Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - maks87

Strony: [1] 2 3 4
1
BleBox / Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« dnia: Styczeń 09, 2019, 01:10:53 pm  »
Ja ma wersję 5.4 (2018121703), ale...
Jeszcze dzisiaj rano było wszytko po staremu (czyli nie działało), a teraz już działa. Nie robiłem w między czasie żadnej aktualizacji oprogramowania na telefonie ani softu w shutterboxie (jestem poza domem więc i tak bym nie miał jak). Może to był jakiś błąd z "chmurą" i już został naprawiony po Waszej stronie? Wszystko na to wskazuje.

2
BleBox / Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« dnia: Styczeń 09, 2019, 11:48:20 am  »
maks87, Adam_84 - podeślijcie proszę IP (zewnętrzne) i ID urządzeń na support@blebox.eu z dopiskiem "nowy tunel" - tego błędu nie znamy i będziemy zaraz szukać.
Korzystam z internetu mobilnego, więc nie wiem jak często się zmienia IP, ale dzisiaj po południu jak wrócę do domu to podeślę maila.

3
BleBox / Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« dnia: Styczeń 04, 2019, 09:40:04 pm  »
U mnie zaktualizowałem jeden shutterbox do wersji i również czasowy limit ruchu jest ustawiony na NaN. Dodatkowo nie da się sterować roletą przez internet, działa natomiast sterowanie kiedy telefon jest w tej samej sieci wifi.

4
BleBox / Odp: BleBox - propozycje
« dnia: Styczeń 03, 2019, 12:35:15 pm  »
I jeszcze jedno pytanie do "przyszłościowego" pomiary energii przez np. SwitchBoxaD: pomiar będzie dla każdego kanału osobno, czy w przypadku kiedy będą oba uruchomione to będzie jeden wspólny pomiar?

5
BleBox / Odp: BleBox - propozycje
« dnia: Styczeń 02, 2019, 02:03:49 pm  »
Tu się zgadzam, dodam że będzie jeszcze kilka bateryjnych produktów takich jak inBox.
Poprosimy o szczegóły:) InBox jest super rozwiązaniem, bo pozwala na szybkie, bez kucia ścian itd. zastosowanie "inteligencji":)


Niestety czasami niektóre z pozoru proste rzeczy zajmują znacznie więcej czasu niż zakładaliśmy... np. znalezienie buga w LWIP'ie odnośnie DHCP. A gdybyśmy chcieli każdy z nich naprawić od ręki to już nic nowego by nie doszło więc każdy "request" ma potem różny priorytet, etc... Na razie z większych tematów walczymy z integracją z google home i alexą oraz dodaniem obsługi sieci mesh. To co wydaje się proste (np. "google home + arduino in 5 minutes" na youtube) aby działało dobrze, pewnie i bezpiecznie zajmuje setki godzin.
Rozumiem, ale w takim razie będę co jakiś czas przypominał się o tym co kiedyś pisaliśmy, czyli ujednolicenie sterowania ShutterBoxa, tak aby bez względu na to czy robię to klawiszem podłączonym do niego, czy przez InBoxa, były dostępne ta same opcje.

Pomiar zużytej energii fizycznie jest już w switchBoxD 2/shutterBox 2/shutterBoxDC/wLightBox 4 - po wprowadzeniu aktualizacji (nie chciałbym podawać konkretnej daty bo jeszcze nie mamy zamkniętych aktualnych tematów) będą je wspierać.
Mam nadzieję, że nastąpi to jak najszybciej, bo według mnie to bardzo przydatny ficzer.

Gniazdko-wtyczka pojawi się na przełomie 3-4 kwartału br. i też będzie wspierać pomiar energii... wcześniej pewnie będzie już na forum.
Na to również czekam i na pewno zakupię jedno w celach testowych, a na razie kupiłem do testów inne gniazdko (firmy Neo - popularne na różnych portalach aukcyjnych).
Większość obecnie dostępnych tego typu rozwiązań (czyli gniazdek z pomiarem energii) ma ograniczenia zazwyczaj do 2000W. Dla większości urządzeń to wystarczy, ale fajnie aby też dało się obsłużyć tym np. zmywarkę czy piekarnik. Takie rozwiązanie pozwala na dość dokładną analizę wykorzystania energii - właśnie do tego celu zakupiłem testowo jedno gniazdko Neo.

