Ostatnie wiadomości

Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 10
51
Inne urządzenia / Odp: czujnik Szamba i smat Implant
« Ostatnia wiadomość wysłana przez wojtas810 dnia Maj 09, 2023, 09:45:15 am  »
Nie ważne - dzięki bo śmiga :) - oby producent nie przestał istnieć i będzie gitara
52
Inne urządzenia / Odp: czujnik Szamba i smat Implant
« Ostatnia wiadomość wysłana przez GS23 dnia Maj 06, 2023, 09:16:09 pm  »
Źle mnie zrozumiałeś :-) to nie ja jestem autorem tych filmów ale polecam.
53
Grenton / Odp: Integracja systemu Satel z Grentonem
« Ostatnia wiadomość wysłana przez andre dnia Maj 05, 2023, 03:51:29 pm  »
Post wyżej masz linki do Akademii Grentona, po obejrzeniu której zdobędziesz podstawową wiedzę jak połączyć oba systemy. Nikt za Ciebie tego nie zrobi na forum jeżeli nie wykażesz minimum chęci zdobycia wiedzy.
Tu masz link dodatkowo do manuala Grentona strona 196 w interesującym Cię temacie:
https://www.grenton.pl/download/files/Manuals/Grenton_Object_Manager_Manual_PL_v.0.2.4.pdf
54
Grenton / Integracja systemu Satel z Grentonem
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Dyzio dnia Maj 04, 2023, 07:00:14 pm  »
Dzień dobry,
chciałbym zaprojektować instalacje alarmową w budynku jednorodzinnym (system Satel), włącznie z systemem Grenton.
Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć w jaki sposób mogę zintegrować te dwa systemy? Wiem, że system Grenton ma dedykowany moduł (Gate alarm), ale w jaki sposób zintegrować, to z centralą alarmową?
Proszę o szczegółowe wytłumaczenie.
Dziękuję i pozdrawiam
55
Inne urządzenia / Odp: czujnik Szamba i smat Implant
« Ostatnia wiadomość wysłana przez wojtas810 dnia Maj 02, 2023, 11:12:07 pm  »
Tutaj trochę inne rozwiązanie niż poprzez  smart implant https://youtu.be/OCEF4_n3134

Zastosowałem - kupiłem czujnik - i zrobiłem Integrację pewnie Twoja - Mega sztos za wytłumaczenie na filmikach prosto i klarownie!!!

Polecam - Warto zapłacić 49 zł :) - warte swojej ceny :)
56
Fibaro - urządzenia / Odp: Elektrozawór - jaki Polecacie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez wojtas810 dnia Kwiecień 27, 2023, 09:58:35 am  »
Ok, dziękuje wam za podpowiedzi

Poszedłem trybem - zawór kulowy z zamykaniem ręcznym + roller - jak wcześniej na poprzednim domu miałem.

A co to wody czy szklanka czy dwie nie robi mnie bo mam uzdatniacz wody a w nim zawsze z 3 litry jest więc i tak to wyleci przy wycieku i tak :)

Bardzo wam dziękuje za podpowiedzi
57
Fibaro - urządzenia / Odp: Elektrozawór - jaki Polecacie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez andre dnia Kwiecień 23, 2023, 09:32:11 pm  »
wojtas810 napisał:
Cytuj
A masz go podpiętego pod co do sterowania?

Podpięty jest pod switch'a on/off jako normalnie otwarty przez co nie pobiera prądu przez większość czasu a tylko
w momencie wyzwolenia sygnałem z czujek zalania. Przewaga nad kulowym jest taka, że działa natychmiast i ewentualny wyciek to pojemność szklanki wody. Jak wspomniałem ważne jest testowe sprawdzanie działania np. raz na miesiąc, ponieważ iglica musi być poruszona od czasu do czasu ze względu na odkładający się kamień w zaworze. Roller Shutter nie jest najlepszym pomysłem do wysterowania.
58
Fibaro - urządzenia / Odp: Elektrozawór - jaki Polecacie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez GS23 dnia Kwiecień 23, 2023, 05:30:49 pm  »
Ja mam podłaczony do Double Switch_a
59
Inne urządzenia / Odp: czujnik Szamba i smat Implant
« Ostatnia wiadomość wysłana przez wojtas810 dnia Kwiecień 22, 2023, 09:02:33 pm  »
Sztos - DZIĘKI !!!
60
Fibaro - urządzenia / Odp: Elektrozawór - jaki Polecacie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez wojtas810 dnia Kwiecień 22, 2023, 08:56:11 pm  »
Mogę polecić coś z tej grupy zaworów elektromagnetycznych NO. Mam od 4 lat, raz w miesiącu test działania, sterowany on-offem i pięcioma czujkami zalania. Poprzedni kulowy, obrotowy padł po 2 latach.
https://hpcontrol.pl/zawory-elektromagnetyczne/elektrozawory-no-otwarte.html


A masz go podpiętego pod co do sterowania?
Bo na starym domu miałem jakiś zawór nie pamiętam już jaki - i podpiety było pod roller Shhuter i fajnie mi to działało - ale właśnie nie działał na zasadzie NO i NC tylko jak mu się zadało
Jedyne czego mi brakowało to możliwość mimo wszystko ręcznego jego zamykania

Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 10