Vera i Universal Sensor od Fibaro

  • 19 Odpowiedzi
  • 12153 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Asemka

  • ** 44
  • 1
  • Nazwa i wersja ID: Vera Lite
Odp: Vera i Universal Sensor od Fibaro
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 11, 2018, 02:14:56 pm »
Wejścia są na przewodach wychodzących z modułu, zaś wyjścia są na złączach śrubowych.

*

Offline Sierek

  • *** 102
  • 4
  • Nazwa i wersja ID: Vera Lite, Vera Plus, HA na HP620t
Odp: Vera i Universal Sensor od Fibaro
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 22, 2018, 07:03:36 pm »
Czyli masz podłączenia OK. Dziwne. Może uszkodzony moduł? U mnie nie ma najmniejszych problemów.
*

Offline szopen

  • ** 32
  • 1
  • Nazwa i wersja ID: 3x HA + 2x Vera 7.31 (1x Edge, 1x Plus + 1x Plus w zapasie), Lite niestety padła sprzętowo…,
Odp: Vera i Universal Sensor od Fibaro
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 20, 2018, 11:23:21 pm »
Wróciła do mnie Vera Lite z softem 1.7.963 (czyli 7.0.22) jeśli problem jest nadal aktualny, to mogę przetestować UBS i na niej
*

Offline Asemka

  • ** 44
  • 1
  • Nazwa i wersja ID: Vera Lite
Odp: Vera i Universal Sensor od Fibaro
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 29, 2018, 08:40:49 pm »
Witam,

Jeśli masz taką możliwość to bardzo proszę, jak możesz to zrób print scrn konfiguracjia Universal Binary Input 1.

Może coś nie tak z konfiguracją ?
*

Offline szopen

  • ** 32
  • 1
  • Nazwa i wersja ID: 3x HA + 2x Vera 7.31 (1x Edge, 1x Plus + 1x Plus w zapasie), Lite niestety padła sprzętowo…,
Odp: Vera i Universal Sensor od Fibaro
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 11, 2018, 07:03:02 pm »
Vera Lite UI7,  7.0.22   (1.7.963) + świeżo zresetowany do ustawień fabrycznych FGBS321 (tak się przedstawia) podłączony do zasilania na kilka minut, aby był czas na rozpoznanie 4szt. dallas'ów

przy parowaniu przycisk wciśnięty 3x "z prędkością światła" natychmiast po włączeniu parowania w centralce (tego ostatniego kroku - mam wrażenie, że timingi są dość istotne)

po odczekaniu kilku minut restart centralki (settings->net&wifi->reboot) (w przeciwnym razie nie jest poprawnie wyświetlany lub nie miałem dość cierpliwości) oraz ponowne podpięcie sensora do zasilania (nie wiem czy konieczne, a szkoda mi było czasu na sprawdzanie czy ruszy bez tego).

Czujniki kontaktronowe zapięte zgodnie z dokumentacją między przewody:
niebieski-żółty
niebieski-zielony

niebieski to masa, więc można dość łatwo sprawdzić czy nie ma problemów z dociśnięciem złącza - oba niebieskie przewody (jako drugi mam na myśli, ten który jest na schemacie jako biegun ujemny zasilania) to masa, więc powinno być między nimi zwarcie.

Po wrzuceniu do odczytu  wszystkich 14 opcji urządzenia, wszystkie z nich mają ustawienia defaultowe zgodne z instrukcją (co m. in. dotyczy ustawienia wejść), swoją drogą załączone SS chyba mówią wszystko.
« Ostatnia zmiana: Maj 12, 2018, 02:37:53 pm wysłana przez szopen »