Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - tylkologin

Strony: [1]
1
Fibaro - urządzenia / Odp: Brama garażowa Came V600
« dnia: Kwiecień 28, 2018, 12:28:43 pm  »
Dzięki Piotr,

Problem rozwiązany, a wynikał z mojej nieuwagi. Otóż czytałem instrukcję do FGS-211 a miałem przy sobie FGS-212. Ten drugi nie działa już na napięciu 24-60 VDC tylko 110-240 VAC. Po podłączeniu do właściwego obwodu wszystko ruszyło od ręki. Zostawiam tu dla innych, którzy mieliby podobny problem.

Pozdrawiam,
Michał

2
Fibaro - urządzenia / Brama garażowa Came V600
« dnia: Kwiecień 27, 2018, 04:06:20 pm  »
Cześć,

Posiadam instalację bramy garażowej w oparciu o sprzęt firmy Came (V600 + płyta sterująca ZL55). Postanowiłem sterować tym za pomocą Fibaro. Co zrobiłem:

1. Dla testów podłączyłem przycisk monostabilny pod złącza 2 i 7 na płycie. Klik - otwiera się, drugi klik zamyka się. Działa jak należy.

2. Odpiąłem przycisk monostabilny.

3. Podłączyłem Relay Switch FGS-212-EU-v2.2 w następujący sposób:
L - 24VDC
N - 0VDC
Q - pod złącze 2
IN - pod złącze 7

4. Moduł został zarejestrowany w centrali jako urządzenie sterujące. Wybrałem, że steruję urządzeniem innego typu oraz że jest to włącznik monostabilny (parametr 14). Parametr 4 ustawiłem na 1s.

Klik (w ekran tableta) - nie działa, drugi klik - też nie działa. Zmieniłem parametr 4 na 0,5s. Również nie działa.

Co robię źle? :)

Dziękuję za pomoc.

Michał

3
Fibaro - urządzenia / Jaki to zawór
« dnia: Marzec 30, 2018, 03:42:14 pm  »
Chciałbym wypróbować pracę głowic FGT-001. Czy może mi ktoś podpowiedzieć jaki to rodzaj zaworu (na zdjęciach).

4
Fibaro - urządzenia / Odp: Wersja 4.170 i uśmiercenie Lili
« dnia: Marzec 30, 2018, 11:09:50 am  »
E tam od razu ubita. Wersja 4.170:

root@fghc2:/etc/apt# ps ax | grep LILIServer
 1500 ?        Ss     0:00 SCREEN -dmS LILIServer /opt/fibaro/LILIServer
 1502 pts/7    Ss+    0:00 /opt/fibaro/LILIServer

:)

5
Fibaro - urządzenia / Odp: Brak ikon w aplikacji na urządzeniach apple
« dnia: Marzec 26, 2018, 05:32:20 pm  »
Ja mam na iPhone zamiast bramy garnek :) Wolałbym już nie mieć nic :)

6
Inne / Odp: Interfejs do kotłów De Dietrich
« dnia: Luty 22, 2017, 09:01:33 pm  »
Używam softu https://github.com/ngraziano/isystem-to-mqtt z lekką modyfikacją do mojego kotła. W konsoli mam stary soft, którego ponoć nie da się zaktualizować (odpowiedź z serwisu producenta), przez co musiałem analizować do swoich potrzeb rejestry.

Możesz napisać na czym polegała zmiana rejestrów i skąd miałeś właściwe wartości? Mam DTG1205V z konsolą Diematic-Delta i próbuję odczytać parametry. Wygląda na to, że moje urządzenie ma deviceid=73 albo 71 (w zależności od gniazda DIN które wybiorę) zamiast standardowego 10. Poza tym kupę błędów :-/

Dzięki,
Michał

7
Monitoring / Odp: Jakie kamery
« dnia: Maj 09, 2016, 10:36:00 pm  »
Dzięki za odpowiedź! A znasz może rejestrator na 8-16 kamer i 2 HDD, który ma taką funkcjonalność (mjpeg). I żeby jeszcze na Macu działał :-) W sensie bez kontrolek ActiveX :D

Michał

8
Monitoring / Jakie kamery
« dnia: Maj 09, 2016, 09:43:02 pm  »
Cześć,

W tej chwili mam na domu kamery Bosh'a i rejestrator Dahua (wszystko analogi). Ponieważ próba wyłapania strumienia mjpeg na rejestratorze nie wypaliła to noszę się z zamiarem przestawienia się na IP. Jakie kamery polecacie? Warunki:

- zasilanie PoE (mam switch Cisco)
- bez anten WiFi
- współpraca z Fibaro (bezproblemowa)
- zewnętrzne / kierunkowe / z podświetleniem IR w nocy

Kamer ma być 8. Idealnie byłoby gdyby się znalazł rejestrator do tego, a już super gdyby te strumienie mjpeg były na rejestratorze a nie na kamerach.

No i generalnie to lepiej niższy pułap cenowy, a nie high tech :-)

Dziękuję,
Michał

9
Fibaro - urządzenia / Odp: Fibaro a ogrzewanie domu
« dnia: Listopad 04, 2015, 04:58:28 pm  »
No właśnie zastanawiam się czy prawdziwe jest stwierdzenie:

"Jak system zamknie grzejniki, piec sam się wyłączy. Jak grzejniki się otworzą, piec zacznie grzać"

Moim zdaniem (dla uproszczenia mam 1 pokój z kaloryferem i regulatorem temperatury) jeśli zakręcę kaloryfer to piec będzie chciał dogrzać pomieszczenie do ustawionej temperatury, a ona będzie spadać, bo kaloryfer zakręcony. Oczywiście w pewnym momencie się wyłączy, bo w obwodzie będzie zbyt wysoka temperatura wody. Ale to chyba nie o to chodzi.

