Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
BleBox / Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Grum dnia Styczeń 20, 2018, 11:27:14 pm  »
Może być kalibracja czasowa, czekam z niecierpliwie.
Shutterbox nie może sam zmierzyć czasu i skalibrować?
2
Vera / Odp: Vera i Universal Sensor od Fibaro
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Asemka dnia Styczeń 20, 2018, 09:02:50 pm  »
Witam,

Po dodaniu UBS do Vera Lite z firmware 1.7.987 dodały się do systemu 4 podłączone czujniki + dwa czujniki ruchu.
Pomiar temperatury jest ok, zaś wejścia w postaci czujników ruchu nie reagują.
Czy komuś udało się rozwiązać problem?
3
Fibaro - urządzenia / Odp: Kamera KAMERA IP dh-ipc-hfw1320sp
« Ostatnia wiadomość wysłana przez wwkamilww dnia Styczeń 20, 2018, 06:39:38 pm  »
Czy posiada ktoś może ścieżkę MJPEG do Fibaro do tej kamery: Dahua SD22204T-GN-W2MP? Potrzebuję też ścieżkę skrętu w lewo, prawo, w górę i dół... Z góry dziękuję za opdowiedź.
4
BleBox / Odp: shutterBox 2.0 - sterownik rolet WiFi
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Patriko dnia Styczeń 20, 2018, 06:15:17 pm  »
Hej,

trzy wiadomości: w kolejności: zła, gorsza i pocieszająca:

zła: shutterBox nie skalibruje się z tą roletą ponieważ prąd nie płynie przez shutterBoxa a przez dodatkową linię L (ten napęd posiada sterownik już w sobie)
gorsza: raczej żaden sterownik dostępny na rynku (typu Supla czy Fibaro) też nie będzie się kalibrować
pocieszenie: planujemy dodać do shutterBoxa kalibrację ręczną którą pozwoli samemu zmierzyć czas jazdy i sterować uchylaniem/przymykaniem tego typu role

Pozdrawiam,
Patryk
5
Dyskusja ogólna / Dzień Dobry
« Ostatnia wiadomość wysłana przez akaduk dnia Styczeń 20, 2018, 04:58:11 pm  »
Trafiłem do was szukając informacji o    OpenHab, Rozwijam u siebie automatykę przy pomocy Domoticza mam już wirtualne termostaty, wyłączniki oparte na module ESP8266. Jak każdy chyba, posiadam automatykę różnych producentów. Przykładem będzie tu automatycznie otwierana brama i furtka z bramofonem, następnie kamery do monitoringu, alarm obecnie posiadam Satela CA10 już 10 lat alarm staruszek więc chcę się przesiąść na Ropama a konkretnie centralę OptimaGSM-PS z funkcjami automatyki budynkowej. Wszystko to chciałbym połączyć w domoticz ale z tego co już wiem był by lepszy OpneHab. Mam nadzieję śledząć forum dowiedziec się od was drodzy koledzy czegoś nowego. Początkowo przy biernym udziale w forum, ale chciałbym też, dzielić się w miarę mojej wiedzy swoim doświadczeniem biorąc udział w dyskusjach. To tyle w wątku powitalnym pierwszego dnia uczestnictwa na forum.
Pozdrawiam.
6
Vera / Odp: Gubienie połączenia Vera - Stella Z
« Ostatnia wiadomość wysłana przez prezes-tk dnia Styczeń 20, 2018, 04:23:49 pm  »
Widzę, że opisany problem chyba nie istnieje u nikogo więc musiałem sam rozwiązać sprawę. Powodem zanikania kontaktu była chyba coraz słabsza łączność pomiędzy centralką a głowicami wynikająca ze zużycia baterii. I tak: najbliższa centralce głowica gubiła łączność gdy poziom baterii spadał do ok. 35%, pozostałe, znajdujące się w jednakowej odległości od centralki ale za to dużo większej niż pierwsza (inne piętro domu) "ginłęły" przy poziomie ok. 50%. Czasem było tak, że na interfejsie miałem poziom np. 65%, a centralka zgłaszała brak kontaktu. Po jego przywróceniu okazywało się, że baterie są na poziomie 45-50%, działały jeszcze kilka dni i ponownie powodowały brak łączności. Miałem już inny pomysł na system czyli sterowanie zaworem w rozdzielni CO przy pomocy siłownika ze stałym zasilaniem. Przypadkiem jednak znalazłem ofertę zasilaczy zastępujących baterie typu AA i AAA, i to w różnej konfiguracji. Obecnie na próbę zakupiłem jeden taki zasilacz z adapterem 2xAA. Podłączyłem i od około 2 tygodni mam na wskaźniku 88% (czemu nie 100% ?), na razie łączność bez zastrzeżeń. Jak układ się sprawdzi, zakupię zasilacze do pozostałych głowic i może zapomnę o sprawie.
7
Fibaro - skrypty itp / Odp: Scena/zmienna - włącz się tylko raz o określonej porze
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr B dnia Styczeń 20, 2018, 02:16:41 pm  »
Ja to zrobiłem trochę inaczej.

