Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - maks87

Strony: [1] 2 3
1
BleBox / Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« dnia: Październik 16, 2018, 07:23:23 pm  »
Czyli chcesz powiedzieć, że inbox komunikuje się z shutterboxem nie bezpośrednio a za pomocą lokalnej sieci wifi? Hmm, do tej pory byłem przekonany, że wifi w domu w ogóle nie jest potrzebne aby sterowanie przez inboxa działało.

A odpowiadając na pytanie, to w routerze miałem ustawiony kanał wifi na auto, więc mogła się zdarzyć sytuacja, że kanał w między czasie został zmieniony. Dzisiaj ustawiłem na sztywno kanał, wymagało to oczywiście restartu routera, po czym inboxy zaczęły od razu działać (oczywiście wszystkie trzy), bez konieczności wykonywania parowania od nowa.

2
BleBox / Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« dnia: Październik 15, 2018, 09:04:36 pm  »
na razie mamy na tapecie integracje z google home i alexą oraz uSensor więc prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku (choć to całkiem niedługo)
W takim razie czekam dalej bo to przydatna funkcja będzie.

klawiszem przewodowym móc sterować roletą do pozycji ulubione (tak jak to ma miejsce przez inboxa, czyli przez dłuższe przyciśnięcie klawisza)?  - sticketowałem;
Jak wyżej, czekam na update.

Co do shutterBoxów i rozłączania - jaką masz wersję firmware i hardware?
Wersja sprzętu to 9.1 na wszystkich trzech urządzeniach.
Natomiast wersja oprogramowania to na dwóch mam 0.600 a jeden (od jakiś dwóch tygodni) ma 0.601.

3
BleBox / Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« dnia: Październik 15, 2018, 09:33:34 am  »
Czekając na odpowiedź na powyższe pytania, piszę kolejny post, tym razem będzie długi i "niemiły".

Ok. pół roku temu, kiedy to postanowiłem zainstalować rolety w mieszkaniu szukałem sterownika który będzie miał miał możliwość zainstalowania fizycznych klawiszy podłączonych bezprzewodowo do sterownika (warunkiem koniecznym była możliwość sterowania roletami fizycznym klawiszem zainstalowanym przy wejściu do pokoju, ale ponieważ nie planowałem remontu, to musiałem to zrobić bezprzewodowo). Do tego jeszcze chciałem mieć możliwość sterowania przez internet oraz integrację z Domoticzem. Po przejrzeniu dostępnych na rynku urządzeń, okazało się, że blebox spełnia moje wszystkie wymagania więc zakupiłem trzy komplety tzn. shutterbox + inbox. Nawet tutaj na forum chwaliłem to rozwiązanie i gratulowałem pomysłodawcy tego biznesu (Patriko).
Dodam, że ostatecznie poza klawiszami podłączonymi do inboxa, zainstalowałem też klawisze wpięte bezpośrednio do shitterboxa - skoro i tak musiałem przy oknie zrobić puszkę na shutterboxa to podłączyłem też klawisze. W pierwszej chwili nie chciałem tego mieć (bo po co w pokoju 10m2 mieć aż dwa fizyczne klawisze do sterowania, wystarczyły by tylko te przy drzwiach), ale okazało się, że czasem to jedyna możliwość podniesienia rolety, bo zarówno inbox jak i sterowanie przez internet nie działa.

Niestety pierwsze problemy pojawiły się już przy parowaniu shutterboxa z inboxem. Robiłem wszystko zgodnie z instrukcją (oraz po obejrzeniu filmiku na YT) ale nie udawało mi się sparować urządzeń. Dopiero po kilkunastu próbach (na każdym z takich kompletów) udało się zrobić parowanie. Może to przypadek, może coś źle robiłem, ale na prawdę nie było łatwo. No ale nic, udało się sparować, sterowanie działało.

Kolejny problem wystąpił po jakimś czasie. Jeden z trzech shutterboxów który mam, przestał działać przy sterowaniu przez internet. Przy sterowaniu klawiszem podłączonym do shutterboxa jak i tym do inboxa wszystko działało, ale shuterbox nie był widoczny w sieci lokalnej. W takim wypadku pomaga tylko odłączenie od zasilania. W tym samym czasie, dwa pozostałe shutterboxy działają prawidłowo.

Następnie za jakiś czas kolejny problem, a dokładniej brak możliwości sterowania przez inboxa. Znowu klawisz przy shutterboxie działa, tym razem sterowanie przez internet działa, a inbox nie działa. Tutaj natomiast odłączenie od zasilania nie pomaga, trzeba "odparować" inboxa i sparować ponownie (znowu z problemami jak za pierwszym razem).

