Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Patriko

Strony: [1] 2 3 ... 27
1
BleBox / Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« dnia: Styczeń 10, 2019, 09:53:11 pm  »
Hej!

Zmieniamy odrobinę architekturę tunelu aby dostosować ją pod integrację z zewnętrznymi platformami (google home/alexa) więc mogło to mieć wpływ. Ogólnie zmiany są duże więc wprowadzamy je stopniowo.

Pozdrawiam!
Patryk

2
Hej!

Potwierdzam, protokół działa w znacznie niższej warstwie. Dostęp do WiFi zjadłby baterię bardzo szybko.
Ogólnie teraz będzie cały wysyp urządzeń bateryjnych na uWiFi ale one wszystkie potrzebują "być" koło jakiegoś podłączonego modułu.
Być może pojawi się opcja wysyłania requestów przez moduł zasilany ale jeszcze nie ma tego w konkretnych planach.

Pozdrawiam!
Patryk

3
BleBox / Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« dnia: Styczeń 09, 2019, 12:23:33 pm  »
Hej!

To jeszcze pytanie: kilku z Was ma z tego co pamiętam dostęp do deweloperskiej wersji aplikacji (wersja 5.5 i nowsze). Pytanie czy to w niej występuje problem czy w wersji stabilnej (5.4)?
(wersję można sprawdzić w ustawieniach aplikacji (nie sterownika).

Pozdrawiam!
Patryk

4
BleBox / Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« dnia: Styczeń 08, 2019, 09:06:41 am  »
maks87, Adam_84 - podeślijcie proszę IP (zewnętrzne) i ID urządzeń na support@blebox.eu z dopiskiem "nowy tunel" - tego błędu nie znamy i będziemy zaraz szukać.

beckss, please use the "firmware update" button on the bottom of settings page of shutterBox 2.

5
BleBox / Odp: google home & blebox
« dnia: Styczeń 05, 2019, 05:54:14 pm  »
Wciąż integracja jest "in review" u Google... :(

6
BleBox / Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« dnia: Styczeń 04, 2019, 07:48:43 pm  »
Hej!

Faktycznie jest błąd i zaraz wrzucimy nową aktualizację do appstore niestety oni kilka dni to procesują. Na razie obejściem jest użycie interfejsu webowego (przez przeglądarkę po adresie IP w sieci lokalnej lub po połączeniu z AP pod 192.168.4.1).

Pozdrawiam!
Patryk

7
BleBox / Odp: BleBox - propozycje
« dnia: Styczeń 02, 2019, 11:51:29 am  »
Hej!

maks87, tak chociaż strasznie nie lubię wypowiadać się w temacie produktów "konkurencji" - przyjmij więc proszę wszystkie informacje jako moje prywatne opinie, nie zaś opinie zespołu blebox, etc.

Cytat: maks87
To co przemawia na korzyść BleBoxa względem Shelly:
1. Polski produkt, a więc zakup w PL, wsparcie w PL itd, kontakt z @Patriko tutaj (chociaż dla części rzeczy czekam już kilka miesięcy a efektów nie widać).
2. InBox, czyli możliwość zdalnego sterowania za pomocą "zwykłych" klawiszy - dla części rozwiązań gdy nie chce się robić remontu jest to rewelacyjna opcja!

Tu się zgadzam, dodam że będzie jeszcze kilka bateryjnych produktów takich jak inBox.

Cytat: maks87
chociaż dla części rzeczy czekam już kilka miesięcy a efektów nie widać
Niestety czasami niektóre z pozoru proste rzeczy zajmują znacznie więcej czasu niż zakładaliśmy... np. znalezienie buga w LWIP'ie odnośnie DHCP. A gdybyśmy chcieli każdy z nich naprawić od ręki to już nic nowego by nie doszło więc każdy "request" ma potem różny priorytet, etc... Na razie z większych tematów walczymy z integracją z google home i alexą oraz dodaniem obsługi sieci mesh. To co wydaje się proste (np. "google home + arduino in 5 minutes" na youtube) aby działało dobrze, pewnie i bezpiecznie zajmuje setki godzin.

