Ostatnie wiadomości

Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10
31
Fibaro - skrypty itp / Odp: funkcja: wCzasie()
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Astro dnia Październik 01, 2023, 01:16:25 pm  »
Cześć,

Gdzie znajdę tą funkcję - wyleciała z forum ?
32
Fibaro - urządzenia / RGBW Kontroler obniżenie napięcia na wyjściu dla cewki zraszaczy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez !Novy dnia Wrzesień 17, 2023, 12:22:46 pm  »
Witam serdecznie!
Mam takie pytanie i prośbę o pomoc.
Używam RGBW kontrolera (ponieważ ma 4 wyjścia a nie dwa jak Double Switch2) do sterowania cewkami zraszaczy- jest to dużo tańsze rozwiązanie. Niestety Fibaro pewnie dla tego nie umożliwia wyboru tego urządzenia w panelu Zraszaczy ;) czy może ktoś ma na to sposób?
Jedyny problem to taki, że cewki są zasilane 9V a sam kontroler napięciem 12V. Bazowałem na stratach napięcia na długim odcinku od kontrolera do ceki zraszaczy ale ostatnio, nie wiem do dziś dlaczego- cewki się przepalają. Nawet te nowe które podmieniłem. Sprawdziłem wszystko, połączenia, przewody, kupiłem nowy zasilacz ale problem grzejących się cewek pozostaje. Przez klika lat wszystko było ok, nie mam pojęcia dlaczego teraz tak mocno się nagrzewają (termowizja odczytuje nawet 80deg) i finalnie się przepalają. Skróciłem czas trwania scen do minimum, zwiększając ilość cykli zraszania, ale i tak chciałbym się zabezpieczyć przed napięciem powyżej 9V dla cewki zraszaczy.

Moje pytanie jest takie. jak można obniżyć napięcie na stałe dla każdego wyjścia w kontrolerze RGB na stałe? Którym parametrem to zrobić?
Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam. Dziekuję.
33
Grenton / Wejścia analogowe. IN 1 i IN 2 obsługa sygnałów prądowych.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez jw68 dnia Wrzesień 10, 2023, 06:23:13 pm  »
Jakie wartości powinny być widoczne w "cechach wbudowanych" po wpięciu zworki wejścia 1 lub 2 i podaniu na dany kanał sygnału prądowego np. 4-20?
Ja nie widzę zmian. W wartościach procentowych też.
Gdzie popełniam błąd?
34
Dyskusja ogólna / Dzień Dobry.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez jw68 dnia Wrzesień 10, 2023, 06:08:53 pm  »
Witam wszystkich. Mam pewności że dowiem się ciekawych rzeczy  :)
35
Inne urządzenia / - czujki kurtynowe NV35m satel
« Ostatnia wiadomość wysłana przez wojtas810 dnia Wrzesień 08, 2023, 11:35:15 am  »
Hej

Ktoś podłączał z was te czujki kurtynowe i może podpowiedzieć, jak prawidłowo podłacyć pod centralę satel interga ?
36
Fibaro - urządzenia / Switch
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Tomasz dnia Wrzesień 07, 2023, 07:21:37 pm  »
Witam
Pod oswietlenie na klatce schodowej mam podlaczony do przelacznika schodowego switch
Dodatkowo zamontowalem ledy przy kazdym stopniu i podlaczylem w rozdzielni switchem
Zgrupowalem urzadzenia tak ze zaplaja sie w jednej chwili
Ale chciałbym przelaczikami schodowymi odpalac tylko led, czy jest taka mozliwosc? Jakos wylaczyc  switch zeby nie przekazywal napiecia na zarowke a zeby tylko wysylal sygnal do drugiego zeby wlaczyc led?
37
Inne urządzenia / Manipulator INT - TSI a rolety FIbaro HC3
« Ostatnia wiadomość wysłana przez wojtas810 dnia Wrzesień 05, 2023, 08:45:43 pm  »
Hej

Powiedzcie mi mam podłączony Satel Integra 64 i HC 3 - alarmy się ładnie widza moge tym sterować.
Zrobiłem tez kamery na INT - i Fibaro i teraz krok dalej
Pytanie da się? Jeśli tak czy moge prosić o gotowe rozwiązanie? Jeśli nie to na prowadzenie jak mogę sterować Oknami Fakro, które sa połączone z HC3 po przez Manipulator Int - TSI ?
38
Dyskusja ogólna / Cześć wszystkim
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Rob dnia Sierpień 31, 2023, 11:52:17 am  »
Cześć wszystkim,
Jeśli będę umiał chętnie pomogę.
39
Grenton / Odp: Ambitniejsze skrypty
« Ostatnia wiadomość wysłana przez viperlodz dnia Lipiec 27, 2023, 07:54:57 am  »
W grentonie jest język skryptowy LUA więc bezproblemowo możesz wszystkie elementy zrobić o których napisałeś.
40
Grenton / Ambitniejsze skrypty
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Gumish dnia Lipiec 26, 2023, 05:24:51 pm  »
Cześć,

Czy kojarzycie może czy jest gdzieś lista "komend" które obsługują skrypty Grentona ? Albo może ktoś wie na jakim języku oparte są skrypty grentona ?
Mam pomysł na kilka automatyzacji które chciał bym sobie u siebie wprowadzić, niestety opieranie wszystkiego na pojedynczych if-ach jest strasznie upierdliwe...


Jeżeli nie ma spisu ani nie wiadomo jaki to język to może wiecie czy w skryptach da sie:
1. w ifie sprawdzić więcej niż jedną rzecz na raz (czyli tak naprawdę funkcjonalność and/or) ?
2. Czy dostępne są jakiekolwiek pętle ?
3. Czy da się przekazać parametr do wywoływanego skryptu a następnie go w nim odczytać ?
4. Czy jest tak naprawdę cokolwiek więcej niż if + else, przypisywanie wartości i odpalanie skryptów 

Ps. Jeżeli ma ktoś jakiś własny bardziej skomplikowany skrypt którym chciałby się pochwalić to chętnie rzucę okiem w ramach inspiracji ]:)

o/
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10