Otwarcie okna - termostat Danfoss

  • 6 Odpowiedzi
  • 5242 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline kamlipin

  • * 6
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: 57654
Otwarcie okna - termostat Danfoss
« dnia: Grudzień 08, 2016, 10:39:45 pm »
Witam.
Jestem nowym posiadaczem Fibaro HC Lite. Na razie posiadam kilka urządzeń, ale między innymi zakupiłem głowice Danfossa oraz kontaktron.
Chciałem uzyskać, że jeśli ktoś otworzy okno to następuje zmiana temp. zad dla termostatów na np. 10 stopni tak długo jak okno jest otwarte.
Napisałem scene,
Jeśli kontaktron naruszony i temp. na zewn <12stopni to grzejniki ustaw na 10st.

Jednakze uzyskalem w polowie efekt zadowolajacy, poniewaz ustawia temp. 10 st. na 2h i nie wiem jak to zmienić.

Może ktoś pomoże początkującemu ?
*

Offline Jacek

  • *** 117
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: HC2 4.130, HC2 3.600, HCL 4.100
Odp: Otwarcie okna - termostat Danfoss
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 09, 2016, 10:52:37 am »
  fibaro:call(DiDKuchnia, "setTargetLevel", "10");
  fibaro:call(DiDKuchnia, "setTime", tonumber(os.time(t)) + 15*60);

to ustawia czas na 15 min.

Z tym, że nie wiem czy to zadziała bo czas reakcji Danfoss`a to czas ustawienia WakeUp`u. Możesz otworzyć okno na 15 min i dopiero przy jego zamykaniu Danfoss przestawi się na temperaturę 10 st. co tak naprawdę nie ma sensu.
Nie wiem czy Danfoss`y LC013 nie mają wbudowanego mechanizmu przymykania zaworu w chwili stwierdzenia wietrzenia ( nagłego spadku temperatury )?

PS
Przepraszam to HCL więc musisz poszukać w bloczkach zmiennej dla Danfossa setTime.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 09, 2016, 10:59:17 am wysłana przez Jacek »
Jacek
Odp: Otwarcie okna - termostat Danfoss
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 09, 2016, 01:52:17 pm »
czesc

mozesz wkleic tu te scene w LUA?

dzieki
*

Offline Jacek

  • *** 117
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: HC2 4.130, HC2 3.600, HCL 4.100
Odp: Otwarcie okna - termostat Danfoss
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 09, 2016, 03:20:14 pm »
Z tym, że czas ustawiany setTime`m to nie czas, przez który jest trzymana ustawiona temperatura tylko czas, w ciągu którego nie możemy manualnie zmienić ustawionej temperatury. Po osiągnięciu stanu timera "0 min" ustawiona będzie nadal temperatura 10 st. aż do czasu innego ustawienia manualnego lub programowego.
Jacek
*

Offline kamlipin

  • * 6
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: 57654
Odp: Otwarcie okna - termostat Danfoss
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 09, 2016, 10:02:22 pm »
Oki. Dzięki, skoro Danfoss sam wykrywa to nie ma potrzeby takowej redundancji.

Mam takie pytanko mam sobie czujnik drzwi balkonowych.
Chciałbym uzyskać powiadomienie Pushem na telefon gdy jest włamanie.

Zrobiłem sobie scene, że gdy alarm jest uzbrojony i naruszony to powiadom mnie.
Ale niestety powiadomienia nie przychodzą.
Dla sprawdzenia ustawiłem inne wartości i same powiadomienia przychodzą.
Odp: Otwarcie okna - termostat Danfoss
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 15, 2017, 11:38:37 am »
Posiadam głowice Danfos i niestety wykrywanie nagłego spadku temperatury, przy umiejscowieniu głowicy pod parapetem nie do końca działa.
*

Offline wiesiekr

  • ** 86
  • 4
  • Nazwa i wersja ID: HC2. HCL
Odp: Otwarcie okna - termostat Danfoss
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 15, 2017, 06:23:50 pm »
Dla przypomnienia i potomnych  Tryb wakacyjny HC2

Do poprawnej zmiany temperatury na Danfossach potrzebujemy urządzenia wirtualnego oraz dwóch scen.
1. Sprawdzamy ID pomieszczenia w którym chcemy sterować temperaturą (po wejściu do harmonogramu ogrzewania danego pomieszczenie na końcu paska adresu jest podany numer strefy).

2.Tworzymy urządzenie wirtualne z dwoma przyciskami i do poszczególnych przycisków wklejamy załączone kody lua. W przycisku nr.1 jest ustawiona temperatura 4 stopnie którą można sobie zmienić  natomiast drugi przycisk ustawia temperaturę zadaną w harmonogramie.

Uzupełnić ID centrali login oraz hasło do HC2 w każdym z przycisków, zapisujemy i to już koniec zabawy z Urządzeniem Wirtualnym.

Tworzymy 1 scenę.
Wskazujemy czujnik okna = Naruszony to wskazujemy UV Button 11 - przycik nr.1

Scena nr.2
Wskazujemy czujnik okna = Nienaruszony to wskazujemy UV Button 12 - przycisk nr.2
Jako wyzwalacz sceny zaznaczamy czujnik okna.