W zeszłym tygodniu miałem po raz kolejny te dwa przypadki, najpierw jeden z shutterboxów przestał działać przez internet, a w ostatni piątek, w tym samym momencie, wszystkie trzy shutterboxy przystały działać z inboxami.

Patriko, czy są gdzieś zbierane jakieś logi etc żebyście mogli przeanalizować te przypadki? Zaczyna to być nieco wkurzające, że wieczorem opuszczam roletę inboxem, a rano, wychodząc z pokoju nie mogę jej już podnieść bo nie działa. A jeszcze bardziej wkurzające się robi jak trzeba wytłumaczyć żonie, że dzisiaj to nie działa klawisz przy drzwiach, a za kilka dni nie będzie działało sterowanie przez internet itd. :)

PS. https://shelly.cloud/shelly2/ - ktoś kojarzy? Już testował? Wydaje się być coś "podobnego" do bleboxa.

4
BleBox / Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« dnia: Październik 05, 2018, 12:06:40 pm  »
możesz dokładnie tak to skonfigurować :) albo np. wykorzystać opcję "góra/stop/dół" (jeden klawisz).
Dojdzie w przyszłości opcja "góra/stop" i "dół/stop" ale jeszcze jej nie ma :(
Odświeżam stary temat: czy jest szansa żeby:
- w inboxie krótkie przyciśnięcie oznaczało góra/stop albo dół/stop (pisałeś w cytowanym poście, że dojdzie to w przyszłości. A kiedy ta "przyszłość" będzie? :)
- klawiszem przewodowym móc sterować roletą do pozycji ulubione (tak jak to ma miejsce przez inboxa, czyli przez dłuższe przyciśnięcie klawisza)?

Ogólnie dwa pytania dążą do tego samego, aby zarówno klawiszem przewodowym jak i bezprzewodowym mieć dokładnie takie same funkcje.

5
BleBox / Odp: Integracja BleBox z Domoticz
« dnia: Październik 05, 2018, 12:02:56 pm  »
Ad 2) Tu muszę jeszcze powalczyć. Tam jest trochę błędów w kodzie domoticza i trzeba jakoś przepchnąć poprawki - a to nie jest proste bo to już na niskim poziomie i dużo modułów z tego korzysta. Więc nie wiem co z tego będzie.
Hej, wracam z tematem i pytanie, czy udało się powalczyć z tym? A jak zapomniałeś, to czy jest szansa na przyjrzenie się tematowi jeszcze raz? Nie ukrywam, że bardzo mnie wkurza to "odwrotne" niż logika podpowiada działanie:)

6
BleBox / Odp: shutterBoxDC - sterownik rolet i silników 12-24V DC
« dnia: Sierpień 07, 2018, 07:35:15 am  »
Do mnie dotarło już 2 sierpnia, ale nie na ten adres co trzeba (wysłaliście na adres który się wyświetlił przy wykonaniu przelewu, a nie na adres który podałem w formularzu), więc jeszcze nie testowałem, więc dopiero pod koniec sierpnia będę mógł przetestować.

7
BleBox / Odp: shutterBoxDC - sterownik rolet i silników 12-24V DC
« dnia: Sierpień 03, 2018, 07:35:19 pm  »
Patriko napisałem Ci na priv pytanie dotyczące mojego zamówienia testowej wersji. Zerknij proszę i odpisz.

8
BleBox / Odp: switchBoxDC
« dnia: Lipiec 19, 2018, 08:43:27 pm  »
Zapisy na wersję beta właśnie zauważyłem - dzięki, biorę jeden na próbę:)
Jeśli chodzi o silniki które można tym sterować to właśnie nie do końca "ogarniam" co to może być. Chcę zrobić sterowane elektrycznie rolety wewnętrzne, a więc silnik musi być mały, odpadają wszelkiego rodzaju silniki takie jak w roletach zewnętrznych.
Patriko, mógłbyś zatem polecić coś, jakiś silnik który będzie działało z shutterboxem DC i nada się do takiego zastosowania?

9
BleBox / Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« dnia: Lipiec 10, 2018, 02:08:20 pm  »
Ale dwa pozostałe urządzenia mi działają dobrze, a to jedno przestało.
Co masz na myśli pisząc wyszukanie urządzenia?

