Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Fibaro - urządzenia / Odp: Ogrzewanie podłogowe
« Ostatnia wiadomość wysłana przez viperlodz dnia Grudzień 15, 2018, 02:07:55 pm  »
Można zmieniać temperaturę w panelu, ale trzeba napisać skrypt to sterowania siłownikami lub zmiana siłowników na NC.
Ja coś takiego piszę pod klientów + wykorzystanie delty więc jest to bardziej zaawansowane niż standardowy panel ogrzewania Fibaro, który włącza/ wylącza jak temperatura zostanie osiągnięta.
2
« Ostatnia wiadomość wysłana przez karol13 dnia Grudzień 15, 2018, 01:29:33 pm  »
Panel w fibaro razem z powiązaniem działa tylko z siłownikami NC.
W innym wypadku trzeba samemu to oprogramować.

i tu pojawia się moja rozpacz. Posiadam siłowniki NO. Mogę zrobić sceny, ale nie będę mógł zmieniać temperatury. Trzeba będzie za każdym razem zmieniać scenę.

W jaki sposób mógłbym to rozwiązać?
3
Dyskusja ogólna / Odp: Początki z Fibaro
« Ostatnia wiadomość wysłana przez viperlodz dnia Grudzień 15, 2018, 11:23:44 am  »
Do przywitania się jest osobny wątek. witamy
4
« Ostatnia wiadomość wysłana przez viperlodz dnia Grudzień 15, 2018, 11:23:18 am  »
Nie rozumiem pytania.
Panel w fibaro razem z powiązaniem działa tylko z siłownikami NC.
W innym wypadku trzeba samemu to oprogramować.
5
Fibaro - urządzenia / Odp: Czujnik podłączony przez WiFi
« Ostatnia wiadomość wysłana przez viperlodz dnia Grudzień 15, 2018, 11:22:00 am  »
Poszukaj na forum a znajdziesz przykłady jak pobierać dane itd.
6
Fibaro - urządzenia / Odp: Czujnik podłączony przez WiFi
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Pawel2420 dnia Grudzień 14, 2018, 09:36:08 pm  »
Ponawiam więc pytanie czy w Fibaro jest jakiś preferowany format pobierania danych przez HTTP czy mam go sobie wymyślić ?
7
« Ostatnia wiadomość wysłana przez karol13 dnia Grudzień 14, 2018, 06:32:52 pm  »
Witam,
 a co w przypadku kiedy siłowniki termoelektryczne są otwarte NO, jak ustawić w Panelu Ogrzewania, aby się zamykały kiedy temperatura w pomieszczeniu zostanie osiągnięta. Jak robię harmonogram w Panelu Sterowania to obieg jest włączony w tedy kiedy powinien być zamknięty.
8
Dyskusja ogólna / Początki z Fibaro
« Ostatnia wiadomość wysłana przez karol13 dnia Grudzień 14, 2018, 06:27:29 pm  »
Witam wszystkich
9
Z-wave - dyskusja ogólna / Odp: Z-wave jako alarm PPOZ
« Ostatnia wiadomość wysłana przez viperlodz dnia Grudzień 14, 2018, 03:10:52 pm  »
Gazu niestety nie pomogę. Musiał bym dopytać.
Jeśli chodzi o czujnik dymu to tam jest inny czujnik zazwyczaj optyczny który wymaga tylko czyszczenia co jakiś czas, aby nie było fałszywych alarmów.
10
BleBox / DimmerBox a włącznik Xiaomi
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ferges dnia Grudzień 14, 2018, 02:49:57 pm  »
Chciałem połączyć DimmerBox z oświetleniem LED ze ściemniaczem fazowym. Na ścianie będzie włącznik Xiaomi (Zigbee, wymagający przewodu neutralnego). DimmerBox będzie pomiędzy włącznikiem a zasilaczem. Czy to będzie działało? Włącznik Xiaomi będzie spełniał tylko funkcję On/Off. Ściemnianie z poziomu aplikacji blebox.

Support Bleboxa odpisał mi coś takiego:
Niestety takiego podłączenia nie można zrobić gdyż przełącznik Xiaomi na wyjściu podaje napięcia fazowe w zależności od wysterowania przez ich aplikację. Do dimmerBoxa należy podłączyć podwójny bądź pojedynczy przycisk dzwonkowy.
Strony: [1] 2 3 ... 10