Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - MarekP

Strony: [1] 2 3
1
Grenton / Odp: Grenton.pl
« dnia: Grudzień 05, 2017, 09:03:10 pm  »
Witaj anestle!

Czas mija, moduł Gate miał być już dawno w sprzedaży, a tu ciągle brak konkretnych informacji, Panie Marku czy macie jakieś konkretne informacje?
Stoję przed wyborem systemu automatyki i początkowo Grenton zrobił na mnie pozytywne wrażenie  ale  śledząc jego rozwój widzę że idzie to kiepsko i z oporami.
 Czy można oczekiwać że ten proces przyspieszy?

Nasz zespół cały czas pracuje nad tym, by Panel OLED i moduł Gate był dostępny dla klientów w najbliższych tygodniach. Chcemy mieć jednak pewność, że gdy nowe produkty już trafią do klientów, to będą w 100 % dopracowane, dlatego prowadzimy jeszcze ostatnie testy i poprawy.
Proszę o przesłanie maila na adres grenton@grenton.com z informacją o zainteresowaniu, a na pewno zostanie Pan poinformowany jak tylko produkt będzie już dostępny.

Zainteresowanie panelem i modułem Gate jest bardzo duże, czujemy presję, żeby je jak najszybciej sprzedawać, ale naprawdę chcemy mieć pewność, że produkt będzie dopracowany.

Pozdrawiam,
Marek P.

2
Grenton / Odp: Napięcie magistralne, a obciążenie
« dnia: Październik 11, 2017, 11:20:52 am  »
Wojciech K. – odpowiedź na to zagadnienie jest bardzo szczegółowo omawiana podczas naszych szkoleń technicznych i już teraz serdecznie zapraszam Cię do udziału w jednym z nich (kolejne odbędzie się w Krakowie 8 listopada).
Na te jak również inne pytania techniczne bardzo chętnie odpowiada również nasz dział wsparcia i jeśli jesteś w trakcie wykonywania lub projektowania instalacji i potrzebujesz informacji „na bieżąco” to zachęcam do kontaktu pod nr tel. 12 2002 998.
To tak tytułem wstępu, ale prosiłeś o merytoryczne odpowiedzi, a więc:
- urządzenia podłączone do magistrali zasilone są napięciem DC 5V, a magistralę można zasilić zarówno od strony CLU (CLU możemy zasilić napięciem 12-48V DC) jak i od strony magistrali (np. z wykorzystaniem adapterów ARK – z jednej „strony” ma złącza magistralne, a z drugiej zaciski śrubowe). Pamiętaj jednak, że przy zasilaniu od strony magistrali, stosujemy, zasilacz DC 5V. W przypadku bardziej rozproszonych systemów w razie potrzeby możesz magistrale „dosilić” w dowolnym punkcie. Punkty „dosilenia” możesz ustalić wyliczając spadki napięć przy uwzględnieniu zapotrzebowania prądowego modułów. Istotne jest to, aby w każdym punkcie magistrali przy załączonych wyjściach było stabilne napięcie 5V.

3
Grenton / Odp: Ogrzewanie oparte o folie grzewcze.
« dnia: Październik 11, 2017, 11:20:22 am  »
Dziękuję andre. Wszystko ładnie wyjaśnione. Widzę, że zaoszczędziłem sporo czasu i nerwów. Teraz wracając do tematu post MarkaP dał ogólny zarys, super. Wszytko gra tylko jak dobrze i skutecznie połączyć termostat, matę i skrypt. W taki sposób, żeby nie dochodziło do ciągłego klepania stycznikami. Czy da się to zrobić w script builder w trybie uproszczonym ? Jeżeli tak to co Panowie proponują. I pytanie dodatkowe jaką macie wersję OM 0.1.3312_201610061219(PROD) czy nowszą. Jest nowsza ?
Wersja OM 3312 jest wersją aktualną. Nowe wersje oprogramowania zawierające szereg nowych funkcji pojawi się w najbliższych dniach.
Wracając do tematu: to czy będzie dochodziło do klepania przekaźnikami zależy tak naprawdę od tego w jaki sposób będziesz sterował ogrzewaniem. Wykorzystując gotowy termostat, który działa w oparciu o regulator histerezowy (z możliwością regulacji szerokości histerezy) to przełączenia stanu wyjścia nie będzie występowało często. Tworząc własny skrypt do sterowania ogrzewaniem również możesz tak uwzględnić czasy załączenia i wyłączenia wyjścia, aby nie dochodziło do klepania i w prosty sposób możesz to zrealizować w script builder. Sterowanie matami grzewczymi w posadzce można zrealizować na kilka różnych sposobów. Można to zrobić w sposób prosty, ale również w bardzo zaawansowany z uwzględnieniem wielu czynników i parametrów (jak np. czas nagrzewania posadzki) i w tym przypadku najbardziej istotne będzie ustalenia w jaki sposób ma to działać - zaimplementowanie wybranego rozwiązania do systemu powinno być już dosyć proste. 