Cytat: maks87
To co przemawia na korzyść Shelly względem BleBoxa:
1. Pomiar zużytej energii (brak w Shelly1, ale Shelly2 to obsługuje) - dla części osób pewnie zbędny bajer, dla mnie bardzo ciekawa funkcja, która pozwala prowadzić dokładne analizy zużytej energii.
(...)
3. Poza modułami do puszkowymi mają też np. gniazdka które również posiadają miernik energii.
(...)
W tym miejscu chciałby zapytać @Patriko czy jest szansa na wprowadzenie kolejnych "ficzerów" do BleBoxa, a dokładniej to pomiaru zużywanej energii. Czy to w ogóle da się zrobić "programowo" w obecnych bleboxach (poprzez nowy soft), czy wymaga raczej fizycznej zmiany w module?

Pomiar zużytej energii fizycznie jest już w switchBoxD 2/shutterBox 2/shutterBoxDC/wLightBox 4 - po wprowadzeniu aktualizacji (nie chciałbym podawać konkretnej daty bo jeszcze nie mamy zamkniętych aktualnych tematów) będą je wspierać. Gniazdko-wtyczka pojawi się na przełomie 3-4 kwartału br. i też będzie wspierać pomiar energii... wcześniej pewnie będzie już na forum.


Cytat: maks87
No i czy w kwestii ceny w najbliższym czasie coś panujecie zmienić?

Raczej nie. Wiem że to zabrzmi najbardziej kontrowersyjnie ale uważam że produkt nie może być za tani. Bo to wymusza nieprzyjemne kompromisy.
Nie miałem w rękach Shelly. Nie podejmę się dyskusji co do jakości. Miałem inne podobne produkty. Tanie. Nie zostawiłbym ich w ścianie, w domu, przy ludziach.

Można schodzić z ceną w dół. Staramy się aby bleboxy były tańsze od wiodących marek, nawet dwukrotnie. Ale nie podejmę się walki o kolejne złotówki za wszelką cenę. Cena produktu to nie tylko komponenty elektroniczne, to też marża dystrybutora, sprzedawcy którzy wyślą go do klienta tuż przed świętami aby dotarł na czas, to wsparcie techniczne, gwarancja (a kto odsyłał do nas produkty na gwarancji chyba może potwierdzić że podchodzimy bardzo prokliencko - tzn. jeśli nie ma dziury po śrubokręcie w przekaźniku a moduł nie wygląda jakby go ktoś przypalał zapalniczką (od zewnątrz) to zawsze jest na korzyść klienta), rozwój produktu, etc.

Średnio co 2 godziny ktoś z handlowców słyszy "ale sonoff kosztuje 20 złotych". No kosztuje. Produkowany przez jedną ze 100 firm bazujących na nieswoim projekcie (nie muszą płacić programistom, elektronikom, etc)., ściągany na lewo przez aliexpress, bez VAT'u, bez paragonu, etc... A potem zdjęcia w google "burned sonoff". Nie produkujemy Porsche ani Ferrari. Nie chcemy też produkować "Tata Motors Nano" (najtańszy samochód świata, strefa zgniotu jest chyba już poza obrysem karoserii). To co chcemy to aby ludzie którzy używają blebox'a mogli spać spokojnie. Można zrobić wszystko: zatrudnić dzieci w chinach, nielegalnych imigrantów za 10 złotych, powielić czyjś projekt, spławiać ludzi którzy mają problem z produktem "a paragon wyblakł to reklamacja nieuznana", etc. ale staramy się pokazać że można też robić coś w Polsce uczciwie. A to niestety kosztuje...

