Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - MarekP

Strony: [1] 2 3
1
Grenton / Odp: Moduł Digital In - dopuszczalne napięcie
« dnia: Luty 22, 2018, 04:08:55 pm  »
Na wejścia binarne w tym module nie podajemy napięcia - logiczna "jedynka" pojawia się po zwarciu wejścia(IN) do "masy" (GND).

Pozdrawiam,
Marek P.

2
Grenton / Odp: Dimmer dziwne efekty lamp led
« dnia: Luty 11, 2018, 08:43:29 pm  »
Piotr EPM, podobnie jak viperlodz, sugeruję sprawdzić, czy zastosowany zasilacz jest na pewno ściemniany.
Jeśli jest, to powinien pomóc  bypass.
Proszę jeszcze o wyjaśnienie tej kwestii:
"Gdy jeden obwód był załączony na ok 25% a drugi ściemniam lub rozjaśniam na pierwszym występują rozbłyski.
Co może być tego powodem i jak się tego pozbyć?"
-- czy to znaczy, że obydwa sterowane są tego samego zasilacza?

Pozdrawiam,
Marek P.

3
Grenton / Odp: GRENTON na targach BUDMA 2018
« dnia: Luty 06, 2018, 04:01:07 pm  »
Kilka dodatkowych funkcjonalności tym razem dla hoteli można zobaczyć na yt. Oczywiście to ten sam panel, ten sam soft, a całość funkcjonalności to proste skrypty LUA:
https://youtu.be/E6RyHbJ80FM

4
Grenton / Odp: GRENTON na targach BUDMA 2018
« dnia: Luty 05, 2018, 06:48:33 pm  »
Dziękujemy za słowa uznania.

Panel jest produktem kategorii Smart Home i wg. naszego rozeznania jego cena (722 PLN netto) stawia nas aktualnie w bardzo atrakcyjnym miejscu na rynku. Profesjonalny montaż urządzeń sterujących na ścianie jest zwykle bardzo kłopotliwy, a akcesoria montażowe potrafią kosztować nawet więcej niż nasz nowy produkt. Co więcej, panel ma olbrzymie możliwości - na targach pokazaliśmy tylko jego podstawowe funkcje. Z informacji od naszych dealerów wynika, że ceny zwykłych paneli dotykowych z wyświetlaczem u naszej polskiej konkurencji zaczynają się 1300 zł netto.

Poniżej specyfikacja nowego Panelu:
WŁAŚCIWOŚCI
•   4 przyciski dotykowe, z których każdy może realizować 4 niezależne funkcje
•   Wykrywa gesty dłoni
•   Diody sygnalizujące poprawność wykonania akcji lub błędy
•   Posiada wbudowany czujnik temperatury
•   Posiada wbudowany czujnik oświetlenia
•   Posiada wydajny wyświetlacz OLED
•   Posiada sensor zbliżeniowy „proximity”
•   Emituje dźwięki
•   Nieograniczona funkcjonalność dzięki możliwości programowania
 
DANE TECHNICZNE
•   zasilanie: 5-24V DC
•   średni pobór prądu w trybie czuwania (dla 5V): 20 mA
•   maks. pobór prądu (dla 5V): 80 mA
•   waga: 120 g
•   zakres temperatur pracy: 0-45°C
•   wymiary (wys/szer/gł): 80/80/10 mm

5
Grenton / Odp: Sterowanie taśmą led multi white
« dnia: Styczeń 31, 2018, 09:50:12 pm  »
Panie Piotrze, chciałbym doprecyzować jedną kwestię:

- do ściemniania pasków LED 12 lub 24V DC używamy modułu LED RGB. Moduł DIMMER służy do ściemniania źródeł ściemnianych zasilanych napięciem AC 230V.

Pozdrawiam,
Marek P.

6
Grenton / GRENTON na targach BUDMA 2018
« dnia: Styczeń 31, 2018, 12:14:01 pm  »
Serdecznie zapraszam wszystkich, którzy chcą zobaczyć jak działa system Grenton oraz jak wyglądają nasze aplikacje sterujące na targi BUDMA 2018: http://www.budma.pl/pl/

Znajdziesz nas w hali nr.5 na stoisku 102.Podczas targów prezentujemy niesamowite możliwości nowych paneli sterujących GRENTON SMART PANEL.

Na tym krótkim filmie możecie również zobaczyć niewielką próbkę jego możliwości:
https://www.youtube.com/watch?v=SbYkh1ySp2k&feature=youtu.beSmart Panel GRENTON otrzymał Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich, jedną z najbardziej prestiżowych nagród na polskim rynku budowlanym.7
Grenton / Odp: Grenton.pl
« dnia: Grudzień 05, 2017, 09:03:10 pm  »
Witaj anestle!

