Integracja BleBox z Domoticz

  • 221 Odpowiedzi
  • 62720 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline fantom

  • *** 122
  • 5
Integracja BleBox z Domoticz
« dnia: Styczeń 25, 2017, 09:58:40 pm »
Witam

Jeżeli ktoś jest zainteresowany integracją kostek BleBoxa w Domoticz-u, to jest już wstępna wersja napisana.
Obsługuje większość modułów BleBox.
Wszystkie uwagi, błędy i "zachciewajki" można tu śmiało zgłaszać.

pozdrawiam
Fantom
*

Offline zen

  • *** 171
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: Home Assistant
Odp: Integracja BleBox z Domoticz
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 26, 2017, 01:34:15 pm »
Od której wersji?
*

Offline fantom

  • *** 122
  • 5
Odp: Integracja BleBox z Domoticz
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 26, 2017, 01:41:19 pm »
No pierwsza wersja pojawiła się już jakieś pół roku temu.
Aktualnie dodawane są kolejne kostki, poprawiane ewentualne błędy itp.
W aktualnej wersji beta praktycznie wszystkie kostki już są, ale do skończenia jest dimmerBox, switchBoxD i obsługa RGBW.
No i oczywiście sporo tematów nie związanych ściśle z konkretnymi kostkami, ale ułatwiającymi pracę.

pozdrawiam
Fantom
*

Offline ArtiP

  • * 17
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Domoticz beta
Odp: Integracja BleBox z Domoticz
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 26, 2017, 09:36:05 pm »
Dzięki, super robota.
Używam wlightboxS, działa bardzo sprawnie.

Arti
*

Offline MC

  • ** 68
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Satel Integra wrl + domoticz + ...
Odp: Integracja BleBox z Domoticz
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 26, 2017, 10:37:10 pm »
Ja używam od pół roku. Fantom dzięki za świetną robotę :) . U mnie sterują światłem, ledem i grzejnikami ;).
*

Offline fantom

  • *** 122
  • 5
Odp: Integracja BleBox z Domoticz
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 27, 2017, 08:31:09 am »
Wczoraj dodałem wstępną obsługę dimmerBox-a

Fantom
*

Offline schakal

  • * 14
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: HC2 4.040
Odp: Integracja BleBox z Domoticz
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 08, 2017, 08:22:15 pm »
@ Fantom
Witam, niestety od kilku dni nie biega dodawanie nowego sprzętu w Domoticzu soft beta zawsze aktualny  (ręczne wpisywanie adresu, automat nie działał).
Pytanie czy jest szansa na poprawki do sterowania RGBW, moje ESP działają z Limitless, a BleBox ma problem z przesyłaniem kolorów i w efekcie wyświetla je niewłaściwie. Również włącz wyłącz nie działa poprawnie. To takie moje małe pobożne prośby.
Pozdrawiam
*

Offline fantom

  • *** 122
  • 5
Odp: Integracja BleBox z Domoticz
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 08, 2017, 08:31:16 pm »
Co do automatycznego wyszukiwania kostek to jeszcze tego nie ma :) Na razie pojawił się tylko przycisk na www, ale obsługi jeszcze brak.
Co do RGBW to tema znam. Będę z tym walczył, ale problem wynika z samego domoticza. Tak naprawdę nie obsługuje on RGBW a HUE. Więc sporo pracy jest aby to zrobić, a potem jeszcze aby zostało przetestowane i zatwierdzone.

Czy teraz nie działa zwykłe ręczne dodoanie kostki ? Testowałem przed chwilą i nie było problemu. Wpisiuje się po prostu nazwę (jaka ma być widoczna w domoticzu) i adres np 192.168.1.123

Fantom
*

Offline schakal

  • * 14
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: HC2 4.040
Odp: Integracja BleBox z Domoticz
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 10, 2017, 09:35:59 pm »
@ Fantom
Nie działało dodawanie SwitchBoxD, dzisiaj jeszcze nie testowałem. Co do ledów,  myślę że temat na dłuższą rozmowę na priv lub telefonicznie, lub wykorzystać metodę z EasyESP plugin 105.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2017, 09:39:05 pm wysłana przez schakal »
*

Offline Michal_P

  • * 5
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Domoticz
Odp: Integracja BleBox z Domoticz
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 17, 2017, 08:26:34 am »
Witam,