Chyba, że się włączę pomiędzy termostat i piec i będę tym sterował.

Jeśli zaś chodzi o sterowanie samego pieca to myślę, że przynajmniej możliwość odczytania tego co się w nim dzieje ma sens. Dziś rano obudziłem się, a w domu chłodno. Idę pod prysznic, a woda ledwo ciepła. Okazało się, że na piecu był "błąd palnika". To się zdarza rzadko, ale zdarza. Pomaga zwykłe off/on. Mogąc odczytać taki błąd w systemie DI, można zareagować automatycznym restartem. To byłoby niegłupie.

Dzięki,
Michał

10
Fibaro - urządzenia / Pseudo Smart TV
« dnia: Październik 19, 2015, 12:48:03 pm  »
Witam,

Czy spotkał się może ktoś z urządzeniem, które pozwala na dodanie własnych treści do obrazu przekazywanego po kablu HDMI? Chodzi mi o pudełko, które ma:

- HDMI-in
- HDMI-out
- sieć (może być port ethernet, może być wifi)

Zastosowanie jak widziałbym u siebie: oglądam sobie cokolwiek (film, gram na ps3), a korzystając z tego że jest interfejs sieciowy "wrzucam" dodatkowe treści (informacje o przychodzącym połączeniu telefonicznym, aktualną temperaturę w garażu, informacje o tym że podnosi się brama garażowa).

Spotkał się ktoś z taką zabawką?

Dzięki,
Michał

11
Fibaro - urządzenia / Odp: Bezpieczeństwo HC2
« dnia: Październik 19, 2015, 12:41:50 pm  »
Niby masz rację, ale jeśli zablokuję to nie mam dostępu z telefonu, bo aplikacja łączy się chyba na sztywno przez port 80 :-/ Albo wygoda, albo bezpieczeństwo :-)

Dzięki,
Michał

12
Fibaro - urządzenia / Fibaro a ogrzewanie domu
« dnia: Październik 19, 2015, 12:33:52 pm  »
Witam,

Mam pytanie do osób, które próbowały swoich sił z Fibaro w połączeniu z piecem gazowym. W chwili obecnej posiadał piec kondensacyjny De Dietrich DTG 1205V, który odpowiada za system ogrzewania podłogowego na parterze budynku, kaloryfery na piętrze oraz CWU (wbudowany pojemnik około 120 litrów). Ponieważ piec ma jakieś 12 lat, więc zapewne nie da się ładnie zintegrować z otoczeniem nie wspominając już o Fibaro :-D. Steruje się nim w sposób półautomatyczny tzn. na parterze i piętrze są 2 czujniki temperatury (przewodowe) z pokrętłem pozwalającym regulować +/- 2 stopnie C. Szukałem informacji o nim ale chyba nawet nie ma tam zaimplementowanego e-bus, co wyklucza podłączenie go do sieci ethernet (a przynajmniej ja nie wiem jak :-D).

Tak czy siak, w przyszłym roku chciałbym wymienić piec i stąd pytanie - jaki producent daje możliwość integracji z Fibaro? Czy to jest w ogóle do zrealizowania? Bo oczywiście w tej chwili mogę założyć elektrozawory albo inne patenty Danfossa, ale nie wiem jak okiełznać logikę oprogramowania pieca, który uruchamia palnik albo mieszacz.

Dzięki,
Michał

13
Fibaro - urządzenia / Bezpieczeństwo HC2
« dnia: Październik 13, 2015, 09:23:32 pm  »
Witam,

Przymierzam się do uruchomienia pewnej inteligencji w moim domu. Pewnej, bo pewnie nie pełnej :-) Z uwagi na to, że dom stoi, remontu nie planuję zdecydowałem się na wariant bezprzewodowy. W kręgu moich zainteresowań znalazły się urządzenia HC2 oraz Vera Edge. Pierwsze z nich trafiło już w moje ręce i mam jedno pytanko z gatunku podstawowych  8) Otóż jeśli mam takie urządzenie wstawić do siebie to chciałbym mieć zapewnione bezpieczeństwo (chodzi o dostęp z zewnątrz). No i tak bawiąc się połączyłem się z HC2 przez ssh. Patrząc na listę użytkowników widać, że istotni to root oraz fghc2. W katalogu domowym każdego z nich są podkatalogi .ssh a w środku pliki authorized_keys (identyczne dla obydwu użytkowników). Zgodnie z konfiguracją ssh na urządzeniu posiadacz prywatnego klucza odpowiadającego zawartości authorized_keys będzie mógł (nie podając hasła) zalogować się do centrali.

Pytanie za 108 pkt - czy Fibaro posiada ten klucz? Zakładam, że tak.

Oczywiście z tym sobie poradziłem kasując te pliki i zamieniając na własne klucze :-)

Pytanie za 109 pkt - czy ktoś analizował kod HC2 i nie zauważył innych niespodzianek (chodzi o zawartość /var/www oraz /opt/fibaro)?

Dzięki za pomoc,
Michał

Strony: [1]