Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Ampio / Siedziba firmy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez andzka dnia Dzisiaj o 12:05:45 pm »
Witam,
nowa siedziby firmy Ampio znajduje się:
ul. Chopina 35/1
71-450 Szczecin
:)
2
BleBox / Odp: Integracja BleBox z Domoticz
« Ostatnia wiadomość wysłana przez fantom dnia Dzisiaj o 10:05:28 am »
1) Zerknę o co chodzi w tych interwałach, że nie zawsze działa. A jak dasz np 40 sek to działa czy nie ? I co się pojawia w logach.
2) Co do pokazywania rolety, sprawdziłeś może, jak to się zachowuj jak zmienisz typ urządzenia z inverted na normalny (w ustawieniach domoticza) ?

Fantom
3
Fibaro - urządzenia / Odp: Universal Binary Sensor FGBS-001
« Ostatnia wiadomość wysłana przez daivi dnia Dzisiaj o 07:05:31 am »
Kupiłem na serwisie aukcyjnym wcześniej już wspominane JST-SH Connector 1.0 8-pinowe (bo są różne) i wszystko pasuje. Był to przedstawiciel sklepu modelarskiego i miał taki opis:

JST-SH Connector
Złącze, Wtyczka Z Przewodami
Do wyboru: 2pin 3pin 4pin 5pin 6pin 8pin 9pin
Specyfikacja:

Konektor JST-SH z przewodem
Długość przewodów 8-10cm
Kable: 28AWG
Występują w mini kontrolerach lotu np.: Mini APM, CC3D

Cena dotyczy jednego złącza z przewodami

Po zakupie prosimy o podanie ilu pinowe złącze mamy wysłać

(2pin, 3pin, 4pin, 5pin, 6pin, 8pin, 9pin)
4
Grenton / Odp: Grenton.pl
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Rybczyk dnia Maj 22, 2018, 10:38:21 pm  »
@MarekP
W jaki sposób można pobierać dane pogodowe do CLU zgodnie z postem na facebooku?
Jak masz Gate z http  ;D to możesz sobie dane sciągnąć np. z meteo.pl  ;D
5
Grenton / Odp: Grenton.pl
« Ostatnia wiadomość wysłana przez czendler dnia Maj 22, 2018, 02:04:46 pm  »
@MarekP
W jaki sposób można pobierać dane pogodowe do CLU zgodnie z postem na facebooku?

https://www.facebook.com/grenton.home.automation/photos/a.682962508463055.1073741828.578392012253439/1741149579311004/?type=3&theater

Chyba nie chwalą się państwo funkcjami jeszcze nie dostępnymi? :P
6
Z-wave - dyskusja ogólna / Odp: Zasieg Z-Wave Antena wzmacniajaca
« Ostatnia wiadomość wysłana przez grid3 dnia Maj 22, 2018, 06:48:02 am  »
Dzień dobry, czy ktoś z kolegów stosuje antenę wzmacniająca sygnał Z-wave.

Mam problem ze Switchem Single Switch 2 Moduł 1 x 2.5kW bo gubi komunikację z centralą HC2 a jest oddalony od nie tylko o 20 m. Byc może zepsuty mam moduł albo faktycznie gubi zasięg. Po wypadnięciu z sieci muszę od nowa dodawać moduł w konfiguracji po wcześniejszym jego resecie

pozdrawiam
taka antena w wielu przypadkach poprawia zasięg - https://buro.pl/pl/p/Antena-wewnetrzna-AZZ-Wave/389 . na znanym portalu aukcyjnym są trochę tańsze
7
Inne urządzenia / Odp: Gerdalock
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Klacaveba dnia Maj 21, 2018, 11:05:42 am  »
cześć,
czy są już może dostępne szablony Fibaro do GerdaLock?
8
« Ostatnia wiadomość wysłana przez maks87 dnia Maj 20, 2018, 07:58:08 am  »
Wczoraj już zabrakło czasu aby napisać, ale wieczorem udało się wszystko uruchomić. Po postawieniu od nowa Domoticza, dodałem bleboxa do obsługi, a następnie właśnie automatycznie wykryłem rolety. W tej chwili, bez względu na to, czy steruję fizycznym klawiszem przy rolecie, inBoxem, aplikacją wBox czy domoticzem, to zawsze status w domoticzu się odświeża - czyli jest to na czym mi zależało.
Natomiast widzę pewną niedogodność w sytuacji kiedy w domoticzu dla rolet wyświetla się % otwarcia rolety. Sam wskaźnik jest OK, natomiast sterowanie jest "nielogiczne". Mam na myśli to, że ustawiając z domoticza rolety na 10% to są one opuszczone tylko trochę, 90% to rolety opuszczone prawie całe. Natomiast 0% to całkowite zamknięcie, a 100% to całkowite otwarcie.
fantom mógłbyś to poprawić, tak aby 0% to było otwarcie, potem przechodząc od 0 do 100% zamykamy roletę i 100% to całkowite zamknięcie?

[EDIT] Wyjaśniło się, czemu wcześniej nie działało. Otóż w konfiguracji w polu interwał sprawdzania gdy wpiszę 30s to przy sterowaniu rolety przyciskiem, nie odświeża się położenie rolety. Natomiast gdy 30s zmienię na 10s to wszystko działa jak trzeba. 
9
« Ostatnia wiadomość wysłana przez fantom dnia Maj 20, 2018, 06:50:57 am  »
Zrób automatycznie
10
« Ostatnia wiadomość wysłana przez maks87 dnia Maj 19, 2018, 03:04:39 pm  »
Ponieważ coś mi się w Domoticzu posypało to będzie restart całego systemu. Dlatego od nowa będę konfigurował bleboxy więc pytanie: czy mam ręcznie dodać każdą z rolet, czy użyć automatycznego wyszukiwania? A jak to drugie, to czy przy zmianie nazwy nic się nie psuje? Kilka postów wcześniej była tka dyskusja o zmianie nazwy.
Strony: [1] 2 3 ... 10