Przekroczono limit instancji- brama garazowa.

  • 5 Odpowiedzi
  • 5683 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Przekroczono limit instancji- brama garazowa.
« dnia: Listopad 09, 2016, 11:47:44 pm »
Koledzy mam pewien problem. Postanowilem sobie stworzyc taka scene ktora bedzie mi przypominac o niezamknietej bramie garazowej. Mam czujnik door/window( podpisany jako zamknieta/otwarta) i uwtorzylem 3 sceny.:
1. w ktorej chce by jesli czujnik bedzie naruszony dluzej niz 1800sekund to dostaje powiadomienie o otwartej bramie, 2 scena to czas 3600 sekund, 3 to 5400 itd. powiadomienia dostaje ale w waidomoscia mam informacje o przekroczeniu  limitu instancji. co nie tak robie?:-(

*

Offline v41n

  • ** 35
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: v41n
Odp: Przekroczono limit instancji- brama garazowa.
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 10, 2016, 08:27:52 am »
Każde naruszenie to 1 instancja. Po pierwszym naruszeniu (1 instancja) odlicza czas 1800s.  Jeżeli w tym czasie (przed upływem czasu - scena nie zakończona) czujnik zostanie naruszony ponownie to uruchomi się kolejna instancja czyli już druga. Jak otworzysz znowu to kolejna - trzecia.

Miałem podobny problem ze sceną z rozbrajaniem alarmu. Ze swojego doświadczenia wiem, że w scenach na blokach ciężko nad tym zapanować.

Piotrek.
Odp: Przekroczono limit instancji- brama garazowa.
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 10, 2016, 08:48:11 am »
Czyli co? Najlepiej ustawić ilość instancji na maxa?
*

Offline v41n

  • ** 35
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: v41n
Odp: Przekroczono limit instancji- brama garazowa.
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 10, 2016, 09:20:25 am »
Ale to nie jest rozwiązanie. Najlepiej byłoby napisać tą scenę w LUA (jedną, nie trzy) i sprawdzać czy brama otwarta czy zamknięta czy otwarta 30 minut czy więcej itp.
Odp: Przekroczono limit instancji- brama garazowa.
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 10, 2016, 11:22:32 am »
Sprawdzania nie chce. Chce tylko być informowany o tym ze brama jest otwarta jeśli jest co 30 minut. A kto to napisze?  Są jakieś skrypty czy coś??
*

Offline v41n

  • ** 35
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: v41n
Odp: Przekroczono limit instancji- brama garazowa.
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 10, 2016, 01:49:45 pm »
Jak nie chcesz pisać to zwiększ ilość instancji ale to półśrodek.
Jak chcesz spróbować pokombinować w kodzie to zrób scenę w blokach przekształć do LUA i pokombinuj.
Na forum.fibaro.com jest kurs, który łopatologicznie wyjaśnia jak pisać proste sceny. Jest tam też scena, która sprawdza ilość instancji.

Część 1: https://forum.fibaro.com/index.php?/topic/16557-programowanie-w-lua-%C5%82opatologicznie-poradnik/
Część 2: https://forum.fibaro.com/index.php?/topic/16652-baza-podstawowych-skrypt%C3%B3w-w-praktyce-poradnik/    - cz 11.003 - tam jest licznik scen.

Piotrek
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2016, 01:53:02 pm wysłana przez v41n »