Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - maks87

Strony: [1] 2 3
1
BleBox / Odp: shutterBoxDC - sterownik rolet i silników 12-24V DC
« dnia: Sierpień 07, 2018, 07:35:15 am  »
Do mnie dotarło już 2 sierpnia, ale nie na ten adres co trzeba (wysłaliście na adres który się wyświetlił przy wykonaniu przelewu, a nie na adres który podałem w formularzu), więc jeszcze nie testowałem, więc dopiero pod koniec sierpnia będę mógł przetestować.

2
BleBox / Odp: shutterBoxDC - sterownik rolet i silników 12-24V DC
« dnia: Sierpień 03, 2018, 07:35:19 pm  »
Patriko napisałem Ci na priv pytanie dotyczące mojego zamówienia testowej wersji. Zerknij proszę i odpisz.

3
BleBox / Odp: switchBoxDC
« dnia: Lipiec 19, 2018, 08:43:27 pm  »
Zapisy na wersję beta właśnie zauważyłem - dzięki, biorę jeden na próbę:)
Jeśli chodzi o silniki które można tym sterować to właśnie nie do końca "ogarniam" co to może być. Chcę zrobić sterowane elektrycznie rolety wewnętrzne, a więc silnik musi być mały, odpadają wszelkiego rodzaju silniki takie jak w roletach zewnętrznych.
Patriko, mógłbyś zatem polecić coś, jakiś silnik który będzie działało z shutterboxem DC i nada się do takiego zastosowania?

4
BleBox / Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« dnia: Lipiec 10, 2018, 02:08:20 pm  »
Ale dwa pozostałe urządzenia mi działają dobrze, a to jedno przestało.
Co masz na myśli pisząc wyszukanie urządzenia?

5
BleBox / Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« dnia: Lipiec 10, 2018, 12:48:29 pm  »
Mam w domu trzy shutterboxy, ostatnio jeden z nich, ten który najrzadziej jest wykorzystywany przestał działać przy sterowaniu z telefonu. Klawisz przy shutterboxie oraz inBox mogą go sterować, natomiast w aplikacji w telefonie przy tym shutterboxie jest ikonka klepsydry i nie można w niego wejść.
Ktoś miał podobne problemy? Czym jest to spowodowane?

6
BleBox / Odp: switchBoxDC
« dnia: Lipiec 09, 2018, 04:07:46 pm  »
To w sumie chyba zostanę przy moim rozwiązaniu, czyli NodeMCU (40zł), silnik krokowy 28BYJ-48 ze sterownikiem (20zł) + drukowanie jakiejś prostej obudowy i zębatki do tego (zapewne koszt mniejszy niż 100zł), co sumarycznie da nie więcej niż 150zł.
A tutaj koszt shutterboxa zapewne koło 180zł + silnik (najtaniej pewnie jakieś 300zł) co daje prawie 600zł.

Co prawda shutterbox ma tą zaletę, że podłączasz i działa, ale jednak przy takich kosztach to zostaję przy pierwotnym założeniu - po prostu tańsze. Ewentualnie pokombinuję aby połączyć to jakoś ze sobą, czyli do prostego i taniego silniczka, dołożyć sterowanie przez shutterbox. Możesz zdradzić jaki będzie koszt shutterboxa w wersji beta (również 115zł brutto tak jak switchboxa)?

7
BleBox / Odp: switchBoxDC
« dnia: Lipiec 09, 2018, 01:31:26 pm  »
No shutterbox DC - brzmi i wygląda dobrze:)
Pozwól, że od razu zapytam, bo na dniach mam montować o siebie właśnie sterowanie rolet wewnętrznych za pomocą płytki NodeMCU+ silnik krokowy 28BYJ-48 + sterownik tego silnika. A więc między silnikiem a sterownikiem mam 5 przewodów, między sterownikiem a NodeMCU mam 4 przewodu. A tutaj po prostu potrzebny będzie silnik podłączany na dwóch przewodach, gdzie po zamienieniu polaryzacji jedzie w górę/dół? Może macie przetestowany już jakiś konkretny, sprawdzony do tego silnik?

Kiedy planujecie wypuścić wersję beta do testów? Od razu piszę się na dwie sztuki, mam tylko nadzieję, że będzie to szybko, bo żona już marudzi, że trzeba robić malowanie, a chciałem przed malowaniem zamontować te rolety (a przede wszystkim wykuć puszki w ścianie:)).

8
BleBox / Odp: switchBoxDC
« dnia: Lipiec 09, 2018, 11:49:49 am  »
Jakoś nie załapałem na początku, że można też sterować napięciem 12V czy 24V.
Ale jakoś dalej nie mogę zrozumieć (ale przyznam, że z systemami smart home nie mam styczności zawodowo) jaki jest sens ciągnąć zasilanie 12-24V do tego urządzenia, aby sterować dalej 230V. Pewnie w jakiś większych systemach, szafach etc ma to sens, ale w domu, przy sterowaniu oświetleniem itd, to i tak wszędzie jest 230V, a do tego nadaje się "normalny" SwitchBox. No bo taki normalny SwitchBox mogę wcisnąć w puszkę czy sufit podwieszany i robię sterowanie oświetlenia w salonie (przy wykorzystaniu posiadanej instalacji 230V). A w tym nowym, to to zasilania go muszę i tak mieć tam jeszcze np. 12V aby sterować 230V - jakoś  tego nie kleję:)

