Satel czy DSC?

  • 3 Odpowiedzi
  • 8304 Wyświetleń

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline Grzegorz

  • * 10
  • 2
Satel czy DSC?
« dnia: Marzec 25, 2015, 08:33:12 pm »
Stoję przed wyborem systemu alarmowego, który będę integrował z Fibaro (głównie jako jeden wielki moduł I/O do kontaktronów, funkcja alarmu będzie realizowana na samej centrali alarmowej). Zauważyłem, że w najnowszej becie oprogramowania (4.037) dostępne są plugin'y do Satela i DSC. O tym drugim próżno jednak szukać informacji w jakiejkolwiek oficjalnej dokumentacji.

Czy ktoś z Was:
- ma doświadczenie z Satel'em i DSC w oderwaniu od tematu Fibaro i może się podzielić opinią o nich?
- próbował DSC z Fibaro i może napisać jak to działa?

O tym jak Satel nie działa z Fibaro już wiem bo poczytałem oficjalne forum ;-) Ale może komuś z Was udało się na najnowszej becie jakoś to ustabilizować i może pochwalić się jak to zrobił?
*

Offline iF-Jimi

  • ** 27
  • 0
Odp: Satel czy DSC?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 26, 2015, 12:47:45 am »
Nie powiem ci jak z integracją z Fibaro, bo w czasach kiedy postanowiłem zakończyć przygodę z Fibaro o integracji systemów alarmowych jeszcze nie było mowy. Natomiast co do samych firm Satel czy DSC to obie są zawodowe. Z pewnych względów o których na forum nie napiszę wolę stosować DSC jeśli mamy wykonać sam system alarmowy. Satela stosujemy jeśli integrujemy go z automatyką bo DSC nie integruje się z systemem którego używam.
*

Offline Asemka

  • ** 44
  • 1
  • Nazwa i wersja ID: Vera Lite
Odp: Satel czy DSC?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 28, 2015, 11:25:53 am »
Witam,

Jak zintegrować system domatyki oparty Vera lite z alarmem Satela??? Tak aby był dostęp do wszystkich wejść?


*

Offline wiesiekr

  • ** 86
  • 4
  • Nazwa i wersja ID: HC2. HCL
Odp: Satel czy DSC?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 09, 2016, 05:47:24 pm »
Mam zamontowany alarm satela Versa z modułem ETHM-1 czy da się go skonfigurować z fibaro tak żeby pokazywał poszczególne czujki satela.