Raczej nie. Wiem że to zabrzmi najbardziej kontrowersyjnie ale uważam że produkt nie może być za tani. Bo to wymusza nieprzyjemne kompromisy.
Nie miałem w rękach Shelly. Nie podejmę się dyskusji co do jakości. Miałem inne podobne produkty. Tanie. Nie zostawiłbym ich w ścianie, w domu, przy ludziach.
Poniekąd masz rację, bo za jakość zazwyczaj się płaci więcej. Mam w domu BleBoxy i nie narzekam, na prawdę porządny sprzęt. Shelly jeszcze nie mam, zapewne w celach testowych również zakupię. Wspomniany przez Ciebie sonoff faktycznie nie jest najwyższej jakości, mam też jakieś w szufladzie bo nie widzę dla nich zastosowania, ale jesli Shelly okaże się "porządnym" sprzętem to będzie to spora konkurencja dla BleBoxa.


Ogólnie dzięki za "szczegółową" odpowiedź na moje pytania, mam już jakiś zarys jak to będzie się w przyszłości rozwijało. Mam nadzieję, że do posiadanych przeze mnie ShutterBoxów i InBoxów dołączą również niedługo inne urządzenia:)

6
BleBox / Odp: BleBox - propozycje
« dnia: Grudzień 31, 2018, 12:03:55 pm  »
@Patriko, mógłbym prosić o odpowiedź na moje pytania z kilku postów wyżej?

7
BleBox / Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« dnia: Grudzień 05, 2018, 01:18:23 pm  »
ad. - w inboxie krótkie przyciśnięcie oznaczało góra/stop albo dół/stop (pisałeś w cytowanym poście, że dojdzie to w przyszłości. A kiedy ta "przyszłość" będzie? :)

na razie mamy na tapecie integracje z google home i alexą oraz uSensor więc prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku (choć to całkiem niedługo)

- klawiszem przewodowym móc sterować roletą do pozycji ulubione (tak jak to ma miejsce przez inboxa, czyli przez dłuższe przyciśnięcie klawisza)?  - sticketowałem;
Przypominam się z tymi dwoma tematami:
- pamiętacie o tym, żeby w inboxie dodać góra/stop albo dół/stop?
- sticketowany temat pozycji ulubionej z klawisza przewodowego - coś się dzieje w temacie?

8
BleBox / Odp: BleBox - propozycje
« dnia: Grudzień 05, 2018, 01:12:51 pm  »
Miałem zakładać osobny temat, ale chyba dyskusję można "pociągnąć" w obecnym.
Jakiś czas temu pojawiły się na rynku urządzenia Shelly i tak od razu gdy je zobaczyłem to przyszło na myśl porównanie własnie do BleBoxa. W dużej mierze urządzenia te są podobne do siebie, ale mają też istotne różnice, i o nich chciałem tu napisać. Osobiście używam BleBoxa do sterowania roletami w domu (3szt shutterbox + 3szt inbox), ale w planach jest dalsza rozbudowa systemu (poza tym mam jeszcze Xiaomi, EQ3 Max, Domoticza itd.) więc od kiedy poznałem (na razie teoretycznie) Shelly to zastanawiam się co wybrać: BleBox czy Shelly.

Uwaga: wszystko to moje osobiste przemyślenia, część z Was może mieć inne zdanie.

To co przemawia na korzyść BleBoxa względem Shelly:
1. Polski produkt, a więc zakup w PL, wsparcie w PL itd, kontakt z @Patriko tutaj (chociaż dla części rzeczy czekam już kilka miesięcy a efektów nie widać).
2. InBox, czyli możliwość zdalnego sterowania za pomocą "zwykłych" klawiszy - dla części rozwiązań gdy nie chce się robić remontu jest to rewelacyjna opcja!

To co przemawia na korzyść Shelly względem BleBoxa:
1. Pomiar zużytej energii (brak w Shelly1, ale Shelly2 to obsługuje) - dla części osób pewnie zbędny bajer, dla mnie bardzo ciekawa funkcja, która pozwala prowadzić dokładne analizy zużytej energii.
2. Cena:
- Shelly1: 10Euro (ok. 43zł) vs SwitchBox: ok. 170zł
- Shelly2: 20Euro (ok. 86zł) vs SwitchBoxD: ok. 180zł
3. Poza modułami do puszkowymi mają też np. gniazdka które również posiadają miernik energii.