U mnie bazuje to na 3 funkcjach:
1. funkcja która ustawia zmienną globalną mówiącą, że jest odpowiednia godzina do tego aby coś mogło się wykonać
2. funkcja, która wykonuje zadanie (w moim wypadku jest to załączenie oświetlenia poprzez czujkę ruchu)
3. scena która wyłącza oświetlenie i resetuje zmienna globalną

Jest to o tyle fajne, że na podstawie zmiennej globalnej mogę wykonywać kilka niezależnych scen.

Jak ktoś zainteresowany to mogę podesłać scenę zmieniającą zmienną globalną (nie zamieszczam tutaj bo jest ona niezoptymalizowana). Proszę o kontakt na priv llbpr (at) wp.pl

PiotrBr
8
Fibaro - sceny / Odp: Efekt kinowego przygasania światła
« Ostatnia wiadomość wysłana przez viperlodz dnia Styczeń 20, 2018, 11:49:42 am  »
Spokojnie można coś takiego zrobić, tylko musisz przewiedzieć więcej rzeczy niż pobór energii. Chyba, ze zawsze chcesz żeby przygasały światła. U mnie jednak by się to nie sprawdziło, bo nie zawsze chcę uruchomić scenę kino. Do sceny kino mam przycisk przy kanapie.
9
Fibaro - sceny / Efekt kinowego przygasania światła
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Mikello dnia Styczeń 20, 2018, 10:22:46 am  »
Witajcie,
Chaiałbym zrobić taką scenę, po włączeniu telewizora przygasają światła w pokoju.
Nie wiem czy da się to oskryptować ale pomyślałem żeby fakt włączenia telewizora wykryć za pomocą zmiany poboru energii z gniazdka.
Ktoś już coś takiego robił, ma jakiś pomysł?
10
Fibaro - urządzenia / Odp: GERDALOCK V3+z-wave + bluetooth traci kalibracje
« Ostatnia wiadomość wysłana przez viperlodz dnia Styczeń 20, 2018, 01:22:07 am  »
Jaką wersję centralki masz?
Czy zamek najpierw ustawiłeś za pomoca telefonu a później dodałeś do Fibaro?

Sprzedałem sporo tych zamków i jeszcze nie spotkałem się z podobnym problemem. Czasami pojawiała się sytuacja druga, ale jest to problem po stronie Fibaro z odświeżeniem urządzeń. Jak zabijesz aplikacje i wejdziesz to jest poprawny stan zamka.

Jeśli chodzi o komunikację to jest ona szyfrowana i zdarza się, że trwa to parę sekund. U mnie średnio 2s.
Strony: [1] 2 3 ... 10