Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
BleBox / Odp: Problem dimmerbox
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Patriko dnia Dzisiaj o 09:32:10 pm »
Hej!

za kilka dni opublikujemy testową aktualizację do dimmerBox która powinna rozwiązać problem z pojawiającym się komunikatem o przeciążeniu przy podłączeniu zbyt długich przewodów :)

Dam znać gdy będzie gotowa :)

Pozdrawiam!
2
Inne urządzenia / Synchronizacja Gerdalock z centralą
« Ostatnia wiadomość wysłana przez shik dnia Dzisiaj o 12:51:19 pm »
Witam.
Mógłby ktoś wyjaśnić co uzyskuję po wciśnięciu guziczka "rozpocznij synchronizację"? Co to jest ta synchronizacja pinów? Mam ponad pół roku ten zamek wszystko działa, ale od jakiegoś czasu coraz częściej wykazuje mi go jako martwe urządzenie. Czy może to mieć związek z tą synchronizacją?
Z góry dziękuję.
3
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Pawelszp dnia Dzisiaj o 08:50:03 am »
Też myślałem o użyciu InBoxa do sterowania, tylko nie chcę nic co jest na baterie, a poza tym drugie urządzenie znacznie podnosi koszty instalacji modułu na punkt. Też mam nadzieję, że software update rozwiąże ten problem, bo moją przygodę z smart oświetleniem rozpocząłem niezbyt dobrze
4
« Ostatnia wiadomość wysłana przez areg dnia Wrzesień 22, 2018, 09:29:38 pm  »
Mam SwitchBoxD i jest ok na kablach. Do czasu rozwiązania problemu z Dimmerbox steruje go przez inBox i działa tak jak powinno.
Liczę jednak, że uda się usunąć usterkę poprzez zmianę softu.
5
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Pawelszp dnia Wrzesień 22, 2018, 05:00:18 pm  »
Mam ten sam komunikat po podłączeniu kabli do przycisków i tutaj uwaga bez przycisków.
Sterownik działa poprawnie bez kabli albo na krótkich kablach.
Po podłaczeniu ok 2,5m kabli pokazuje sie ten komunikat. Kable sprawdzone multimetrem, zero zwarcia, zero przebicia.
Jakieś pomysły?

Mam ten sam problem z moim pierwszym Dimmerboxem. Kilka godzin szukałem problemu w okablowaniu - zero przebić, wystarczy podłączyć kable wejścia S1 lub S2 do dalszego przycisku (sam przycisk nie musi być podłączony) i od razu błąd obciążenia. HW 2.0 FW 0.633
Czy jest szansa na rozwiązanie? W większości miejsc, mam instalację z kablami pod dodatkowe przyciski i w tym momencie mój pierwszy Dimmerbox okazuje się bezużyteczny. Czy SwitchBoxD też ma taki problem z kablami do przełączników?
6
Dyskusja ogólna / Witam
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Pawelszp dnia Wrzesień 22, 2018, 04:35:27 pm  »
Wypada się przywitać, więc witam :)
Trafiłem tu zaczynając przygodę z Home Assistant i BleBox
7
Fibaro - sceny / Odp: podlewanie ogrodu zraszacze+linie kroplujące
« Ostatnia wiadomość wysłana przez vandi dnia Wrzesień 22, 2018, 10:23:31 am  »
Jak by ktoś szukał taniego rozwiązania...
8 stref. Łącznie koszt ok. 50zł (nodemcu, expander PCF8574, 8xrelay, zasilacz)
Już drugi sezon esp pracuje. Bez zastrzeżeń.
Na początku co prawda obawiałem się, że mogą być problemy z przerwami w łączności, dlatego na głębinówce założyłem switcha, który w razie braku kontaktu lub braku odpowiedzi miał by wyłączać pompę. Ale ani razu tego nie zrobił.
Trzeba tylko opanować obsługę VD ;)
8
BleBox / Odp: GateBox + Nice Robus 600 - zasilanie modułu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez rysiok dnia Wrzesień 20, 2018, 07:48:24 pm  »
Napięcie na stykach STOP (-GND) a PP (+24V) bez obciążenia wynosiło 35V, więc zrezygnowałem z podpinania tam GateBox'a.
Stanęło na oddzielnym zasilaczu 12v. Wszystko działa bez problemów.
9
Z-wave - dyskusja ogólna / problem z push na wygaszonym androidzie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez robgalas dnia Wrzesień 20, 2018, 04:29:43 pm  »
Cześć
Ostatnio (tak samo się zrobiło) przestały dochdzić wiadomości push na wygaszonego androida a właściwie dwa Samsung a5 oraz huawei mate 10 lite.Dopiero po obudzeniu telefonu wszystko przychodzi

-Problem z PUSHEM w zasięgu wi fi jak i GSM

-nie ma włączonych funkcji oszczędzania baterii

-włączana transmisja danych GSM i działanie WI fi w tle

-włączone powiadomienia

-wyłączone oszczędzanie transmisji danych

- włączona opcja wiadomośći push i zgoda ich wyświetlania na wygaszaczu
-opcja wzbudzenie wyświetlacza po otrzymaniu wiadomości

czy ktoś z Was ma pomysł albo spotkał się z takim czymś?
pozdr.

10
Fibaro - urządzenia wirtualne, pluginy / iTach - Global Cash
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Klacaveba dnia Wrzesień 18, 2018, 01:59:26 pm  »
Witajcie,
Zakupiłem ostatnio iTach WiFi do sterowania urządzeniami z pilotów na podczerwień.
Postępuję wg instrukcji to znaczy:
- podłączam do prądu
- odnajduje w sieci urządzenie i wchodzę po IP na urządzenie
- następnie w ustawieniach sieci  zmieniam na DHCP, podaje nazwę swojej sieci, typ zabezpieczenia oraz hasło
- wszystko zatwierdzam
- następnie w programie iHelp próbuje wyszukać urządzenie i nic się nie dzieje.
Macie może jakieś wskazówki gdzie popełniłem błąd?
Strony: [1] 2 3 ... 10