Czas mija, moduł Gate miał być już dawno w sprzedaży, a tu ciągle brak konkretnych informacji, Panie Marku czy macie jakieś konkretne informacje?
Stoję przed wyborem systemu automatyki i początkowo Grenton zrobił na mnie pozytywne wrażenie  ale  śledząc jego rozwój widzę że idzie to kiepsko i z oporami.
 Czy można oczekiwać że ten proces przyspieszy?

Nasz zespół cały czas pracuje nad tym, by Panel OLED i moduł Gate był dostępny dla klientów w najbliższych tygodniach. Chcemy mieć jednak pewność, że gdy nowe produkty już trafią do klientów, to będą w 100 % dopracowane, dlatego prowadzimy jeszcze ostatnie testy i poprawy.
Proszę o przesłanie maila na adres grenton@grenton.com z informacją o zainteresowaniu, a na pewno zostanie Pan poinformowany jak tylko produkt będzie już dostępny.

Zainteresowanie panelem i modułem Gate jest bardzo duże, czujemy presję, żeby je jak najszybciej sprzedawać, ale naprawdę chcemy mieć pewność, że produkt będzie dopracowany.

Pozdrawiam,
Marek P.

8
Grenton / Odp: Napięcie magistralne, a obciążenie
« dnia: Październik 11, 2017, 11:20:52 am  »
Wojciech K. – odpowiedź na to zagadnienie jest bardzo szczegółowo omawiana podczas naszych szkoleń technicznych i już teraz serdecznie zapraszam Cię do udziału w jednym z nich (kolejne odbędzie się w Krakowie 8 listopada).
Na te jak również inne pytania techniczne bardzo chętnie odpowiada również nasz dział wsparcia i jeśli jesteś w trakcie wykonywania lub projektowania instalacji i potrzebujesz informacji „na bieżąco” to zachęcam do kontaktu pod nr tel. 12 2002 998.
To tak tytułem wstępu, ale prosiłeś o merytoryczne odpowiedzi, a więc:
- urządzenia podłączone do magistrali zasilone są napięciem DC 5V, a magistralę można zasilić zarówno od strony CLU (CLU możemy zasilić napięciem 12-48V DC) jak i od strony magistrali (np. z wykorzystaniem adapterów ARK – z jednej „strony” ma złącza magistralne, a z drugiej zaciski śrubowe). Pamiętaj jednak, że przy zasilaniu od strony magistrali, stosujemy, zasilacz DC 5V. W przypadku bardziej rozproszonych systemów w razie potrzeby możesz magistrale „dosilić” w dowolnym punkcie. Punkty „dosilenia” możesz ustalić wyliczając spadki napięć przy uwzględnieniu zapotrzebowania prądowego modułów. Istotne jest to, aby w każdym punkcie magistrali przy załączonych wyjściach było stabilne napięcie 5V.

9
Grenton / Odp: Ogrzewanie oparte o folie grzewcze.
« dnia: Październik 11, 2017, 11:20:22 am  »
Dziękuję andre. Wszystko ładnie wyjaśnione. Widzę, że zaoszczędziłem sporo czasu i nerwów. Teraz wracając do tematu post MarkaP dał ogólny zarys, super. Wszytko gra tylko jak dobrze i skutecznie połączyć termostat, matę i skrypt. W taki sposób, żeby nie dochodziło do ciągłego klepania stycznikami. Czy da się to zrobić w script builder w trybie uproszczonym ? Jeżeli tak to co Panowie proponują. I pytanie dodatkowe jaką macie wersję OM 0.1.3312_201610061219(PROD) czy nowszą. Jest nowsza ?
Wersja OM 3312 jest wersją aktualną. Nowe wersje oprogramowania zawierające szereg nowych funkcji pojawi się w najbliższych dniach.
Wracając do tematu: to czy będzie dochodziło do klepania przekaźnikami zależy tak naprawdę od tego w jaki sposób będziesz sterował ogrzewaniem. Wykorzystując gotowy termostat, który działa w oparciu o regulator histerezowy (z możliwością regulacji szerokości histerezy) to przełączenia stanu wyjścia nie będzie występowało często. Tworząc własny skrypt do sterowania ogrzewaniem również możesz tak uwzględnić czasy załączenia i wyłączenia wyjścia, aby nie dochodziło do klepania i w prosty sposób możesz to zrealizować w script builder. Sterowanie matami grzewczymi w posadzce można zrealizować na kilka różnych sposobów. Można to zrobić w sposób prosty, ale również w bardzo zaawansowany z uwzględnieniem wielu czynników i parametrów (jak np. czas nagrzewania posadzki) i w tym przypadku najbardziej istotne będzie ustalenia w jaki sposób ma to działać - zaimplementowanie wybranego rozwiązania do systemu powinno być już dosyć proste. 

