Należność z ubezpieczenia po częstym zaniku prądu i padnięciu centrali.

  • 2 Odpowiedzi
  • 3095 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline tom3sko

  • ** 94
  • 1
  • Nazwa i wersja ID: HC 2 4.110
Witajcie.
Niestety spotkała mnie niemiła sytuacja.
Pewnej nocy elektrownia postanowiła pobawić się częstym włączaniem i wyłączaniem prądu, wskutek czego została uszkodzona moja centralka HC2.
Oczywiście żadne metody podsunięte przez support nie pomogły i zostaje mi odesłanie centralki do serwisu.
Oczywiście o całym zajściu powiadomiłem Ubezpieczyciela, gdyż dom mam ubezpieczony od takich sytuacji.
Ubezpieczyciel kazał wysłać urządzenie do serwisu, gdzie po sprawdzeniu serwis musi wystawić mi opinie że centralka została uszkodzona przez "zabawe" z prądem. Ok, powiedzmy że z tym nie będzie większego problemu, ale w jaki sposób wyciągnąć kasę od ubezpieczyciela za podłączenie na nowo wszystkich urządzeń oraz napisanie scen, czyli za skonfigurowanie tej centralki bo sama wartość centralki ewentulanie naprawa to pikuś.
Powiedzmy, zaprosze do tego profesionalną firmę i co, zapłacą mi za fakturę wystawioną przez tą firmę ?
Miał może ktoś podobny przypadek ?
*

Offline wojtas810

  • *** 205
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: wojtas810
Odp: Należność z ubezpieczenia po częstym zaniku prądu i padnięciu centrali.
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 07, 2017, 09:51:23 pm »
Raczej nikła szansa za sprzęt odstaniesz jeśli masz ubezpieczone od wartości odtworzeniowej i z przepiciami elementy ruchome - za ustawienie ewentualnie możesz próbować jak ci instalator wystawi fakturę odwoływać sie ale nie liczyłbym na to za bardzo.

Ps. W jakiej ubezpieczalni masz ?
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Należność z ubezpieczenia po częstym zaniku prądu i padnięciu centrali.
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 08, 2017, 01:13:42 pm »
Robiłem kiedyś naprawę po uderzeniu pioruna. Wymieniałem część urządzeń i od nowa konfigurowałem system. Klient na tej podstawie chciał uzyskać od ubezpieczyciela pieniądze. Nie wiem natomiast czy mu się to udało. Wydaje mi się, że dużo zależy od ubezpieczyciela i jak wygląda samo ubezpieczenie.
Naprawa systemu to nie tylko spalone urządzenie tylko całości.