbus cykl odpytywania
« dnia: Grudzień 18, 2017, 01:01:43 pm  »
Min czas odpytywania to 5 sek. Więc jeśli będziesz sczytywał stany wejść (lub jakąś inną informację) min interwał będzie wynosił 5 sek. Jeśli chodzi o sterownie wyjściami jakiegoś urządzenia to robi to natychmiast po wysłaniu polecenia.

3
Loxone / Odp: Loxone modbus cykl odpytywania
« dnia: Wrzesień 25, 2017, 12:34:34 pm  »
Też mam ten problem. Pisałem do suportu i obiecali coś z tym zrobić wraz z następną aktualizacją. Niestety aktualizacja była a zmian nie wprowadzono i nic z tym nie można zrobić. W moim przypadku mam kilka urządzeń modbus i jedno z nich to sterownik plc który chciałem wykorzystać jako dodatkowy moduł I/O, niestety z czasem odpytywania 5sek. to porażka.
Zachowanie Loxone moim zdaniem niedopuszczalne. Takich rzeczy się nie robi!!! Cóż szykuje się v9 więc może tam się coś zmieni - chociaż przeglądając jedno z forum loxone zauważyłem kolejne ograniczenia - tym razem połączenia UDP.

4
Loxone / Odp: Parametr Ti (delay for the motion sensor) - light controller
« dnia: Lipiec 04, 2017, 09:05:02 am  »
Parametr zadziała ale tylko gdy wyłączymy oświetlenie ręcznie poprzez dwuklik (ręczne pojedyncze wyłączanie oświetlenia nie uruchamia blokady).

5
Loxone / Parametr Ti (delay for the motion sensor) - light controller
« dnia: Lipiec 04, 2017, 08:41:44 am  »
Witam.
Czy ktoś zna może sposób działania tego parametru. Drugi raz podchodzę do rozszyfrowania działania tego parametru jednak dalej nic. Opis w instrukcji nic mi nie mówi (a raczej nie robi tego co mogłoby wynikać z instrukcji), przykładów z tym parametrem też nie znalazłem a być może jest to parametr który uprości niektóre funkcje tego bloczka.
Z góry dzięki

6
Loxone / Odp: Brak icon oraz statystyk
« dnia: Listopad 21, 2016, 11:24:26 am  »
Błąd został naprawiony w kolejnej aktualizacji

7
Loxone / Brak icon oraz statystyk
« dnia: Listopad 13, 2016, 11:57:00 am  »
Witam.
Czy ktoś spotkał się z takim problemem? Po zainstalowaniu najnowszej wersji config loxone 8.1 oraz na mobilach app 7.1, na jednym urządzeniu nie mam ikon (wszystkie ikony zastąpione są ikoną krajobrazu), oraz możliwości podglądu statystyk. Dzieje się tak tylko na jednym urządzeniu (Galaxy Tab Pro, android 4.4.2), w aplikacji Loxone Smart Home oraz identycznie poprzez przeglądarkę tego urządzenia. Robiłem reset Androida, reset miniserwera, ponowną aktualizację, wymianę karty SD i nic nie pomaga.

8
Loxone / Odp: Integracja Helios IP Verso z Loxone
« dnia: Październik 17, 2016, 11:45:02 am  »
Mimo wszystko dzięki.

Wygląda na to że loxone może jedynie zainicjować połaczenie natomiast nie potrafi odebrać przychodzącego połączenia.
Sprawdzałem to na dwa sposoby:
1. Helios ustawiony  na odbieranie  połączenia przychodzącego automatycznie:
    - domofon dzwoni na swoje konto, nie wiem czemu nie odbiera połączenia a zgłasza sygnał zajętości i odrzuca połączenie
    - w tym momencie wciskając zieloną słuchawkę loxone wdzwania się na domofon a on odbiera automatycznie i audio działa
2. Helios ustawiony na odbieranie manualne:
   - domofon dzwoni na swoje konto i czeka na odebranie połączenie
   - w tym momencie wciskając zieloną słuchawkę loxone zgłasza że linia jest zajęta (zonk)

Pierwszy sposób jakoś działa ale w znaczny sposób ogranicza możliwości domofonu i wprowadza w błąd stojącego przy domofonie, więc jeśli nie znajdę innej możliwości zostanę przy oryginalnym rozwiązaniu.

Homelogic - a jak schematycznie wygląda to interkomach loxa?

9
Loxone / Integracja Helios IP Verso z Loxone
« dnia: Październik 12, 2016, 07:35:55 pm  »
Czy ktoś próbował zintegrować ten domofon. Mam problem z nawiązaniem komunikacji audio. Gdy domofon nie dzwoni mogę do niego z loxone się dodzwonić jednak gdy przychodzi wywołanie i chcę odebrać zgłasza zajętość. Na jakiej zasadzie to działa? 

Homelogic - gdzieś na forum pisałeś że da się go zintegrować, czy jest szansa byś napisał coś wiecej?
Włączanie funkcji anonimowych połączeń na centrali pbx by loxone mógł je obsłużyć to jakaś porażka, czy można to zrobić w inny sposób?