W tym miejscu chciałby zapytać @Patriko czy jest szansa na wprowadzenie kolejnych "ficzerów" do BleBoxa, a dokładniej to pomiaru zużywanej energii. Czy to w ogóle da się zrobić "programowo" w obecnych bleboxach (poprzez nowy soft), czy wymaga raczej fizycznej zmiany w module?

No i czy w kwestii ceny w najbliższym czasie coś panujecie zmienić? Kupując jedną sztukę można jeszcze przeboleć, ale przy np. 5 sztukach Shell2 vs SwitchBoxD to różnica jest prawie 500zł.

Z góry dzięki za odpowiedź na powyższe pytania.

9
BleBox / Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« dnia: Październik 23, 2018, 02:09:02 pm  »
OK, rozumiem.
Na dzień dzisiejszy jest OK, po ustawieniu na sztywno kanału WIFI będę obserwował czy sytuacja się powtórzy, czy to rozwiązuje problem.

10
BleBox / Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« dnia: Październik 16, 2018, 07:23:23 pm  »
Czyli chcesz powiedzieć, że inbox komunikuje się z shutterboxem nie bezpośrednio a za pomocą lokalnej sieci wifi? Hmm, do tej pory byłem przekonany, że wifi w domu w ogóle nie jest potrzebne aby sterowanie przez inboxa działało.

A odpowiadając na pytanie, to w routerze miałem ustawiony kanał wifi na auto, więc mogła się zdarzyć sytuacja, że kanał w między czasie został zmieniony. Dzisiaj ustawiłem na sztywno kanał, wymagało to oczywiście restartu routera, po czym inboxy zaczęły od razu działać (oczywiście wszystkie trzy), bez konieczności wykonywania parowania od nowa.

11
BleBox / Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« dnia: Październik 15, 2018, 09:04:36 pm  »
na razie mamy na tapecie integracje z google home i alexą oraz uSensor więc prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku (choć to całkiem niedługo)
W takim razie czekam dalej bo to przydatna funkcja będzie.

klawiszem przewodowym móc sterować roletą do pozycji ulubione (tak jak to ma miejsce przez inboxa, czyli przez dłuższe przyciśnięcie klawisza)?  - sticketowałem;
Jak wyżej, czekam na update.

Co do shutterBoxów i rozłączania - jaką masz wersję firmware i hardware?
Wersja sprzętu to 9.1 na wszystkich trzech urządzeniach.
Natomiast wersja oprogramowania to na dwóch mam 0.600 a jeden (od jakiś dwóch tygodni) ma 0.601.

12
BleBox / Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« dnia: Październik 15, 2018, 09:33:34 am  »
Czekając na odpowiedź na powyższe pytania, piszę kolejny post, tym razem będzie długi i "niemiły".

Ok. pół roku temu, kiedy to postanowiłem zainstalować rolety w mieszkaniu szukałem sterownika który będzie miał miał możliwość zainstalowania fizycznych klawiszy podłączonych bezprzewodowo do sterownika (warunkiem koniecznym była możliwość sterowania roletami fizycznym klawiszem zainstalowanym przy wejściu do pokoju, ale ponieważ nie planowałem remontu, to musiałem to zrobić bezprzewodowo). Do tego jeszcze chciałem mieć możliwość sterowania przez internet oraz integrację z Domoticzem. Po przejrzeniu dostępnych na rynku urządzeń, okazało się, że blebox spełnia moje wszystkie wymagania więc zakupiłem trzy komplety tzn. shutterbox + inbox. Nawet tutaj na forum chwaliłem to rozwiązanie i gratulowałem pomysłodawcy tego biznesu (Patriko).
Dodam, że ostatecznie poza klawiszami podłączonymi do inboxa, zainstalowałem też klawisze wpięte bezpośrednio do shitterboxa - skoro i tak musiałem przy oknie zrobić puszkę na shutterboxa to podłączyłem też klawisze. W pierwszej chwili nie chciałem tego mieć (bo po co w pokoju 10m2 mieć aż dwa fizyczne klawisze do sterowania, wystarczyły by tylko te przy drzwiach), ale okazało się, że czasem to jedyna możliwość podniesienia rolety, bo zarówno inbox jak i sterowanie przez internet nie działa.

