Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Enc

Strony: [1] 2 3 ... 7
1
Inne urządzenia / Odp: Shelly 1 - test wkrótce
« dnia: Grudzień 29, 2018, 10:08:08 pm  »
Tego szukałem :) jak testy?

2
To może lepiej github? Po co umieszczać kod na forum, gdzie nie ma wersjonowania, powiadomień o aktualizacjach itp. Kod na githubie a na forach tylko linki ... sam korzystam ze skryptu znalezionego na domotique-fibaro.fr - jego kod leży właśnie na githubie.
Wilk syty i owca cała :)

3
Systemy alarmowe / Odp: Alarm przewodowy czy bezprzewodowy?
« dnia: Kwiecień 05, 2017, 01:27:44 pm  »
Tak jak kolega napisał - przewodowy. Jeśli masz możliwość kucia to nie idź na kompromisy i kładź kable. Radiem będziesz się posiłkował jeśli za jakiś czas okaże się, że czegoś brakuje.

4
Dyskusja ogólna / Odp: Nowy wygląd forum
« dnia: Marzec 01, 2017, 05:55:37 pm  »
Mała uwaga - pager stron jest trochę za mały, w porównaniu z klawiszami na dole.

5
Inne / Odp: Interfejs do kotłów De Dietrich
« dnia: Luty 22, 2017, 10:09:30 pm  »
Sprawdzałem rejestry które są w arkuszach do których link podał djsuszi i weryfikowałem, czy np. wartości odczytane pasują do odczytów z panelu. Modyfikacja polegała na dodaniu do pliku tables.py definicji mojego kotła i mapowania rejestrów na odpowiednie topic-ki MQTT.

6
OpenHab, Domoticz, Jeedom itd... / Odp: Jaki Satel / co innego?
« dnia: Styczeń 26, 2017, 11:14:07 pm  »
Wielkie dzięki :)

7
OpenHab, Domoticz, Jeedom itd... / Odp: Nowa instalacja oparta o OpenHab
« dnia: Grudzień 19, 2016, 08:39:49 am  »
Co do bramki to RFLINK ( http://www.nemcon.nl/blog2/easyha ) jest bardzo fajny pod względem ilości protokołów. Sam jej używam od jakiegoś czasu. Niestety binding do OH ( https://github.com/cyrilcc/org.openhab.binding.rflink ) jest bardzo ubogi:
Cytuj
RFLink binding currently supports following types of devices:
  • Energy
  • Lighting switch
  • Wind (to be tested)
  • Rain (to be tested)

As the project is at its very beginning, the binding does not support yet commands.

Wadą (przynajmniej dla mnie) jest też to, że RFLINK musi być bezpośrednio podłączony do OH - w domu to się może nie sprawdzić gdy chcemy mieć OH w "centrum dowodzenia" a RFLINK w centralny punkcie domu. Z tego powodu zrobiłem bramkę z RFLINK do MQTT na ESP8266 - cała wymiana danych z OH odbywa po MQTT - https://github.com/enc-X/mqtt-rflink-bridge
Jest to prosty wół roboczy - przerzuca dane między systemami i robi to skutecznie. Stosuję go np. do wyzwalania akcji z najprostszych chińskich czujek ruchu czy przycisków na 433Mhz. Wszystko (razem z RFLINK upchnąłem na płytce prototypowej Arduino Mega. Teraz muszę tylko zrobić jeszcze jakąś rozsądną obudowę.

8
OpenHab, Domoticz, Jeedom itd... / Odp: Nowa instalacja oparta o OpenHab
« dnia: Grudzień 18, 2016, 05:58:32 pm  »
Taki jest urok użycia z OH. Za cenę swobody w wyborze sprzętu i elastyczności konfiguracji trzeba opanować Java-podobny język, ale czym to się różni od opanowania LUA, który otwiera wiele nowych drzwi w systemach komercyjnych? Jeśli ktoś decyduje się na użycie OH czy innych tego typu systemów raczej robi to ze świadomością czynu, jest pewnie geekiem, co najmniej programistą a być może elektronikiem i nie boi się wyzwań.
Co do RF433, też szukałem gotowego modułu do RPI ale nic nie znalazłem. Skończyłem robiąc samodzielnie bramę 433 RFLINK <-> MQTT, która znakomicie współpracuje z OH i wspiera całą masę urządzeń końcowych a nie tylko podstawowe kody RF co jest domeną wielu prostych rozwiązań.
Do rolet zastosowałem jednak blebox-a - działa świetnie.