10
BleBox / Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« dnia: Lipiec 10, 2018, 12:48:29 pm  »
Mam w domu trzy shutterboxy, ostatnio jeden z nich, ten który najrzadziej jest wykorzystywany przestał działać przy sterowaniu z telefonu. Klawisz przy shutterboxie oraz inBox mogą go sterować, natomiast w aplikacji w telefonie przy tym shutterboxie jest ikonka klepsydry i nie można w niego wejść.
Ktoś miał podobne problemy? Czym jest to spowodowane?

11
BleBox / Odp: switchBoxDC
« dnia: Lipiec 09, 2018, 04:07:46 pm  »
To w sumie chyba zostanę przy moim rozwiązaniu, czyli NodeMCU (40zł), silnik krokowy 28BYJ-48 ze sterownikiem (20zł) + drukowanie jakiejś prostej obudowy i zębatki do tego (zapewne koszt mniejszy niż 100zł), co sumarycznie da nie więcej niż 150zł.
A tutaj koszt shutterboxa zapewne koło 180zł + silnik (najtaniej pewnie jakieś 300zł) co daje prawie 600zł.

Co prawda shutterbox ma tą zaletę, że podłączasz i działa, ale jednak przy takich kosztach to zostaję przy pierwotnym założeniu - po prostu tańsze. Ewentualnie pokombinuję aby połączyć to jakoś ze sobą, czyli do prostego i taniego silniczka, dołożyć sterowanie przez shutterbox. Możesz zdradzić jaki będzie koszt shutterboxa w wersji beta (również 115zł brutto tak jak switchboxa)?

12
BleBox / Odp: switchBoxDC
« dnia: Lipiec 09, 2018, 01:31:26 pm  »
No shutterbox DC - brzmi i wygląda dobrze:)
Pozwól, że od razu zapytam, bo na dniach mam montować o siebie właśnie sterowanie rolet wewnętrznych za pomocą płytki NodeMCU+ silnik krokowy 28BYJ-48 + sterownik tego silnika. A więc między silnikiem a sterownikiem mam 5 przewodów, między sterownikiem a NodeMCU mam 4 przewodu. A tutaj po prostu potrzebny będzie silnik podłączany na dwóch przewodach, gdzie po zamienieniu polaryzacji jedzie w górę/dół? Może macie przetestowany już jakiś konkretny, sprawdzony do tego silnik?

Kiedy planujecie wypuścić wersję beta do testów? Od razu piszę się na dwie sztuki, mam tylko nadzieję, że będzie to szybko, bo żona już marudzi, że trzeba robić malowanie, a chciałem przed malowaniem zamontować te rolety (a przede wszystkim wykuć puszki w ścianie:)).

13
BleBox / Odp: switchBoxDC
« dnia: Lipiec 09, 2018, 11:49:49 am  »
Jakoś nie załapałem na początku, że można też sterować napięciem 12V czy 24V.
Ale jakoś dalej nie mogę zrozumieć (ale przyznam, że z systemami smart home nie mam styczności zawodowo) jaki jest sens ciągnąć zasilanie 12-24V do tego urządzenia, aby sterować dalej 230V. Pewnie w jakiś większych systemach, szafach etc ma to sens, ale w domu, przy sterowaniu oświetleniem itd, to i tak wszędzie jest 230V, a do tego nadaje się "normalny" SwitchBox. No bo taki normalny SwitchBox mogę wcisnąć w puszkę czy sufit podwieszany i robię sterowanie oświetlenia w salonie (przy wykorzystaniu posiadanej instalacji 230V). A w tym nowym, to to zasilania go muszę i tak mieć tam jeszcze np. 12V aby sterować 230V - jakoś  tego nie kleję:)

A tak przy okazji, pytałem o to kiedyś w innym temacie, ale teraz jest dobra okazja: nie planujecie zrobić takiego niskonapięcowego shutterboxa? Robię właśnie wewnętrzne rolety elektryczne i taki urządzenia było by idealne:)

14
BleBox / Odp: switchBoxDC
« dnia: Lipiec 07, 2018, 06:10:19 pm  »
Czytać potrafię ale nic mi to to nie mówi. Tzn. dokladnie to nie potrafię znaleźć zastosowania.
Do dwóch wejść po lewej podłączam urządzenie 230V którym chcę sterować, do + i - zasilanie DC np. 12V, a do IN jakis fizyczny klawisz (który z drugiej strony podłączony jest do -)?
A jakies praktyczne zastosowanie? Gdzie można to wykorzystać?

15
BleBox / Odp: switchBoxDC
« dnia: Lipiec 07, 2018, 05:16:29 am  »
Pytam o urządzenie.

Strony: [1] 2 3