Vera i Universal Sensor od Fibaro

  • 19 Odpowiedzi
  • 12150 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline jaras

  • * 18
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: HC2
Vera i Universal Sensor od Fibaro
« dnia: Kwiecień 19, 2015, 03:06:38 am »
Próbuje podpiąć FGBS-001 z DS18b20 do VERY

Wera widzi go jako jeden MotionSensor i trzy dodatkowe urządzenia: GenercIO oraz dwa UnnamedDevice

Udało mi się zrealizować tylko odczyt temperatury poprzez podmianę w GenericIO - Advanced Params
- device_file -> D_TemperatureSensor1.xml
- category_num -> 17
- device_json -> D_TemperatureSensor1.json

Czy Vera nie obsłuży większej dokładności temperatury niż +- 1stC ?


Jak odczytać dane z dwóch wejść sensora ?

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2015, 03:21:52 am wysłana przez jaras »
*

Offline Sierek

  • *** 102
  • 4
  • Nazwa i wersja ID: Vera Lite, Vera Plus, HA na HP620t
Odp: Vera i Universal Sensor od Fibaro
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 19, 2015, 02:34:10 pm »
Która masz wersję FW?  Poprzednia mała problem z UBS. Najnowsza dobrze czyta czujniki. Niestety Vera ma dokładność +-1st C.

Wysłane z OPO przez Tapatalk

*

Offline jaras

  • * 18
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: HC2
Odp: Vera i Universal Sensor od Fibaro
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 20, 2015, 07:34:55 am »
Mam ostatnią wersję firmware Very 1.7.1089
Nie ma problemu z odczytem temperatury.
Niestety nie wiem jak dostać się do odczytu wejść binarnych.

Edit: Wygląda na to że ostatnie wersje Firmware Very popsuły odczyt wejść z UBS-a
http://forum.micasaverde.com/index.php/topic,31229.0.html

Sierek potwierdzasz ?
Masz dla dwóch wejść dwa urządzenia Motion Sensor ? Mi wykrywa tylko jedno.


« Ostatnia zmiana: Kwiecień 20, 2015, 11:34:57 am wysłana przez jaras »
*

Offline Sierek

  • *** 102
  • 4
  • Nazwa i wersja ID: Vera Lite, Vera Plus, HA na HP620t
Odp: Vera i Universal Sensor od Fibaro
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 20, 2015, 12:26:54 pm »
Potwierdzam, pisałem na forum Micasaverde też o tym.
Mam podejrzenie, że poprzednia wersja uwalała UBS. Dla pewności cofnąłem się z pomocą supportu dwie wersje do tyłu, UBS dalej źle się pokazywał w systemie (ilość czujników była OK - 6 szt.). Wymienili mi sensor na gwarancji. Wczoraj zaktualizowałem na najnowszy FW. Ostatnia wersja działa u mnie dobrze.
Mam dwa czujniki Motion Sensor.
Pisałem u tym też tutaj

Edit: Najnowsza wersja FW jest też do bani. Próbowałem dodać wymieniony UBS, który wrócił do mnie dzisiaj z serwisu i znowu jest nieprawidłowo rozpoznawany. Wróciłem do wersji 1.7.513.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 20, 2015, 07:06:27 pm wysłana przez Sierek »
*

Offline jaras

  • * 18
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: HC2
Odp: Vera i Universal Sensor od Fibaro
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 28, 2015, 08:37:55 pm »
Sierek czy ostatnia wersja poprawiła coś z UBS ?
Nie mogę wciąż odczytać stanów z wejść. Czy wymagana jest jakaś konfiguracja po dodaniu urządzenia ?
*

Offline Sierek

  • *** 102
  • 4
  • Nazwa i wersja ID: Vera Lite, Vera Plus, HA na HP620t
Odp: Vera i Universal Sensor od Fibaro
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 30, 2015, 07:18:12 pm »
Od bety 1.7.707 UBS jest wykrywany prawidłowo i sensory działają w porządku.
Instalowałem parę dni temu UBS, który dostałem po reklamacji na wymianę - Vera zobaczyła go bez żadnych komplikacji (4 sensory temperatury i 3 sensory ruchu w tym 1 do konfiguracji).
W tej chwili działają u mnie 2 UBS bez zakłóceń.

BTW. Pomiar temperatury do dwóch miejsc po przecinku dalej robi na mnie wrażenie :)

Edit: działasz na tym samym UBS? Może masz podobnie uszkodzony jak ja miałem - źle widział czujniki temperatury, trzeba było podmieniać pliki konfiguracyjne, czujników ruchu w ogóle nie czytał. Naprawiali mi go bezskutecznie aż wreszcie wymienili na nowy.
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2015, 07:34:33 pm wysłana przez Sierek »
*

Offline jaras

  • * 18
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: HC2
Odp: Vera i Universal Sensor od Fibaro
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 11, 2015, 10:32:07 pm »
Mam VERE Edge z softem 1.7.1598
UBS z podłączonym jednym czujnikiem temperatury wykrywany jest jako 1 urządzenia _GenericIO i jako jeden czujnik ruchu. 

Po podmienia pliku xml na temperaturowe w _GenericIO - odczytuje poprawnie temperature z dwoma miejscami po przecinku jednak czujnik  ruchu nie reaguje.

Sprawdzałem na dwóch UBS-ach - jest to samo.