4
Grenton / Odp: Grenton.pl
« dnia: Październik 11, 2017, 10:07:30 am  »
Odpowiadając na pytania w sprawie z-wave i integracji z głowicą Danfoss: obecnie z systemem zintegrowanych jest kilkadziesiąt różnych modułów, z głowic mamy:
głowica termostatyczna STELLA Z-Wave
głowica termostatyczna COMET Z-Wave
termostat SECURE SRT THERMOSTAT
Firmware z tą funkcjonalnością jest obecnie testowany u wybranych klientów. Naszym strategicznym celem jest jednak własna głowica termostatowa, nad którą od dłuższego czasu pracujemy (nie chcemy jednak podawać na tym etapie żadnych terminów jej wypuszczenia). Głowica ta będzie oferowała kilka unikalnych funkcjonalności, których nie oferują obecnie dostępne głowice oparte o standard Z-wave.
Obsługa głowicy Danfoss będzie dodana w I kwartale 2018
 
W sprawie modułu Gate: obecnie moduły w wersji przedsprzedażowej są już testowane u wybranych klientów. Moduł Integracyjny w pierwszy kolejności będzie odpowiedzialny za integrację:
- z centralami Satel Integra;
- z urządzeniami po protokole MODBUS;
- z wykorzystaniem protokołów http;
W kwestii konfiguracji:
Moduł Gate z resztą systemu będzie komunikował się z wykorzystaniem ETH – czyli modułu nie podłączamy do magistrali Tf-bus, a do sieci Ethernet, do której również podłączony jest moduł CLU (lub bezpośrednio w jeden z portów ETH na CLU);
INTEGRA:
- do integracji po stronie Integry komunikacja będzie realizowana z wykorzystaniem modułu ETHM;
- moduł pozwala na sterowanie i pobranie do systemu informacji o stanie: wejść, wyjść, stref;
- ww. obiekty będę rejestrowane w systemie w postaci wirtualnych obiektów tzn. że to osoba tworząca konfigurację decyduje, ile i jakie wejścia/wyjścia pojawią się w systemie;
MODBUS;
- Integracja realizowana jest dla protokołu MODBUS RTU (komunikacja odbywa się po magistrali RS-485);
- Moduł Integracji działa w trybie Master;
- Rejestry podobnie jak w przypadku Integry, będą obsługiwane pod postacią obiektów wirtualnych;
- Moduł obsługuje dowolne typy rejestrów działające na dowolnej prędkości (parametry ustawiane są w trakcie konfiguracji;
Oficjalna cena zostanie podane w momencie ogłoszenia dokładnych dat premiery nowych produktów, ale zapewnia, że to już niedługo i warto będzie czekać.

5
Grenton / Odp: Ogrzewanie oparte o folie grzewcze.
« dnia: Wrzesień 26, 2017, 09:39:31 am  »
W takim układzie najlepiej sprawdzi się zastosowanie dwóch czujników temperatury (np. DALLAS DS18B20). Jeden z czujników zamontuj na ścianie i wykorzystaj go do pomiaru temperatury powietrza w pomieszczeniu, a drugi zamontuj w posadzce do kontrolowania jej temperatury. Sterowanie temperaturą w pomieszczeniu w takim układzie nadal może być zrealizowane z wykorzystaniem wirtualnego termostatu, ale zamiast sterować z termostatu bezpośrednio matą grzewczą kontroluj jej pracę za pomocą prostego skryptu, który ma zadbać o to, aby temperatura posadzki nie była większa niż ustawiony przez Ciebie poziom.

6
Grenton / Odp: GRENTON na Targach Mieszkaniowych.
« dnia: Wrzesień 15, 2017, 10:22:41 pm  »
W najbliższy weekend 16 i 17 września zaprezentujemy system GRENTON na Targach Mieszkaniowych w Gdańsku, które odbędą się w Amber Expo przy ul. Żaglowej 11 (Hala A).
Serdecznie zapraszamy!

