Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - maks87

Strony: [1] 2
1
BleBox / Odp: Integracja BleBox z Domoticz
« dnia: Maj 24, 2018, 08:11:02 pm  »
1. Dopiero teraz zobaczylen Twoja odpowiedz. Teraz nie mam jak sprawdzic, ale dzisiaj po poludniu zmienilem z 10s na 20s, jutro dam znac jak wtedy to dziala i ewentualnie bede dalej testowal inne wartosci.
2. Mam ustawione inverted bo na normalny to mi odwrotnie pokazywalo otwarte/zamkniete. Ale przyznam ze szybko zmienilem na inverted i nie zwrocilem uwagi jak pokazuje %. Jutro po poludniu przetestuje.

2
BleBox / Odp: Integracja BleBox z Domoticz
« dnia: Maj 20, 2018, 07:58:08 am  »
Wczoraj już zabrakło czasu aby napisać, ale wieczorem udało się wszystko uruchomić. Po postawieniu od nowa Domoticza, dodałem bleboxa do obsługi, a następnie właśnie automatycznie wykryłem rolety. W tej chwili, bez względu na to, czy steruję fizycznym klawiszem przy rolecie, inBoxem, aplikacją wBox czy domoticzem, to zawsze status w domoticzu się odświeża - czyli jest to na czym mi zależało.
Natomiast widzę pewną niedogodność w sytuacji kiedy w domoticzu dla rolet wyświetla się % otwarcia rolety. Sam wskaźnik jest OK, natomiast sterowanie jest "nielogiczne". Mam na myśli to, że ustawiając z domoticza rolety na 10% to są one opuszczone tylko trochę, 90% to rolety opuszczone prawie całe. Natomiast 0% to całkowite zamknięcie, a 100% to całkowite otwarcie.
fantom mógłbyś to poprawić, tak aby 0% to było otwarcie, potem przechodząc od 0 do 100% zamykamy roletę i 100% to całkowite zamknięcie?

[EDIT] Wyjaśniło się, czemu wcześniej nie działało. Otóż w konfiguracji w polu interwał sprawdzania gdy wpiszę 30s to przy sterowaniu rolety przyciskiem, nie odświeża się położenie rolety. Natomiast gdy 30s zmienię na 10s to wszystko działa jak trzeba. 

3
BleBox / Odp: Integracja BleBox z Domoticz
« dnia: Maj 19, 2018, 03:04:39 pm  »
Ponieważ coś mi się w Domoticzu posypało to będzie restart całego systemu. Dlatego od nowa będę konfigurował bleboxy więc pytanie: czy mam ręcznie dodać każdą z rolet, czy użyć automatycznego wyszukiwania? A jak to drugie, to czy przy zmianie nazwy nic się nie psuje? Kilka postów wcześniej była tka dyskusja o zmianie nazwy.

4
BleBox / Odp: Integracja BleBox z Domoticz
« dnia: Maj 16, 2018, 01:21:19 pm  »
Przy sterowaniu przez aplikację wBox w Domoticzu  nic się nie zmienia.

5
BleBox / Odp: Integracja BleBox z Domoticz
« dnia: Maj 16, 2018, 08:03:42 am  »
@lukwro, @maks87
Jaki czas macie ustawione w pulowaniu w domoticzu dla bleboxa ?
Jak macie tam wpisane 0 to odczyt następuje co 30 sek. Więc po użyciu fizycznego przycisku, w domoticzu może się to pojawić nawet za pół minuty dopiero
Coś mi w Domoticzu się ostatnio poprzestawiało i nie mogę wejść w zakładkę urządzenia aby sprawdzić jaką wartość mam wpisaną. Ale wczoraj robiłem testy, sterując z domoticza oczywiście od razu stan rolety się zmienia, natomiast po sterowaniu przyciskiem, w domoticzu nic się nie zmienia, nawet po kilkunastu minutach.

