Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Dyskusja ogólna / Witam wszystkich
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Frantz dnia Dzisiaj o 01:50:41 am »
Witam serdecznie. Wlasnie rozpoczalem przygode z inteligetnym domem. Mam nadzieje , ze sie uda.
Pozdrawiam wszystkich.
2
Grenton / Odp: Grenton.pl
« Ostatnia wiadomość wysłana przez benys dnia Dzisiaj o 01:29:52 am »
Pytanie czy prace projektowe nad obiecanymi modułami (Gate i panele) zostały zakończone? Bo jak nie to pewnie moduły pod koniec roku będą -  ale 2018. Ktoś to musi przecież jeszcze wyprodukować (zapewne w PRC).
3
Fibaro - sceny / Odp: Scena do rolet
« Ostatnia wiadomość wysłana przez !Novy dnia Grudzień 10, 2017, 11:33:06 pm  »
Nikt nie próbował?
Nie mając za dużego doświadczenia,poprosiłem kumpla i podpowiedział tak:

Jeśli 1.11.2017 to -> wybierz jakie rolety -> otwórz „wartość 1”
Druga scena to samo tylko inna data i wartość 2
(wartość 1 i 2 to dwa różne pochylenia lameli)
Poźniej robisz scenę:
Jeśli wschód słońca to -> odpal scenę wartość 1
Albo
Jeśli godzina po wschodzie słońca to -> odpal scenę wartość 2
Mając przygotowane dwie pierwsze sceny możesz kombinować jak chcesz to mieć zrobione.
Możesz tez zrobić scenę:
Jeśli wschód słońca to -> odpal scenę wartość 1 i odpal scenę wartość 2 (a w czerwonym polu np.7200)
Wtedy o wschodzie lamele ustawią się na wartość 1 a po 2 godzinach przestawia się do wartości 2.
Przyjdzie lato,można testować ;)
Może ktoś ma inny pomysł?

4
Fibaro - sceny / Odp: podlewanie ogrodu zraszacze+linie kroplujące
« Ostatnia wiadomość wysłana przez !Novy dnia Grudzień 10, 2017, 11:16:54 pm  »
Ja mam 3 niezależne linie do zraszaczy i 1 linię kroplującą. Zawory 24VAC i zraszacze Hunter. Do tego w pomieszczeniu gospodarczym założyłem sobie małą skrzynkę, w której włożyłem zasilacz 24VAC i 2x moduł Relay 2x1,5kW. W Fibaro wskazujesz, że te wyjścia sterują zraszaczami i możesz skonfigurować sobie Panel Zraszaczy :) Działa super! Dodatkowo możesz napisać własne sceny wykorzystując np. czujnik deszczu czy wilgotności gleby. Nigdy nie rób, aby było najtaniej. Tano <> dobrze <> wygodnie. Czasem warto zainwestować, aby potem cieszyć się dobrym i wygodnym rozwiązaniem :D
Własnie chciałem tak zrobić,ale arot jaki wypuściłem na ogród do przeciągnięcia kabla sterującego,jest załamany gdzieś pod ziemią.
Muszę zrobić to tak.
3 linie zraszaczy,muszę zapytać tylko gości od nawadniania,czy każda musi być zasilana osobno-dwa trawniki mają podobne wymiary więc może się uda otworzyć z jednego zaworu.Więc miałbym dwa elektrozawory kulowe (2x175zł)
jeden RS 2x1,5 (220zł) i ogarnięte zraszacze.
Linie kroplujące na jednym elektrozaworze (175zł) i jeden RS (220zł)
Wszystko to musiałoby się zmieścić w skrzynce jumbo na ogrodzie.Pytanie tylko,czy RS-y wytrzymają na zewnątrz i jak długo....
Czujnik deszczu to już pełen wypas.Mogę zdać się na pogodę z YR Weather lub Netatmo.
Da się tak?
5
Loxone / Odp: Analog Output - przekaźnik 20mA
« Ostatnia wiadomość wysłana przez slike99 dnia Grudzień 10, 2017, 01:02:09 pm  »
Dziękuję za pomoc, a jeszcze mam jedno pytanie, jakie praktyki stosujecie żeby wykorzystać wejścia analogowe, wystarczy zasilacz 5V na szynę TH ?
6
BleBox / Odp: uRemote - pilot na uWiFi :)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Patriko dnia Grudzień 09, 2017, 07:21:38 pm  »
Ave :)

Pilotów już nie ma!

Te zamówione trafią na dniach do nowych właścicieli :) Mam nadzieję że powodując przedświąteczny uśmiech na twarzach :D
Wroled wyjaśnia, jak je dodać i skonfigurować: https://www.youtube.com/watch?v=9OGQtTfrQcQ&feature=youtu.be :)

7
Grenton / Odp: Grenton - API / Komunikacja z telefonem
« Ostatnia wiadomość wysłana przez T dnia Grudzień 09, 2017, 03:54:51 pm  »
Cześć,

Z góry chciałem przeprosić, pisane na kolanie, ale mam mało czasu.

Skończyłem pisać pierwszą wersję klienta, który pozwala na wywołanie skryptów z CLU za pomocą komputera.

Pełny opis tutaj: http://domktorymysli.pl/2017/12/wlasny-modul-gate/

TL/DR

Popatrz na repo: https://github.com/Domktorymysli
ściągnij jara: http://domktorymysli.pl/files/simple-client-1.0.jar
stwórz własny plik konfiguracyjny podobny do tego: https://github.com/Domktorymysli/grenton-simple-client/blob/master/properties-dist.xml

uruchom:

java -jar simple-client-1.0.jar -c properties-dist.xml -f hello_world -ip 192.168.2.100 -p nil

otrzymasz odpowiedź: hello world

Możesz napisać skrypt i pobierać dane z CLU np. w celu ich logowania. Możesz wywoływać sceny, bo dostałeś maila na telefon. Co tylko chcesz.

Pozdrawiam,
T

8
Loxone / Odp: Analog Output - przekaźnik 20mA
« Ostatnia wiadomość wysłana przez homelogic dnia Grudzień 09, 2017, 10:46:29 am  »
9
Fibaro - urządzenia / Odp: komunikacja z urządzeniami
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr B dnia Grudzień 09, 2017, 09:46:23 am  »
Proponuję problematyczny przełącznik podłączyć czasowo bliżej centralki i sprawdzić jak działa w takim układzie.

Co do czujnika zalania dymu - to scena w której wyślesz powiadomienie o zalaniu/zadymieniu na wybrane urządzenie (komórkę tablet) lub wykonasz operację - zamknięcie dopływu wody/otwarcie rolet.

Pozdrawiam
Piotr
10
BleBox / Odp: 10 lamp ogrodowych LED na obwodzie na jednym kanale switchBoxD
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kamikaze dnia Grudzień 08, 2017, 03:52:56 pm  »
No to faktycznie kablami bez rozbierania chociaż by puszki nie podziałasz... Jak zachowa się switchbox, wg. Twojego pomysłu, nie wiem bo go nie używałem.
Strony: [1] 2 3 ... 10