7
Grenton / GRENTON na Targach Mieszkaniowych.
« dnia: Wrzesień 06, 2017, 11:24:34 am  »
Serdecznie zapraszamy w najbliższy weekend 9 i 10 września na Targi Mieszkaniowe, które odbędą się w Poznaniu przy ul. Głogowskiej 14 (MTP,  Hala nr 3). Zaprezentujemy na nich funkcjonalności systemu Smart Home GRENTON oraz odpowiemy na wszelkie pytania.
Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie https://www.mieszkaniowi.pl/targi-mieszkaniowe/poznan/#wystawcy

8
Grenton / Odp: Sterowanie roletami
« dnia: Wrzesień 01, 2017, 11:20:36 am  »
Witam,

Wszystkie wymienione przez Pana sposoby sterowania można zrealizować za pomocą skryptów.

Pozdrawiam,
Marek P.

9
Grenton / Odp: Szkolenia Grenton
« dnia: Sierpień 30, 2017, 08:48:31 pm  »
Szkolenia wprawdzie dedykowane są dla instalatorów, ale w miarę wolnych miejsc oczywiście również Pan może wziąć udział w jednym z nich.

P.S. Proszę o niezwłoczne przesłanie zgłoszenia - mamy bardzo dużo chętnych.

10
Grenton / Odp: Zdalne połączenie
« dnia: Sierpień 30, 2017, 11:15:02 am  »
Adres lokalny wraz z portem zostanie wpisany automatycznie po wysłaniu interfejsu z OM do aplikacji HM.

11
Grenton / Odp: Zdalne połączenie
« dnia: Sierpień 29, 2017, 09:09:55 am  »
Witam,

Konfiguracja zdalnego dostępu powinna wyglądać następująco:

- na routerze konfigurujemy przekierowanie z zewnętrznego adresu IP np. z portu 1234 (lub inny wolny) na wewnętrzny adres IP modułu CLU i port 1234 (port wewnętrzny CLU to zawsze 1234);
- następnie z menu aplikacji Home Manager wybieramy: ustawienia->zdalny dostęp oraz interfejs, dla którego konfigurujemy przekierowanie i podajemy tam: adres lokalny (adres IP CLU) + port 1234 i adres zdalny (publiczny adres IP) + port (ten, z którego ruch będzie przekierowany).

Pozdrawiam,
Marek P.

12
Grenton / Odp: Grenton.pl
« dnia: Sierpień 23, 2017, 03:39:06 pm  »
Finalnie cena modułu nie została jeszcze ustalona, ale powinno to nastąpić w najbliższych dniach. Wkrótce opublikuję również na forum dokumentację dla tego modułu.

Pozdrawiam,
Marek P.

13
Grenton / Odp: Integracja z regulatorem CO i CWU
« dnia: Sierpień 23, 2017, 03:01:04 pm  »
Witam,

Tak, obsługuje MODBUS RTU. Ale jest do wyboru podczas zakupu RS485 lub RS232. Jaki będzie odpowiedni ?
GATE- czy to główna centralka ?

Dziękuję

MODBUS RTU po RS485.

Pozdrawiam,
Marek Polit

14
Grenton / Odp: Szkolenia Grenton
« dnia: Sierpień 17, 2017, 09:06:15 am  »
Serdecznie zapraszam wszystkich instalatorów, którzy chcą nauczyć się wykonywania instalacji i programowania systemów Smart Home na kolejne szkolenie GRENTON. Szkolenie trwa jeden pełny dzień i odbędzie się w terminach:
- 13.09.2017r w Warszawie;
- 14.09.2017r w Warszawie;

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc i bardzo dużą liczbę chętnych, osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu proszę o niezwłoczne przesłanie zgłoszenia na adres: grenton@grenton.pl

15
Grenton / Odp: Integracja z regulatorem CO i CWU
« dnia: Sierpień 17, 2017, 08:49:42 am  »
Witam,

Jeśli regulator obsługuje protokół MODBUS RTU, to można będzie się z nim zintegrować za pośrednictwem modułu GATE.
Moduł GATE poza integracją z wykorzystaniem protokołu MODBUS RTU również będzie odpowiedzialny za integrację z systemami alarmowymi (SATEL INTEGRA i JABLOTRON).

Pozdrawiam,
Marek P.


Strony: [1] 2 3