A tak przy okazji, pytałem o to kiedyś w innym temacie, ale teraz jest dobra okazja: nie planujecie zrobić takiego niskonapięcowego shutterboxa? Robię właśnie wewnętrzne rolety elektryczne i taki urządzenia było by idealne:)

9
BleBox / Odp: switchBoxDC
« dnia: Lipiec 07, 2018, 06:10:19 pm  »
Czytać potrafię ale nic mi to to nie mówi. Tzn. dokladnie to nie potrafię znaleźć zastosowania.
Do dwóch wejść po lewej podłączam urządzenie 230V którym chcę sterować, do + i - zasilanie DC np. 12V, a do IN jakis fizyczny klawisz (który z drugiej strony podłączony jest do -)?
A jakies praktyczne zastosowanie? Gdzie można to wykorzystać?

10
BleBox / Odp: switchBoxDC
« dnia: Lipiec 07, 2018, 05:16:29 am  »
Pytam o urządzenie.

11
BleBox / Odp: switchBoxDC
« dnia: Lipiec 06, 2018, 08:03:09 pm  »
Sorry za głupie pytanie, ale jak to działa?

12
BleBox / Odp: inBox - przyciski bez kabli
« dnia: Czerwiec 14, 2018, 07:43:32 pm  »
Ja żadnej aktualizacji nie robiłem, no chyba, że Wy jakoś zdalnie i automatycznie:)
Na wszystkich trzech shutterboxach które posiadam są następujące wersje:
Sprzęt: 9.1
Oprogramowanie: 0.600
API: 20170901
Jeśli chodzi o inboxy to nie wiem jak sprawdzić jaką mam wersję - podpowiesz?

I sytuacja wygląda tak jak napisałem (+mały update):
- shutterbox nr1 działał z inboxem cały czas bez problemu
- shutterbox nr2, a dokładnie to sterowanie nim przez inboxa przestało działać jakiś tydzień temu (nie pamiętam dokładnie daty, ale to gdzieś 6-8 czerwca), 11 lub 12  czerwca usunąłem parowanie inboxa w tym shutterboxie, dokonałem ponownego parowania i wszystko działa
- shutterbox nr3, tak samo jak nr2, przestał działać jakiś tydzień temu (czy to był ten sam dzień, nie wiem, bo dla tych dwóch nie używam na co dzień sterowanie inboxem), ale z braku czasu nic z nie robiłem. Wczoraj miałem się zabrać za ponowne parowanie i okazało się, że nie ma takiej potrzeby bo inbox po prostu zaczął działać. No to tutaj już w ogóle byłem zdziwiony, że samo przestało działać, i po kilku dniach samo się naprawiło:)

Jak coś mogę podać ID urządzeń jeśli to w czymś pomoże.

13
BleBox / Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« dnia: Czerwiec 12, 2018, 02:11:04 pm  »
Możecie nie cytować całych postów na które odpowiadacie? Robi się przez to niepotrzebny śmietnik.

14
BleBox / Odp: inBox - przyciski bez kabli
« dnia: Czerwiec 12, 2018, 12:40:51 pm  »
No i po 2 miesiącach używania pojawiły się niestety problemy. Posiadam w domu 3 shutterboxy, każdy z nich ma sparowanego po jednym inBoxie. W weekend 2 z 3 inboxów przestały działać. Zarówno pojedynczy klik jak i długie przytrzymanie nie działało, pomimo, że w shutterboxie pilot był widoczny. Odłączenie od prądu shutterboxa nic nie dało, dopiero usunięcie parowania i ponowne parowanie rozwiązało problem (tak na prawdę zrobiłem to na jednym inboxie, drugiego jeszcze nie ruszałem).
Ktoś miał już takie problemy? Z czego to może wynikać? Przyznam, że liczyłem na niezawodność w tym sprzęcie, do tej pory wszystko działało, a tutaj taka niemiła niespodzianka. Dodatkowo w weekend miałem gości którym chciałem zaprezentować i zareklamować działanie bleboxów - efekt niestety był odwrotny od zamierzonego, zamiast namówić na zakup bleboxów, teraz na 100% już ich te osoby nie kupią (pomimo ogólnie pozytywnego odbioru). Jednak niespodziewanie odłączenie możliwości sterowania jest dużym problemem. U mnie na szczęście mam też klawisze przy shutterboxie więc sterowanie miałem, ale gdyby nie to, to pozostało by tylko sterowanie przez telefon.

15
BleBox / Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« dnia: Czerwiec 08, 2018, 12:37:32 pm  »
Dojdzie w przyszłości opcja "góra/stop" i "dół/stop" ale jeszcze jej nie ma :(
Minęły prawie 2 miesiące od tego wpisu, więc chciałem przypomnieć się z tematem. Czy już coś wiadomo na temat tego "ficzera"?

A przy okazji napiszę, bo po zainstalowaniu rolet zewnętrznych wpadł pomysł aby również rolety wewnętrzne zrobić elektryczne, na silnikach 12V DC. Szkoda, że nie ma shutterboxów właśnie dla takich zastosowań. Wtedy można by np. wykorzystać jeden "zdalny" włącznik (InBox) do obsługi jednego i drugiego, prosta integracja z Domoticzem, sterowanie z telefonu itd. Nie macie planów na takie urządzenie?

Strony: [1] 2 3