Alarm przewodowy czy bezprzewodowy?

  • 7 Odpowiedzi
  • 11547 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline kubish

  • * 1
  • 0
Alarm przewodowy czy bezprzewodowy?
« dnia: Marzec 22, 2017, 08:43:45 am »
Witajcie

Pytanie jak w temacie, jaki rodzaj alarmu polecacie do nowego mieszkania od dewelopera? Dodam tylko, że moje mieszkanie jest jeszcze niewykończone - stan deweloperski. Czy w takim przypadku lepiej montować alarm przewodowy, ale będzie wiązało się to z kuciem w ścianach?

Proszę o opinie.
*

Offline marecki_0luk1

  • Administratorzy
  • ***** 430
  • 26
  • Nazwa i wersja ID: HC3 5.070.42 / HC2 4.600
Odp: Alarm przewodowy czy bezprzewodowy?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 05, 2017, 09:49:48 am »
moim zdaniem - alarm powinien byc przewodowy.
*

Offline Enc

  • ** 94
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: OpenHab
Odp: Alarm przewodowy czy bezprzewodowy?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 05, 2017, 01:27:44 pm »
Tak jak kolega napisał - przewodowy. Jeśli masz możliwość kucia to nie idź na kompromisy i kładź kable. Radiem będziesz się posiłkował jeśli za jakiś czas okaże się, że czegoś brakuje.
... vendor agnostic ...
Odp: Alarm przewodowy czy bezprzewodowy?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 14, 2017, 01:14:26 pm »
jeżeli chcesz wiedzieć jaki rodzaj alarmu powinieneś wybrać możesz skontaktować się ze swoim instalatorem lub trochę poczytać przydatnych informacji

pod tym linkiem znajdziesz kilka informacji, które zapoznają Cię montażem alarmu
[reklama]
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2017, 07:51:06 pm wysłana przez viperlodz »
support@digitalhome.co DigitalHome.co
Kompleksowe wyposażenie inteligentnego domu
Odp: Alarm przewodowy czy bezprzewodowy?
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 15, 2017, 01:26:22 pm »
skoro ostatnia moja informacja została uznana jako reklama to krótko opisze jaki alarm wybrać
Koszty wykonania instalacji (bezprzewodowe i przewodowe - tak zwane magistralne) systemu alarmowego są zbliżone. Same urządzenia bezprzewodowe są nieznacznie droższe, ale nie ponosi się kosztów ułożenia magistrali, co rekompensuje tą różnicę.
 
sugeruję wybrać urządzenia z protokołem komunikacji Z_Wave (bezprzewodowe), ponieważ panująca opinia o korzystaniu z technologii systemu Z-Wave była by droga i uciążliwa jest nieobiektywna. Podczas podłączania urządzeń jesteśmy w stanie samodzielnie określić koszty, a sama instalacja jest bardzo prosta, nie wymagająca wizyty instalatora. przy takiej konfiguracji, to My decydujemy jakie urządzenia zintegrujemy w budynku dla naszych potrzeb. Dzięki sieci Z-Wave jesteśmy w stanie zbudować system alarmowy a także rozszerzyć go do urządzeń pod system sterowania inteligentnym domem 
support@digitalhome.co DigitalHome.co
Kompleksowe wyposażenie inteligentnego domu
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Alarm przewodowy czy bezprzewodowy?
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 15, 2017, 05:43:25 pm »
skoro ostatnia moja informacja została uznana jako reklama to krótko opisze jaki alarm wybrać
Koszty wykonania instalacji (bezprzewodowe i przewodowe - tak zwane magistralne) systemu alarmowego są zbliżone. Same urządzenia bezprzewodowe są nieznacznie droższe, ale nie ponosi się kosztów ułożenia magistrali, co rekompensuje tą różnicę.
 