Czyżby ciągle w Verze Edge UBS nie jest poprawnie obsługiwany ?
*

Offline ticket

  • * 2
  • 0
Odp: Vera i Universal Sensor od Fibaro
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 19, 2016, 02:08:55 pm »
Posiadam Vera Edge 1.7.1598, zakupiłem Fibaro sensor binarny FGBS-001, podłączyłem czujnik temperatury DS18B20 zgodnie z instrukcją. Do sensora podłączyłem zasilanie z jednej baterii  9V 6F22. Próbuje na wszelkie sposoby  zainstalować sensor- bezskutecznie, Vera go nie wykrywa. Może ktoś ma jakiś pomysł? Ewentualnie, jaki plugin zainstalować?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2016, 05:19:37 pm wysłana przez ticket »
*

Offline jakon

  • * 3
  • 1
  • Nazwa i wersja ID: VERALite
Odp: Vera i Universal Sensor od Fibaro
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 22, 2016, 12:27:31 pm »
Od wczoraj jest nowa wersja. Moja Vera Lite wykryła sensor prawidłowo i pokazuje dane z 4 czujników temperatury z dokładnością do 2 miejsc po przecinku. Wcześniej miałem problem z podłączeniem i rozpoznaniem modułu.
*

Offline Asemka

  • ** 44
  • 1
  • Nazwa i wersja ID: Vera Lite
Odp: Vera i Universal Sensor od Fibaro
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 13, 2016, 07:08:52 pm »
Nowa wersja??? Możesz coś więcej...
*

Offline ticket

  • * 2
  • 0
Odp: Vera i Universal Sensor od Fibaro
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 18, 2016, 08:38:21 pm »
W nowej wersji softu Vera wykrywa moduł, jednak w dalszym ciągu brak jest możliwości odczytania temperatury. Wybiorę się do salonu Fibaro i tam sprawdzę czy działa to poprawnie. Jak coś ustalę to dam znać.
*

Offline Asemka

  • ** 44
  • 1
  • Nazwa i wersja ID: Vera Lite
Odp: Vera i Universal Sensor od Fibaro
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 20, 2018, 09:02:50 pm »
Witam,

Po dodaniu UBS do Vera Lite z firmware 1.7.987 dodały się do systemu 4 podłączone czujniki + dwa czujniki ruchu.
Pomiar temperatury jest ok, zaś wejścia w postaci czujników ruchu nie reagują.
Czy komuś udało się rozwiązać problem?
*

Offline szopen

  • ** 32
  • 1
  • Nazwa i wersja ID: 3x HA + 2x Vera 7.31 (1x Edge, 1x Plus + 1x Plus w zapasie), Lite niestety padła sprzętowo…,
Odp: Vera i Universal Sensor od Fibaro
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 24, 2018, 02:43:47 pm »
Z ciekawości podpiąłem nieużywany UBS (w sensie innych planów zagospodarowania, bo koncepcje się mi wciąż zmieniają :D) z czterema dallasami (nigdy wcześniej nie próbowałem takiej konfiguracji) i rzeczywiście był problem z działaniem (w testowej centralce, która jest obecnie na bieżącym sofcie 7.0.25). Pierwsze parowanie zakończyło się totalnym niepowodzeniem, przy drugim (po wcześniejszym resecie - klawisz B + zasilanie, próbowałem parę razy, bo takie istotne kwestie zawsze są opisane w sposób umożliwiający różną interpretację :P a brak LED nie ułatwia życia w tym wypadku) sparował się poprawnie (prawie).

Faktycznie świeżo po udanym sparowaniu coś nie było ochoty na poprawne działanie wejść binarnych, restartowanie engine nie pomagało, a na koniec chciałem podejrzeć parametry i w parencie wrzuciłem sobie podgląd na wszystkie 14 parametrów co całkiem uwaliło działanie - zniknęły wszystkie child'y, a sprawę ostatecznie rozwiązało wyłączenie centralki oraz sensora i ich ponowny start, ale…

UBS po prawidłowym sparowaniu pojawia się jako TRZY MotionSensory, a nie dwa (jeden jest parentem dla wszystkiego, a dwa pozostałe to child, które są faktycznymi wejściami) oraz 4 x Universal temperature (oczywiście to też są 4x child)

w fabrycznej konfiguracji wejścia są typu "normalnie zamknięty" (NC), więc wyzwolenie masz po rozwarciu styków, a nie po zwarciu (konfigurację załatwia parametr 3 i 4)

PS mój się zgłasza jako FGBS321 (?! w każdym razie na pudełku było FGBS-001 v2.1)
1.7.987 to jest 7.0.23, ale próbowałem kiedyś UBS na chyba jeszcze wcześniejszej wersji softu i też działał (i też się pojawiał jako 3 czujniki)
*

Offline Asemka

  • ** 44
  • 1
  • Nazwa i wersja ID: Vera Lite
Odp: Vera i Universal Sensor od Fibaro
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 27, 2018, 09:20:31 pm »
Tak, wszytko się zgadza ale bez znaczenia jak skonfiguruje wejścia dwustanowe czy NC lub NO dalej nie reagują na zmiany stanów.

Z mojego punktu widzenia nadal obsługa wejść dwustanowych nie działa....
*

Offline Sierek

  • *** 102
  • 4
  • Nazwa i wersja ID: Vera Lite, Vera Plus, HA na HP620t
Odp: Vera i Universal Sensor od Fibaro
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 07, 2018, 10:50:31 pm »
Jesteś pewny, że sprawdzasz wejścia a nie wyjścia?