Przełączniki podłączone do modułów a włączanie innych urządzeń.

  • 1 Odpowiedzi
  • 1908 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline B4rToL

  • * 3
  • 0
Witam
Wiem że temat na pewno jest dla was banalny ;) dlatego mam nadzieję że ktoś mnie nakieruje gdzie szukać więcej informacji.
Chodzi mi o łopatologiczne wytłumaczenie za pomocą czego i jak mogę osiągnąć poniższe efekty:
1. Mam moduł RGBW do którego jest podłączony podwójny przełącznik , za pomocą jednego kliknięcia pierwszym przyciskiem chciałbym włączać/wyłączać białe ledy na ostatnio ustawioną jasność , za pomocą drugiego przycisku wł/wył ostatnio włączony kolor. Podwójne kliknięcie to samo na innym RGBW lub w innym wariancie wł/wył wallpluga.
2. Moduł 2xrelay i połączony asocjacją z czujnikiem ruchu (po naruszeniu czujnika włącza się 1 przekaźnik na 30s). Tu chciałbym rozbudować funkcjonalność relaya o sterowanie z podłączonych przycisków innymi urządzeniami. Czyli np podwójne przyciśnięcie włącza wyłącza inny moduł.

Nie wiem czy można to zrobić w jakiś prosty sposób czy to już wyższa szkołą jazdy. Proszę chociaż o wskazanie drogi czy muszę to robić za pomocą scen (bloczki czy lua?)  itp.
Do tej pory używałem tylko funkcji czasowych i sterowania automatycznego (według czasu, poziomu wilgotności itp) a teraz chciałbym wykorzystać te wszystkie przełączniki podłączone do różnych modułów które ostatnio zamontowałem.

Pozdrawiam
Bartek
*

Offline marecki_0luk1

  • Administratorzy
  • ***** 430
  • 26
  • Nazwa i wersja ID: HC3 5.070.42 / HC2 4.600
Odp: Przełączniki podłączone do modułów a włączanie innych urządzeń.
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 02, 2015, 11:27:44 am »
Odpowiem Ci na ten moment na drugie pytanie. Switche 2x1.5 nie mają możliwości ustawienia parametru SceneActivation, więc nie osiągniesz tego przy pełnym wsparciu F. Możesz poszukać, bo są jakieś sceny które dodają "funkcjonalność" i podobno to działa.

Jeśli chodiz o RGBW to muszę spojrzeć do instrukcji :)