10
Loxone / Odp: Jak wydajnie sterować wartością wejścia wirtualnego?
« dnia: Styczeń 28, 2016, 12:07:27 pm  »
Funkcja jest rzeczywiście prosta i zastosowanie Twojego sposobu jak najbardziej uzasadnione. Jednak przeraża mnie liczba elementów których muszę użyć w przypadku gdy n>50. Przy 50 komunikatach wysyłając netem tworzę 50 wirtualnych wyjść + 1 wirtualne wejście
Twoim sposobem muszę utworzyć 1 wybierak + 50 multipexerów + 50 stałych + 50 flag. Flagi potrzebne gdyż zdarzenia wywołujące komunikaty są porozrzucane na różnych stronach więc trzeba je doprowadzić do wybieraka.
Czy używanie tylu elementów nie przydusi pracy miniserwera?

11
Loxone / Odp: Jak wydajnie sterować wartością wejścia wirtualnego?
« dnia: Styczeń 27, 2016, 06:19:10 pm  »
Multiplexer, pamięć analogowa są mi znane jednak w tym przypadku się nie spełnią. Chciałem możliwe uprościć moje pytanie i chyba źle zostałem zrozumiany.
Więc chcę zrobić powiadamianie o różnych zdarzeniach (w tej chili mam ale zrobione niepraktycznie). Jako że  przetwarzanie/przesyłanie  tekstu w loxone jest kłopotliwe postanowiłem to zrobić tak:
Tworzę bloczek program w którym będą przetwarzane wiadomości tekstowe i wysyłane do syntezatora mowy.
Na wejście tego bloczka podłączam analogowe wejście wirtualne (nazwijmy je "nr komunikatu") którego wartości będą reprezentowały odpowiednie komunikaty np: 1 - opady, 2- alarm itp
Jeśli wywołane zostaje jakieś zdarzenie np: deszcz ( w tym przykładzie komunikat z deszczem ma nr 1) to to zdarzenie musi ustawić wartość wejścia "nr komunikatu" na 1. Wartość tą odbierze bloczek program i poprzez odpowiedni kod obrobi i wyśle do wypowiedzenia
Jak widać wejściem wirtualnym sterować będzie n zdarzeń i wejście przyjmować będzie wiele różnych wartości co bardzo utrudnia zastosowanie Twojego rozwiązania.
Zmiana wartości wejścia poprzez http rozwiązała by problem gdyby nie czas po jakim zmiana na wejściu występuje (5 sek to dla mnie za długo)
Przyszła mi do głowy jeszcze jedna myśl którą muszę sprawdzić. W tej chwili wysyłając polecenie które zmienia wartość wejścia używam adresu ip i portu miniserwera. W tym przypadku pakiet musi wyjść z miniserwera przejść przez router i wrócić ponownie (może to jest problemem). Spróbuje wysłać polecenie na localhost (127.0.0.1)

Przez localhost zmiany są natychmiastowe więc gdyby ktoś chciał sterować wyjściami bądź zmieniać wartości wejść wysyłając polecenia z miniserwera to najlepiej tak:
http://user:hasło@127.0.0.1:port/dev/sps/io/nazwa_wejścia/wartość

12
Loxone / Jak wydajnie sterować wartością wejścia wirtualnego?
« dnia: Styczeń 27, 2016, 01:11:00 pm  »
Witam.
Chcę sterować wartością wirtualnego wejścia. Proste zadanie typu: jeśli "on" ustaw wartość wejścia xxx na "50".
Rozwiązałem to tworząc wirtualne wyjście które przez http zmienia wartość wirtualnego wejścia:
http://miniserwer:port/dev/sps/io/proba_kom/20. Działa, ale bardzo wolno. tzn.
jeśli żądanie wysyłam wpisując w pasek adresu przeglądarki zmiana na wejściu wirtualnym jest natychmiastowa,
jeśli żądanie wysyłane jest z wirtualnego wejścia miniserwera zmiana na wejściu następuje po ok 5sek.
Dlaczego? Czy jest jakieś rozwiązanie tego problemu, a może zupełnie inne podejście?

13
Loxone / Odp: Room mode
« dnia: Grudzień 19, 2015, 01:03:29 pm  »
Jak zwykle trafna podpowiedź. Wystarczyło w interfejsie www admina przełączyć się na stary interfejs potem z powrotem na nowy i działa.
Dzięki.

14
Loxone / Odp: Room mode
« dnia: Grudzień 17, 2015, 08:55:57 pm  »
Wiecie może jak zaktualizować interfejs web miniserwera na stronie piszą
Cytuj
There’s no need to do anything to enjoy the new update – it will be updated automatically for you.*
Niestety się nie aktualizuje.

15
Loxone / Odp: Ogrzewanie sterowane za pomocą Loxone
« dnia: Grudzień 17, 2015, 08:53:04 pm  »
Dokładnie tak. Dwa wejścia NC są stykami mikroprzekaźnika w moimi przypadku napięcie dopuszczalne na nim to 24-28 VDC (zależy od modelu).

Strony: [1] 2 3