9
Inne / Odp: Interfejs do kotłów De Dietrich
« dnia: Grudzień 08, 2016, 07:03:15 am  »
Mam, wystawię wieczorem z jakiegoś serwera i podam link.

10
Fibaro - urządzenia wirtualne, pluginy / Odp: Pilot cyfrowego polsatu
« dnia: Grudzień 04, 2016, 01:47:44 pm  »
Ja ostatni polubiłem konwencję obsługi MQTT Homie https://github.com/marvinroger/homie . Biblioteki w tej konwencji załatwiają wszystkie kwestie obsługi MQTT - można się skupić na właściwej funkcjonalności. Jest wersja dla ESP8266, https://github.com/marvinroger/homie-esp8266 - która ma wbudowane OTA i konfigurację WiFi. Jest też implementacja dla Pythona https://github.com/jalmeroth/homie-python i jest serwer do obsługi OTA dla ESP8266 https://github.com/jpmens/homie-ota.

Wracajac do transceivera IR - wrzuciłem wersję obsługującą nadawanie kodów Global Cache: https://github.com/enc-X/mqtt-ir-transceiver

11
Fibaro - urządzenia wirtualne, pluginy / Odp: Pilot cyfrowego polsatu
« dnia: Listopad 30, 2016, 08:49:54 pm  »
Tylko najczęściej są "niedokończone". Nie podoba mi się, gdy np. SSID i PSK są na stałe zakodowane :) Dodanie biblioteki służącej do konfiguracji WIFI itp to żaden problem.

12
Fibaro - urządzenia wirtualne, pluginy / Odp: Pilot cyfrowego polsatu
« dnia: Listopad 29, 2016, 09:20:53 pm  »
Przetestowałem na szybko kodu z GC z tunerem Polsatu. ESP + diody IR podłączone wg schematu: https://www.analysir.com/blog/wp-content/uploads/2013/11/IR-LEd-Constant-current-circuit_sch.png?581015
Wszystko działa poprawnie - przynajmniej dla VOL+/VOL- :)

13
Fibaro - urządzenia wirtualne, pluginy / Odp: Pilot cyfrowego polsatu
« dnia: Listopad 28, 2016, 07:19:08 pm  »
Teoretycznie powinien wystarczyć ESP + prosty wzmacniacz do diody IR. Właśnie zauważyłem, że biblioteka IR dla ESP https://github.com/markszabo/IRremoteESP8266 ma wsparcie dla GlobalCache.  Tu masz przykład prostego serwera TCP, który odbiera kod GC i wysyła go przez IR - https://github.com/markszabo/IRremoteESP8266/blob/master/examples/IRGCTCPServer/IRGCTCPServer.ino

W wolnej chwili dodam IR transceivera https://github.com/enc-X/mqtt-ir-transceiver nadawanie kodów GC.

14
Loxone / Odp: loxone samoistne restarty 2 - stałe IP
« dnia: Listopad 18, 2016, 10:54:25 am  »
Nie każdy router wspiera funkcjonalność bramy VPN (ja stosuję OpenWrt) z komercyjnych zazwyczaj tylko lepsze modele mają VPN serwer.
Co do DOS - to DOS obywał się na adres publiczny/port 80. Gdy ustawiłeś publicznie port 55555 przetranslowany na 80 - to szansa, że DOS trafi w 55555 jest mniejsza. Wewnętrznie zostaw 80 nic się nie stanie, chyba że boisz się DOSa z sieci lokalnej ;)

15
Loxone / Odp: loxone samoistne restarty 2 - stałe IP
« dnia: Listopad 17, 2016, 09:25:18 pm  »
Nie wystawiasz usług do internetu. Na routerze internetowym uruchamiasz usługę serwera VPN, do którego łączysz się klientem VPN (np. z komórki) i dopiero wtedy masz dostęp do usług sieciowych, które są w Twojej sieci wewnętrznej.
Wszystko zależy od tego jaki masz router.

Strony: [1] 2 3 ... 7