Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - whistl3r

Strony: [1]
1
Fibaro - sceny / Obecnosć w domu (GPS, scena)
« dnia: Kwiecień 12, 2017, 10:49:58 pm  »
Po pierwsze... Witam wszystkich użytkowników forum bo to będzie mój pierwszy post tutaj. Oczywiście wyszukiwałem tu już przed rejestracją rozwiązań i pomocy związanych z centralką i urządzeniami Fibaro lecz trafiłem na problem dla którego nie mogę znaleźć rozwiązania. Może któryś z bardziej doświadczonych forumowiczów coś będzie w stanie pomóc.
Cel:
- chcę wiedzieć ile osób znajduje się w domu i kto
- w zależności od tego uruchamiać zasilanie grupy urządzeń lub je wyłączać/włączać
Co zrobiłem:
- zmienna 'obecność' która zlicza dusze
- zmienna dla każdego domownika (1 - obecny, 0 - nieobecny) np. 'JSwDomu'
Parę razy podchodziłem już do zrobienia sceny (wejście) która:
- sprawdza czy zmienna 'JSwDomu' ma stan 0
- jeśli nie -> nic się nie dzieje
- jeśli tak -> dodaje 1 do zmiennej 'obecność' oraz zmienia zmienną 'JSw Domu' na 1
Druga scena w przeciwnym kierunku (wyjście).
Pomysł był taki, że te sceny mogą być uruchamiane przez inne sceny wyzwalające w postaci GPS (tak wiem... w Fibaro działo to... mówiąc oględnie - przypadkowo), z palca (np. na komórce) albo w inny sposób (co tam da się jeszcze wymyślić).
PROBLEM - nie działa tak jak logika podpowiada. Tak jakby warunek nie był w ogóle brany pod uwagę. Za każdym kiedy uruchamiam scenę 'wejście' to zmienia się o +1 zmienna 'obecność' niezależnie od tego jaka jest wartość zmiennej 'JSwDomu'. Pewnie w LUA dałoby się to zrobić ale jak na razie mam centralkę HCL i nie zanosi się na zmianę. Ktoś ma jakiś pomysł? W załączeniu zrzut ze sceny którą ma w tej chwili.
Z góry dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi.
Pozdrawiam

Strony: [1]