Gdzie można znaleźć więcej informacji odnoście implementacji kostek w Domoticz. Mam GateBox, w Domoticz zaimplementował się, jako Light Switch z Dimmerem.
Sterowanie brama nie działa. Szukam info jak skonfigurować (nie chce strzelać, myślę że chodzi o wybranie poprawnego typu przełącznika - ON/Off, Selector, Push Off, etc.),
 aby działało sterowanie, szczególnie zależy mi też na indykacji położenia bramy, super by było jeszcze sterowanie dodatkowym wyjściem Q2.
Ogólnie super robota.
Druga sprawa, może macie jakąś dokumentację kostek, bo na stronie blebox.eu nie mogę się odnaleźć i nie potrafię znaleźć nawet prostej instrukcji do GateBox :-[.
Pozdro
*

Offline fantom

  • *** 122
  • 5
Odp: Integracja BleBox z Domoticz
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 19, 2017, 07:21:08 pm »
1) Co do informacji możesz pisać tu na forum.
2) GateBox-a implementowałem na "sucho" bez kostki i patrzałem tylko co ma API. Teraz widżę, że muszę to przerobić na inny typ - pomyślę nad tym. Może masz jakiś pomysł ze swojej strony ? Bo na logikę to powinienem dodać chyba 3 elementy do domoticza (dla jednego gatebox-a) : dwa przyciski i jeden wskaźnik % otwarcia.
3) Co do dokumentacji : http://forum.lic.pl/blebox/dokumentacja/msg5520/#msg5520

Fantom
*

Offline Michal_P

  • * 5
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Domoticz
Odp: Integracja BleBox z Domoticz
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 22, 2017, 10:32:54 pm »
#Fantom
Wielkie wielkie dzięki za odpowiedz, sporo wyjaśnia.
Nie jestem zbyt zawansowany w domoticz ale wg. mnie najlepiej "rozbić" GateBox ‘a na oddzielne urządzenia w domoticz dokładnie tak jak napisałeś 3 urządzenia:
1.Sterowanie brama jest chwilowe "pulse" czyli otwieranie/ zamykanie widziałbym jaki przełącznik chwilowy
2. Pozycja bramy otwarcie/ zamkniecie- sterownik bazuje na 2 krańcówkach czyli brama może być zamknięta (100%) lub otwarta (0%) do tego można dodać pośredni stan kiedy żadna krańcówka nie jest aktywna (50%)- podczas otwierania bramy lub kiedy z jakiegoś powodu została zatrzymana pomiędzy skrajnymi położeniami.
3. drugi przekaźnik to tez starowanie pulse czyli przełącznik chwilowy ale tutaj już nie ma żadnego pozycjonowania czyli widzę to tak pulse- 100% (On), pulse - 0% (Off)
W sumie to dokładnie to co napisałeś.
Dzięki za link do dokumentacji, znalazłem Twój code na GitHub, dobrze rozumiem że kostki programowane są na Arduino IDE a oparte o coś a'la NodeMcu?
Z góry dzięki za pomoc i rozwój domoticz

*

Offline fantom

  • *** 122
  • 5
Odp: Integracja BleBox z Domoticz
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 26, 2017, 12:43:16 pm »
Przerobiłem dzisiaj sporo obsługę gatebox (i switchboxd)
Więc jak pojaiw się nowa wersja domoticz to można testować.

Fantom
*

Offline fantom

  • *** 122
  • 5
Odp: Integracja BleBox z Domoticz
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 10, 2017, 08:56:29 am »
W dniu dzisiejszym dodałem obsługę automatycznego znajdywania urządzeń w sieci.
Wystarczy na stronie sprzętu BleBox w domoticzu nacisnąć przycisk "znajdź urządzenia".
Może ktoś potestuje ....

pozdrawiam
Fantom
*

Offline pmadry

  • * 9
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Domoticz / HAPCAN / BLEBOX
Odp: Integracja BleBox z Domoticz
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 10, 2017, 11:05:25 pm »
Tak widziałem po południu, że pojawiły się nowości na github. Muszę tylko opanować ja to zrobić bo coś w kompilowaniem mam problemu na moim sprzęcie..

OK więc tak:
1. kostki znalazł i dodał, mam na switchBox i switchBoxD
2. kostki nazwane jako unknown, można by chyba nadać nazwy takie jak skonfigurowane w kostkach
3. przy poprzedniej wersji też to był w logach "Error: ble hardware (2) thread seems to have ended unexpectedly"
 
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2017, 11:57:11 pm wysłana przez pmadry »