sugeruję wybrać urządzenia z protokołem komunikacji Z_Wave (bezprzewodowe), ponieważ panująca opinia o korzystaniu z technologii systemu Z-Wave była by droga i uciążliwa jest nieobiektywna. Podczas podłączania urządzeń jesteśmy w stanie samodzielnie określić koszty, a sama instalacja jest bardzo prosta, nie wymagająca wizyty instalatora. przy takiej konfiguracji, to My decydujemy jakie urządzenia zintegrujemy w budynku dla naszych potrzeb. Dzięki sieci Z-Wave jesteśmy w stanie zbudować system alarmowy a także rozszerzyć go do urządzeń pod system sterowania inteligentnym domem 
Chociaż jestem fanem bezprzewodowości jeśli chodzi o alarm to polecam rozwiązania sprawdzone od lat z certyfikatami. Takim systemem jest np. Satel.
Informacja, że możemy to zrobić samodzielnie rozbawiła mnie na maksa. Już widzę jak przeciętny Kowalski myśli gdzie ma zamontować czujnik ruchu. Przykładowo ostatnio byłem na budowie gdzie wszystkie czujniki były źle ulokowane (robił to elektryk). W takim wypadku Kowalski pewnie zrobi to jeszcze gorzej.
Wiem natomiast dlaczego polecasz bezprzewodowe systemy, bo tylko takie masz w ofercie. Nie posiadasz za to najważniejszych systemów z certyfikatami.
Odp: Alarm przewodowy czy bezprzewodowy?
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 16, 2017, 09:39:06 am »
skoro ostatnia moja informacja została uznana jako reklama to krótko opisze jaki alarm wybrać
Koszty wykonania instalacji (bezprzewodowe i przewodowe - tak zwane magistralne) systemu alarmowego są zbliżone. Same urządzenia bezprzewodowe są nieznacznie droższe, ale nie ponosi się kosztów ułożenia magistrali, co rekompensuje tą różnicę.
 
sugeruję wybrać urządzenia z protokołem komunikacji Z_Wave (bezprzewodowe), ponieważ panująca opinia o korzystaniu z technologii systemu Z-Wave była by droga i uciążliwa jest nieobiektywna. Podczas podłączania urządzeń jesteśmy w stanie samodzielnie określić koszty, a sama instalacja jest bardzo prosta, nie wymagająca wizyty instalatora. przy takiej konfiguracji, to My decydujemy jakie urządzenia zintegrujemy w budynku dla naszych potrzeb. Dzięki sieci Z-Wave jesteśmy w stanie zbudować system alarmowy a także rozszerzyć go do urządzeń pod system sterowania inteligentnym domem 
Chociaż jestem fanem bezprzewodowości jeśli chodzi o alarm to polecam rozwiązania sprawdzone od lat z certyfikatami. Takim systemem jest np. Satel.
Informacja, że możemy to zrobić samodzielnie rozbawiła mnie na maksa. Już widzę jak przeciętny Kowalski myśli gdzie ma zamontować czujnik ruchu. Przykładowo ostatnio byłem na budowie gdzie wszystkie czujniki były źle ulokowane (robił to elektryk). W takim wypadku Kowalski pewnie zrobi to jeszcze gorzej.
Wiem natomiast dlaczego polecasz bezprzewodowe systemy, bo tylko takie masz w ofercie. Nie posiadasz za to najważniejszych systemów z certyfikatami.

Tak jak jest widoczne na naszej stronie nie posiadamy alarmów przewodowych co nie znaczy, że nie mamy doświadczenia w systemach np. firmy Satel.  Oferta jest przedstawiona dla przeciętnego Kowalskiego, który JEST w stanie zamontować samodzielnie alarm, a jeżeli napotka problem to jesteśmy w stanie mu doradzić w sprawie konfiguracji i samego montażu. Wracając to stwierdzenia „(robił to elektryk)” w dzisiejszych czasach jeżeli nie poszerzasz swojej wiedzy to zostajesz w tyle i jest różnica między elektrykiem z doświadczeniem bazującym na prostych instalacjach a elektrykiem kształcącym się w nowych technologiach, tak jak cytując reklamę „NIE KAŻDY CHŁOP Z WIDŁAMI TO POSEJDON”
support@digitalhome.co DigitalHome.co
Kompleksowe wyposażenie inteligentnego domu
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Alarm przewodowy czy bezprzewodowy?
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 16, 2017, 02:23:57 pm »
Właśnie sam potwierdziłeś, że przeciętny Kowalski sobie nie poradzi jak nie kształci się w nowych technologiach. Jak elektryk sobie nie poradził to co dopiero przeciętny kowalski bez żadnej wiedzy;)
Mam przy okazji pytanie czy alarmy, które oferujesz mają certyfikaty alarmowe?