10
Grenton / Odp: Grenton.pl
« dnia: Październik 11, 2017, 10:07:30 am  »
Odpowiadając na pytania w sprawie z-wave i integracji z głowicą Danfoss: obecnie z systemem zintegrowanych jest kilkadziesiąt różnych modułów, z głowic mamy:
głowica termostatyczna STELLA Z-Wave
głowica termostatyczna COMET Z-Wave
termostat SECURE SRT THERMOSTAT
Firmware z tą funkcjonalnością jest obecnie testowany u wybranych klientów. Naszym strategicznym celem jest jednak własna głowica termostatowa, nad którą od dłuższego czasu pracujemy (nie chcemy jednak podawać na tym etapie żadnych terminów jej wypuszczenia). Głowica ta będzie oferowała kilka unikalnych funkcjonalności, których nie oferują obecnie dostępne głowice oparte o standard Z-wave.
Obsługa głowicy Danfoss będzie dodana w I kwartale 2018
 
W sprawie modułu Gate: obecnie moduły w wersji przedsprzedażowej są już testowane u wybranych klientów. Moduł Integracyjny w pierwszy kolejności będzie odpowiedzialny za integrację:
- z centralami Satel Integra;
- z urządzeniami po protokole MODBUS;
- z wykorzystaniem protokołów http;
W kwestii konfiguracji:
Moduł Gate z resztą systemu będzie komunikował się z wykorzystaniem ETH – czyli modułu nie podłączamy do magistrali Tf-bus, a do sieci Ethernet, do której również podłączony jest moduł CLU (lub bezpośrednio w jeden z portów ETH na CLU);
INTEGRA:
- do integracji po stronie Integry komunikacja będzie realizowana z wykorzystaniem modułu ETHM;
- moduł pozwala na sterowanie i pobranie do systemu informacji o stanie: wejść, wyjść, stref;
- ww. obiekty będę rejestrowane w systemie w postaci wirtualnych obiektów tzn. że to osoba tworząca konfigurację decyduje, ile i jakie wejścia/wyjścia pojawią się w systemie;
MODBUS;
- Integracja realizowana jest dla protokołu MODBUS RTU (komunikacja odbywa się po magistrali RS-485);
- Moduł Integracji działa w trybie Master;
- Rejestry podobnie jak w przypadku Integry, będą obsługiwane pod postacią obiektów wirtualnych;
- Moduł obsługuje dowolne typy rejestrów działające na dowolnej prędkości (parametry ustawiane są w trakcie konfiguracji;
Oficjalna cena zostanie podane w momencie ogłoszenia dokładnych dat premiery nowych produktów, ale zapewnia, że to już niedługo i warto będzie czekać.

11
Grenton / Odp: Ogrzewanie oparte o folie grzewcze.
« dnia: Wrzesień 26, 2017, 09:39:31 am  »
W takim układzie najlepiej sprawdzi się zastosowanie dwóch czujników temperatury (np. DALLAS DS18B20). Jeden z czujników zamontuj na ścianie i wykorzystaj go do pomiaru temperatury powietrza w pomieszczeniu, a drugi zamontuj w posadzce do kontrolowania jej temperatury. Sterowanie temperaturą w pomieszczeniu w takim układzie nadal może być zrealizowane z wykorzystaniem wirtualnego termostatu, ale zamiast sterować z termostatu bezpośrednio matą grzewczą kontroluj jej pracę za pomocą prostego skryptu, który ma zadbać o to, aby temperatura posadzki nie była większa niż ustawiony przez Ciebie poziom.

12
Grenton / Odp: GRENTON na Targach Mieszkaniowych.
« dnia: Wrzesień 15, 2017, 10:22:41 pm  »
W najbliższy weekend 16 i 17 września zaprezentujemy system GRENTON na Targach Mieszkaniowych w Gdańsku, które odbędą się w Amber Expo przy ul. Żaglowej 11 (Hala A).
Serdecznie zapraszamy!

13
Grenton / GRENTON na Targach Mieszkaniowych.
« dnia: Wrzesień 06, 2017, 11:24:34 am  »
Serdecznie zapraszamy w najbliższy weekend 9 i 10 września na Targi Mieszkaniowe, które odbędą się w Poznaniu przy ul. Głogowskiej 14 (MTP,  Hala nr 3). Zaprezentujemy na nich funkcjonalności systemu Smart Home GRENTON oraz odpowiemy na wszelkie pytania.
Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie https://www.mieszkaniowi.pl/targi-mieszkaniowe/poznan/#wystawcy

14
Grenton / Odp: Sterowanie roletami
« dnia: Wrzesień 01, 2017, 11:20:36 am  »
Witam,

Wszystkie wymienione przez Pana sposoby sterowania można zrealizować za pomocą skryptów.

Pozdrawiam,
Marek P.

15
Grenton / Odp: Szkolenia Grenton
« dnia: Sierpień 30, 2017, 08:48:31 pm  »
Szkolenia wprawdzie dedykowane są dla instalatorów, ale w miarę wolnych miejsc oczywiście również Pan może wziąć udział w jednym z nich.

P.S. Proszę o niezwłoczne przesłanie zgłoszenia - mamy bardzo dużo chętnych.

Strony: [1] 2 3