6
BleBox / Odp: Integracja BleBox z Domoticz
« dnia: Maj 09, 2018, 08:03:25 pm  »
Hej, majówka minęła więc przypominam się z tematem:)

7
BleBox / Odp: Integracja BleBox z Domoticz
« dnia: Kwiecień 25, 2018, 12:15:44 pm  »
Odświeżam temat Domoticza bo wczoraj wreszcie uruchomiłem w nim sutterboxy. Sterowanie z poziomu Domoticza działa, zarówno pełne otwarcie jak i zamknięcie oraz sterowanie suwakiem (np. otwarcie na 30%). Problemem natomiast jest sterowanie z fizycznego klawisza, wtedy w Domoticzu nie odświeża się aktualny stan rolety. Przeglądając ten temat, widziałem, że u innych ten problem też występował. Ale czy w końcu udało się go rozwiązać?

8
BleBox / Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« dnia: Kwiecień 21, 2018, 06:07:37 pm  »
Dzięki za info. W tej chwili właśnie tak to zaprogramowałem, czyli krótkie naciśnięcie to ruch góra i dół, a przytrzymanie jednego klawisza dłużej to stop, pod drugim długim klawiszem ulubione.
No ale czekam na możliwość ustawienia pod krótkim naciśnięciem góra/stop i dół/stop - czyli funkcjonalność taką jak przy przewodowym sterowaniu. Możesz chociaż mniej więcej określić kiedy to się pojawi (tydzień, miesiąc, pół roku etc)?

No ale po kilku dniach użytkowania rolet pojawił się problem i mam kolejne pytanie. Jak należy ustawić czasowy limit ruchu, kiedy mam rolety z krańcówką mechaniczną i dokonałem kalibracji? Pomimo kalibracji, muszę i tak "ręcznie" zmierzyć czas opuszczania rolety i taką wartość wpisać w to pole? Sam ruch góra/dół odbywa się OK, ale jak roleta dojedzie do końca, to dopiero po kilku sekundach słychać charakterystyczne cyknięcie w shutterboxie. I domyślam się, że właśnie to przekłada się na błędne ustawienie ulubionej pozycji, bo jak ją zaprogramuję to potem i tak roleta ustawia się w innym położeniu.

9
BleBox / Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« dnia: Kwiecień 18, 2018, 08:35:18 am  »
Przepraszam, że post pod postem, ale pojawiło się kolejne pytanie. Gdy do shutterboxa podłączę klawisz przewodowo to jedno naciśnięcie powoduje ruch rolety, a kolejne zatrzymanie. Natomiast gdy podłączę klawisz bezprzewodowo, poprzez inboxa, to naciśnięcie go podczas ruchu rolety nie powoduje jej zatrzymania.
W konfiguracji inboxa (czyli pilota) w shutterboxie do zaprogramowanych wejść mam ustawione "dół" i "góra". Czy tak to powinno być, czy trzeba np. do długiego przyciśnięcia przypisać "stop" aby uzyskać oczekiwany przeze mnie efekt?

10
BleBox / Odp: inBox - przyciski bez kabli
« dnia: Kwiecień 16, 2018, 09:41:46 am  »
Próbowałeś zmienić kanał wifi? Zainstaluj sobie jakiś skaner wifi na telefonie i zobacz czy jakiś sąsiad nie sieje sygnałem na tej samej częstotliwości/kanale.
Nie chodzi mi o połączenie shutterbox<>router tylko o połączenie shutterbox<>inbox, a tutaj nie mamy możliwości wyboru kanału na jakiś to połączenie pracuje. A to jest chyba uWIFI czyli chyba nieco inaczej działa niż zwykłe WIFI - ale tutaj nie mam wiedzy więc sam chętnie się dowiem, w jaki sposób odbywa się taka komunikacja


Skąd to rozczarowanie? To i tak dobry winik
No właśnie spodziewałem się nieco lepszego wyniku. Moje testy działania między parterem a 5 piętrem raczej od razu były skazane na niepowodzenie, ale liczyłem, że będzie chociaż trochę lepiej. Nawet sam Patriko pisał aby spróbować:)
Ogólnie zasięg inBoxa jest wyższy niż dla większości połączeń typu smartfon-access point ale byłbym huraoptymistą gdybym powiedział że przez 5 pięter betonu przejdzie. Raczej nie ale nie zaszkodzi spróbować.
P.

