Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Enc

Strony: [1]
1
Inne / Interfejs do kotłów De Dietrich
« dnia: Sierpień 05, 2016, 11:28:58 am  »
Może komuś się przyda.

Będąc posiadaczem kotła De Dietrich z konsolą Diematic zacząłem analizować możliwości podłączenia go do świata zewnętrznego i sterowania nim.
Pierwszą rzeczą, którą znalazłem to polski produkt DD BMS Control. Jest to konwerter ModBus TCP - Diematic Bus - cena, około 1500zł. Ponieważ De Dietrich to marka francuska, zacząłem przeszukiwać francuskie zakamarki internetu i znalazłem rozwiązanie.
Magistrala komunikacyjna kotłów De Dietrich nazywa Diematic BUS a technicznie jest to ModBus RS485 i można ją obsłużyć z poziomu PC za pomocą konwertera USB-RS485.

Poniżej kilka linków:
http://www.systemed.fr/forum-bricolage/de-dietrich-diematic-modbus-t34836.html
http://www.systemed.fr/Forum/uploads/danipro773/2009-09-28_013736_dd_MODBUS_table.rar - tabela opisująca dane które można wymienić za pośrednictwem ModBus z kotłem
http://espace-technique.lacroix-sofrel.fr/uploads/tx_oxcssofrel/S500-doc_20-10-DE_DIETRICH_-_Diematic.pdf - dokument m.in. z opisem podłączenia ModBus do kotła De Dietrich
http://www.domotique-fibaro.fr/index.php/topic/5677-de-dietrich-diematic-isystem/
https://github.com/ngraziano/isystem-to-mqtt - brama MQTT <-> kocioł De Dietrich - przygotowana dla systemu iSystem, bez problemu działa z Diametic po zmianie adresów

W chwili obecnej jestem na etapie odczytu danych z kotła - działa poprawnie. Teraz będę chciał zająć się zmianą parametrów. Diematic BUS pozwala na ustawienia każdego parametru kotła, łącznie z nastawami instalatora.

2
Inne / Smart home w darknet-cie
« dnia: Lipiec 22, 2016, 03:46:01 pm  »
Ciekawy pomysł - smart home schowany w sieci tor
https://www.wired.com/2016/07/now-can-hide-smart-home-darknet/

To tak jeśli sam VPN to za mało.

Źródło sekurak.pl

3
Inne / Interfejs użytkownika dla osób nie-technicznych
« dnia: Luty 14, 2016, 04:20:55 pm  »
Chciałbym zainicjować dyskusję na temat trochę filozoficzny.
Inteligentne budynki, sensory, sterowniki, sceny - wszystko to piękne i pewnie moglibyśmy o tym pisać i pisać, ale jak sobie radzą z tym osoby dla których szczytowym rozwiązaniem automatyki jest pilot do TV? Jakie macie z tym doświadczenia?

Strony: [1]