Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Fibaro - urządzenia / Odp: Sterowanie elektrozaworami
« Ostatnia wiadomość wysłana przez viperlodz dnia Dzisiaj o 09:17:03 pm »
Spieram się tylko o wykorzystanie relay switch zamiast double. Przecież w wersji z relay switch (3 szt) + zasilacz 24V (1 szt). Masz sterowanie 6 sekcjami oddzielnie.
Przy zastosowaniu double switchy trzeba mieć 3 double switche + 6 przekaźników + zasilacz 1szt + dużo połączeń i kabelków ;)

Z ciśnieniem wody niestety w okresie letnim większość ma problem. Mam tak u siebie, na działce i u 3 klientów. Także nie jest to odosobniony przypadek. Jak masz dobre ciśnienie to się ciesz:)
2
« Ostatnia wiadomość wysłana przez flyjacki dnia Dzisiaj o 08:43:58 pm »
Co z tego, że jest nowy z-wave jak trzeba dodatkowo montować 6 przekaźników... Jeśli zasięg wystarcza to nie ma sensu montować double switchy. Moduł double switch jest tylko pod 230V także, aby sterować 24V musimy zamontować dodatkowe przekaźniki. Nie znam żadnego instalatora, który robi nawadnianie na double switchach.
Dodatkowo jesteś wyjątkiem, że tyle w jednym momencie możesz odpalić. Standardowo ciśnienie jest na tyle niskie, że jedna sekcja + kroplujący to już za duzo. Biorąc pod uwagę dodatkowe spadki ciśnienia w okresie letnim jest to złe rozwiązanie. Własnie taki mam problem u jednego klienta, że nawet jedna sekcja to za dużo i ogrodnik będzie zmniejszać ilość zraszaczy na lini, aby to działało prawidłowo.
Trzecia rzecz to i tak się montuje jeden zasilacz, ale mocniejszy zamiast 6 nawet jak byś chciał odpalać wszystkie sekcje w jednym momencie.
Ale po co się tak spinasz... po raz kolejny Ci tłumaczę że jak zastosuję 6 przekazników to mam zawsze większe pole manewru. To że Ty masz problem u klienta z ciśnieniem nie oznacza że każdy tak ma... Ja akurat znam kilka osób które dokładnie mają zrobiony system tak jak ja na double switch'ach i chodzi to u nich wyśmienicie. Ale nie będę się z tobą przerzucał argumentamim bo i po co... zapodałem swój punkt widzenia a każdy robi jak chce. 
3
Fibaro - urządzenia / Odp: Sterowanie bramą garażową SOMMER Sprint Ewolution
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Jacek dnia Dzisiaj o 08:41:25 pm »
Zwykły dzwonkowy w garażu - otwieranie, zamykanie.
4
KNX / Odp: Integracja KNX i DTM
« Ostatnia wiadomość wysłana przez sancho dnia Dzisiaj o 07:42:35 pm »
Ja używam pilotów proximy HB. Można je podłączyć pod światła w samochodzie. W napędzie instalujesz odbiornik (są zgodne z DTM) i ewentualnie wejście/wyjście binarne jesli chcesz integrować z automatyką.
5
« Ostatnia wiadomość wysłana przez zimas dnia Dzisiaj o 07:18:15 pm »
Dziękuje na pewno wykorzystam to co mi podpowiedziałeś.Jeżeli chodzi o łącznik monostabilny to masz na mysli taki wpinany na szynę czy zwykły dzwonkowy?
6
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Jacek dnia Dzisiaj o 05:30:01 pm »
Relay switch`a należy podpiąć pod 230V odpowiednio pod L - faza i N - neutral ( 0 ).
Na S1 podajemy chwilowe napięcie 230V ( łącznik monostabilny ) aby włączyć przekaźnik switch`a.
Jeżeli nie masz doświadczenia w sprawach elektryki zleć to podłączenie osobie wykwalifikowanej. Błędne podłączenie może uszkodzić relay switch`a lub, co będzie bardziej bolesne, sterownik napędu.

7
« Ostatnia wiadomość wysłana przez zimas dnia Dzisiaj o 04:33:01 pm »
Dzięki Jacek rozumiem jak podpiąć rally switcha pod zaciski w kostce napędu bramy ale czy do switcha podłączam 230 czy nie i w które ?
8
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Jacek dnia Dzisiaj o 04:13:08 pm »
( DIP 7 ) na OFF, użyj starszego ( 221 ) relay switch`a z wejściem IN, IN połączyć z nr 5 zacisku a Q1 switcha z nr 6 zacisku kostki zamocowanej z tyłu napędu. Zaciski 5 i 6 są bezpotencjałowe - nie należy podłączać napięcia. Użyj łącznika monostabilnego podpiętego do S1. Czas podtrzymania włączenia ( ON ) w switch`u ustaw np na 1 sek. i powrót do ( OFF ).
Uzyskasz sekwencję: Otwórz - stop - zamknij - stop itd.
9
« Ostatnia wiadomość wysłana przez zimas dnia Dzisiaj o 03:21:47 pm »
Wysyłam instrukcję tej bramy może ktoś coś w temacie
https://downloads.sommer.eu/files/sprint-evolution_46721V009.pdf
10
« Ostatnia wiadomość wysłana przez zimas dnia Dzisiaj o 03:02:09 pm »
Ja chcę zastosować wall pluga do elektro zaworu na głównej rurze doprowadzającej wodę do domu w scenie zalanie ma wyłączyć wall pluga tym samym ma odciąć wodę w domu
Ma to sens ?
Strony: [1] 2 3 ... 10