11
BleBox / Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« dnia: Kwiecień 14, 2018, 08:21:50 pm  »
Do shutterboxa chcę podłączyć przewodowo klawisz do sterowania roletą. Zgodnie z instrukcją podłączam go do S1 i S2, a z drugiej strony doprowadzam przewód N. A ponieważ shutterbox ma dwa zaciski oznaczone jako N, więc oczywiście do jednego z nich podłączam N z instalacji z mieszkania, a czy drugi zacisk mogę wykorzystać do podłączenia klawisza czy lepiej klawisz podłączyć również "bezpośrednio" do N z instalacji?

12
BleBox / Odp: inBox - przyciski bez kabli
« dnia: Kwiecień 13, 2018, 01:18:08 pm  »
Bleboxy (a dokładnie shutterboxy i inboxy) wreszcie wczoraj do mnie dotarły, więc mam pierwsze spostrzeżenia i wyniki testów. Ponieważ to temat o inboxie to tylko o tym napiszę.
Miałem problem aby sparować inboxa z shutterboxie, a dokładnie z wprowadzeniem inboxa w tryb serwisowy. Przeczytałem instrukcję, obejrzałem filmik na YT i nie udawało mi się wejść w tryb serwisowy. Np. po 8 sekundach kiedy to dioda zaczęła mrygać szybciej, chwilę po tym wszystkie diody szybko zamrygały i nic dalej się nie działo. W kolejne próbie udało mi się po 8s nacisnąć 2 razy szybko i znowu to samo, diody mrygają i nic. Po jakiejś godzinie prób wreszcie inbox wszedł w tryb serwisowy a parowanie się udało. Przypisałem tylko jeden przycisk, rozumiem, że jak chcę kolejny to cały proces parowania robię tak samo, a jedynie na końcu naciskam inny klawisz?

Przeprowadziłem również testy zasięgu i tutaj duuuże rozczarowanie. Działanie przez 5 pięter w bloku było raczej mało realne, ale okazało się, że mają shutterboxa w mieszkaniu, wystarczyło, że wyszedłem na klatkę schodową i już komunikacji nie było. Również kiedy shutterbox leżał w mieszkaniu na 5 piętrze, przy parapecie, a ja próbowałem go sterować inboxem będąc na dworze, nic nie działało. Natomiast w mieszkaniu o wielkości 72m2 wszystko działa jak trzeba.

13
BleBox / Odp: inBox - przyciski bez kabli
« dnia: Kwiecień 11, 2018, 02:11:47 pm  »
No to już wszystko jasne:)
Moje zamówienie robiłem właśnie wczoraj koło południa we wroldzie, w tej chwili czekam aż przesyłka będzie umieszczona w paczkomacie więc mam nadzieję, że dzisiaj ją odbiorę. Czas realizacji zamówienia na prawdę błyskawiczny:)

14
BleBox / Odp: inBox - przyciski bez kabli
« dnia: Kwiecień 11, 2018, 01:32:24 pm  »
Jak tylko będzie miejsce w paczkomacie to jeszcze dzisiaj odbiorę zamówione zestawy (shutterbox + inbox) więc na pewno zasięg przetestuję i dam znać co z tego wyszło.

PS. przepraszam za głupie pytanie, ale jeśli dobrze się zorientowałem, to użytkownik Patriko to prezes bleboxa, zgadza się? Jeśli tak, to po pierwsze gratuluję biznesu, po drugie super, że dzięki temu mamy informacje z pierwszej ręki. Tak jak napisałem, pierwsze bleboxy zakupiłem, ale coś mi się wydaje, że będą kolejne zakupy:)

PS2. zarówno blebox jak i sklep wroled który jest "bardzo aktywny" w temacie bleboxa jest z Wrocławia. Czy te dwie firmy coś łączy, czy to przypadek, że akurat obie są z tego samego miasta?

15
Dyskusja ogólna / Hej
« dnia: Kwiecień 11, 2018, 01:23:46 pm  »
Co prawda na szybko pisałem już posty dotyczące bleboxa, ale wreszcie mam czas na oficjalne przywitanie się.
Na forum trafiłem szukając info o bleboxach, stąd moja obecność tutaj. Mam nadzieję, że zagoszczę na dłużej, bo bleboxy już są w drodze do mnie:)

Strony: [1] 2