Niestety pierwsze problemy pojawiły się już przy parowaniu shutterboxa z inboxem. Robiłem wszystko zgodnie z instrukcją (oraz po obejrzeniu filmiku na YT) ale nie udawało mi się sparować urządzeń. Dopiero po kilkunastu próbach (na każdym z takich kompletów) udało się zrobić parowanie. Może to przypadek, może coś źle robiłem, ale na prawdę nie było łatwo. No ale nic, udało się sparować, sterowanie działało.

Kolejny problem wystąpił po jakimś czasie. Jeden z trzech shutterboxów który mam, przestał działać przy sterowaniu przez internet. Przy sterowaniu klawiszem podłączonym do shutterboxa jak i tym do inboxa wszystko działało, ale shuterbox nie był widoczny w sieci lokalnej. W takim wypadku pomaga tylko odłączenie od zasilania. W tym samym czasie, dwa pozostałe shutterboxy działają prawidłowo.

Następnie za jakiś czas kolejny problem, a dokładniej brak możliwości sterowania przez inboxa. Znowu klawisz przy shutterboxie działa, tym razem sterowanie przez internet działa, a inbox nie działa. Tutaj natomiast odłączenie od zasilania nie pomaga, trzeba "odparować" inboxa i sparować ponownie (znowu z problemami jak za pierwszym razem).

W zeszłym tygodniu miałem po raz kolejny te dwa przypadki, najpierw jeden z shutterboxów przestał działać przez internet, a w ostatni piątek, w tym samym momencie, wszystkie trzy shutterboxy przystały działać z inboxami.

Patriko, czy są gdzieś zbierane jakieś logi etc żebyście mogli przeanalizować te przypadki? Zaczyna to być nieco wkurzające, że wieczorem opuszczam roletę inboxem, a rano, wychodząc z pokoju nie mogę jej już podnieść bo nie działa. A jeszcze bardziej wkurzające się robi jak trzeba wytłumaczyć żonie, że dzisiaj to nie działa klawisz przy drzwiach, a za kilka dni nie będzie działało sterowanie przez internet itd. :)

PS. https://shelly.cloud/shelly2/ - ktoś kojarzy? Już testował? Wydaje się być coś "podobnego" do bleboxa.

13
BleBox / Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« dnia: Październik 05, 2018, 12:06:40 pm  »
możesz dokładnie tak to skonfigurować :) albo np. wykorzystać opcję "góra/stop/dół" (jeden klawisz).
Dojdzie w przyszłości opcja "góra/stop" i "dół/stop" ale jeszcze jej nie ma :(
Odświeżam stary temat: czy jest szansa żeby:
- w inboxie krótkie przyciśnięcie oznaczało góra/stop albo dół/stop (pisałeś w cytowanym poście, że dojdzie to w przyszłości. A kiedy ta "przyszłość" będzie? :)
- klawiszem przewodowym móc sterować roletą do pozycji ulubione (tak jak to ma miejsce przez inboxa, czyli przez dłuższe przyciśnięcie klawisza)?

Ogólnie dwa pytania dążą do tego samego, aby zarówno klawiszem przewodowym jak i bezprzewodowym mieć dokładnie takie same funkcje.

14
BleBox / Odp: Integracja BleBox z Domoticz
« dnia: Październik 05, 2018, 12:02:56 pm  »
Ad 2) Tu muszę jeszcze powalczyć. Tam jest trochę błędów w kodzie domoticza i trzeba jakoś przepchnąć poprawki - a to nie jest proste bo to już na niskim poziomie i dużo modułów z tego korzysta. Więc nie wiem co z tego będzie.
Hej, wracam z tematem i pytanie, czy udało się powalczyć z tym? A jak zapomniałeś, to czy jest szansa na przyjrzenie się tematowi jeszcze raz? Nie ukrywam, że bardzo mnie wkurza to "odwrotne" niż logika podpowiada działanie:)

15
BleBox / Odp: shutterBoxDC - sterownik rolet i silników 12-24V DC
« dnia: Sierpień 07, 2018, 07:35:15 am  »
Do mnie dotarło już 2 sierpnia, ale nie na ten adres co trzeba (wysłaliście na adres który się wyświetlił przy wykonaniu przelewu, a nie na adres który podałem w formularzu), więc jeszcze nie testowałem, więc dopiero pod koniec sierpnia będę mógł przetestować.

Strony: [1] 2 3 4