Co do cen, zawsze można pogadać z dystrybutorami o rabatach. U niektórych są. My nie możemy ich dawać bo to byłoby nie fair względem dystrybutorów, zwłaszcza że za chwilę byłaby wojna cenowa a potem... jak te chińskie piloty do ledów za 7 zł z alledrogo. I podkreślę raz jeszcze: nie odnoszę się do Shelly, bo nie miałem jej w ręku. Mówię ogólnie...

btw., co do shelly 1 - bardzo nie podoba mi się jedna rzecz - na szczęście w dwójce się z tego wycofali - złącze do programowania w module na 230V;
większość osób które programują "IoT" nie ma doświadczenia w pracy z napięciem sieciowym - nawet tych dobrych. A moduł na 230V podłączony przez konwerter USB/TTL do komputera przy nieodpowiednim obchodzeniu to od spalonego komputera po śmierć. Z tego prostego powodu bleboxy tego złącza nie mają - shelly2 już też nie.8
BleBox / Odp: google home & blebox
« dnia: Styczeń 02, 2019, 10:53:50 am  »
Hej!

Integracja nazywa się: blebox
Alexa jest zaplanowana na koniec stycznia, początek lutego :)

9
BleBox / Odp: google home & blebox
« dnia: Grudzień 28, 2018, 08:36:31 am  »
sizar - wciąż wisi w review... wybraliśmy niestety zły okres...
grzegorz914 - podeślij proszę na support@blebox.eu maila z id urządzeń, hv i IP - sprawdzimy co się działo

10
BleBox / Odp: BleBox - propozycje
« dnia: Grudzień 26, 2018, 02:20:11 pm  »
Hej!

ad. 1. było tak kiedyś ALE ktoś ustawiał w aplikacji np. na "zasypianie" 30 minut przejścia a potem wstawał w nocy do kibelka i grzmiał na support "światło mi się nie zapaliło chociaż klikałem, "nos" o drzwi rozwaliłem..... A ono się zapalało... 30 minut.

ad. 2. ogólnie sceny (np. pobudka, wyjście z domu, pora spać, etc.) będą w wersji 5.5 aplikacji wBox; zapisywanie koloru już jest - ustaw pożądany i przytrzymaj kilka sekund kwadrat z kolorem.

Pozdrawiam :)

11
BleBox / Odp: Sterowanie głosem blebox
« dnia: Grudzień 26, 2018, 02:17:51 pm  »
Za to pojawia się integracja z google home, bez dodatkowych pośredników:
http://forum.lic.pl/blebox/google-home-blebox/ :)

12
BleBox / google home & blebox
« dnia: Grudzień 26, 2018, 02:17:02 pm  »
Tak, już jest... prawie, ale bardzo blisko.

Integracja gotowa, aktualizacje już dostępna dla shutterBox i wLightBoxS - na dniach dla pozostałych modułów... czekamy tylko na review skill'a przez google team ale chyba jeszcze świętują:)

Dodam tylko że prywatnie już się zakochałem i teraz uczę się wymawiać "okej google, ternn de krismass tree into blueee" ;] słucha ślicznie.

Pozdrawiam!
Patryk

13
BleBox / Odp: Sterowanie głosem blebox
« dnia: Listopad 21, 2018, 07:09:40 pm  »
zen - masz rację, chociaż o tym nie widziałem dopóki nie dopytałem... tak czy inaczej z końcem grudnia będzie natywna integracja.

Pozdrawiam,
Patryk

14
BleBox / Odp: BleBox - propozycje
« dnia: Listopad 21, 2018, 07:08:42 pm  »
bandi, w styczniu będzie uSensor czyli termo-higro-presometr z czujnikiem otwarcia :)
Potem w lutym centralki do bram rolowanych, w marcu-kwietniu - przesuwnych, w kwietniu podobno okna i roletki Fakro, w czerwcu szklane przyciski :)

15
BleBox / Odp: Mesh
« dnia: Listopad 21, 2018, 07:06:39 pm  »
Koniec grudnia :) Coś słyszałem o 24.12 ale nie chcę zapeszać :)

Strony: [1] 2 3 ... 27